2022.03.06.I NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU

Przez czterdziestodniowy post na pustkowiu i przez dopuszczenie do siebie kusiciela, Chrystus pokazuje nam jak ogromną siłą duchową daje post i modlitwa. Posilając się podczas Mszy Świętej słowem Bożym i Eucharystią podejmujemy walkę ze złem, pewni Bożej pomocy.

01/ W UBIEGŁĄ ŚRODĘ:

• rozpoczęliśmy okres Wielkiego Postu, czas szczególnego rozważania Męki i Śmierci Chrystusa przygotowujący do Zmartwychwstania, a jednocześnie czas głębokiej refleksji nad swoim życiem i chrześcijańską postawą. Sprzyjają temu w sposób szczególny post, modlitwa i jałmużna, a także tradycyjne nabożeństwa wielkopostne: DROGA KRZYŻOWA która w naszym kościele jest odprawiana w każdy piątek Wielkiego Postu po wieczornej Mszy Św. o godz. 18.00. oraz GORZKIE ŻALE z kazaniami pasyjnymi, w każdą niedzielę Wielkiego Postu o godz. 17.15. Tematyka kazań w tym roku będzie dotyczyła rozważań o Krzyżu. Zachęcamy także do liczniejszego udziału we Mszach Św. niedzielnych jak i dnia powszedniego oraz do bardziej gorliwej modlitwy w domach. Zachęcamy wiernych do udziału w liturgii stacyjnej Wielkiego Postu, wykaz Kościołów Stacyjnych znajduje się na tablicy z ogłoszeniami.

• o godz. 12.00. Msza Św. tzw. „PAPIESKA” – modlić się będziemy za wszystkich naszych ofiarodawców oraz wspierających modlitwą i ofiarowanym cierpieniem.
  • OFIARY na tace są przeznaczone na CELE REMONTOWE.
  • spotkanie grupy Kościoła Domowego o godz. 14.00.
  • NABOŻEŃSTWO ADORACYJNE o godz. 17.15. połączone z nabożeństwem Gorzkich Żali – WYMIANA tajemnic różańcowych po nabożeństwie w sali Prymasa Tysiąclecia.
  • w odpowiedzi na apel Przewodniczącego KEP Arc-bpa Stanisława Gądeckiego oraz zgodnie z wolą naszego Biskupa Caritas Polska kontynuuje zbiórkę na rzecz poszkodowanych w czasie inwazji zbrojnej na Ukrainę. Ofiary jeszcze dziś można składać do skarbony. Od jutra skarbona będzie przeznaczona na ofiary do Grobu Bożego.

• Międzynarodowy Dzień Kobiet – zapraszamy do modlitwy w intencji wszystkich Pań.

• spotkanie BIERZMANTÓW – grupa chłopców z klas ponadpodstawowych po nabożeństwie drogi krzyżowej dla dorosłych, spotkanie rozpoczyna Msza Św. o godz. 18.00.

• zbiórka ministrantów o godz. 16.00.

• w dziewiątą rocznicę wyboru papieża Franciszka, odwiedzą nas woluntariusze fundacji TU i TERAZ którzy będą prowadzić zbiórkę na osoby niepełnosprawne, dlatego przewidziana ogólnopolska zbiórka do puszek na rzecz dzieła pomocy misjonarzom Ad gentes odbędzie się tydzień później tzn. 20 marca br.

• kontynuujemy coroczną akcję ZDRAPKA WIELKOPOSTNA.
  • ruszają zapisy na pielgrzymkę do Sokółki w sobotę 2 kwietnia, koszt 60 pln.
  • EDK planowana jest w piątek 8 kwietnia br. Bliższe informacje wkrótce na naszej stronie internetowej.
  • przypominamy starszym BIERZMANTOM o wymianie starych indeksów na nowe.
  • od 4 marca w polskich kinach można oglądać film „Cud Guadalupe”. To pierwsza fabularna, kinowa opowieść o objawieniach Matki Bożej z Guadalupe. Podczas nich Maryja nie tylko przekazała orędzie, ale zostawiła też dowody swoich odwiedzin. Śledztwo w tej sprawie prowadzi młody i sceptyczny dziennikarz, główny bohater filmu. Czy sensacyjne odkrycia, których dokonuje, skruszą jego niewiarę? Gorąco zachęcamy, by wybrać się do kina, zachęcić bliskich, szczególnie młodzież, bo znaki zostawione przez Matkę Bożą z Guadalupe są tak spektakularne, że trudno wobec nich przejść obojętnie. Bliższe informacje na tablicy z ogłoszeniami.

PILNY KOMUNIKAT KSIĘDZA KARDYNAŁA:

Tragiczna sytuacja w Ukrainie budzi nasze sumienia, wzywa do otwartości serc i niesienia konkretnej pomocy setkom tysięcy uchodźców, którzy przybywają do Polski, również na teren naszej archidiecezji. Nie możemy być obojętni na ich los.

Dziękujemy za podjęte do tej pory Wasze inicjatywy i konkretną pomoc skierowaną do tych, którzy musieli opuścić swoje domy i swoją Ojczyznę.

W związku z tym zwracam się do Was, Moi Drodzy Parafianie, o udostępnienie, w miarę możliwości, lokali mieszkalnych dla uchodźców z Ukrainy, głównie kobiet, dzieci i osób starszych. Proszę zgłosić swoją gotowość w zakrystii lub w kancelarii parafialnej w celu określenia warunków i możliwości przyjęcia ich w swoich domach.

• od dziś Msze Święte w języku ukraińskim będą odprawiane w parafii św. Tomasza Apostoła na Ursynowie oraz w trzech parafiach greckokatolickich w Warszawie nabożeństwa są sprawowane w niedziele oraz dni powszednie.
  • solidaryzując się z uciemiężonym narodem ukraińskim w tym roku na znak naszego smutku i rozpaczy z powodu licznych ofiar wojennych, również wśród cywilów i dzieci odwołujemy konkurs palm na Niedzielę Palmową.
  • dziękujemy wszystkim którzy wzięli udział w piątkowej, nocnej adoracji NS w intencji przywrócenia pokoju w Ukrainie. Bóg zapłać.
  • dziękujemy p. Ewie z Baniochy za prace porządkowe wokół kościoła.
  • dziękujemy zaproszonym osobom za przygotowanie kościoła do dzisiejszej niedzieli i na sobotę zapraszamy parafian z Baniochy z ul. Lipowej.
  • zachęcamy do nabywania prasy katolickiej w której dominują tematy związane z ludobójstwem w Ukrainie.

Fabisiak

Biernat

Lenard

Rafał

• śp. Marię KUCHARCZYK, lat 86.
  • śp. Andrzeja Benona ŻURKA, lat 90.
  • śp. Jerzego Stanisława ZIELIŃSKIEGO, lat 69.

Wszystkim Parafianom oraz miłym gościom dziękując za wspólnotę modlitwy i świadectwo wiary przez nią wyrażone, życzymy błogosławionego tygodnia! 🙂