2024.04.28. PIĄTA NIEDZIELA WIELKANOCNA

Zgromadziliśmy się na Mszę Świętą aby z Chrystusa czerpać duchowe siły, jak gałązki z winnego szczepu. Mówi bowiem: „Ja jestem krzewem winnym, wy – latoroślami kto trwa we Mnie, a Ja w nim, ten przynosi owoc obfity”. Z Chrystusa, jak ze źródła, wypływa wszelka łaska potrzebna nam do życia chrześcijańskiego.

• Dzień Męczeństwa Duchowieństwa Polskiego w czasie II Wojny Światowej.

• rozpoczynamy odprawianie nabożeństw majowych. W każdą niedzielę będą one odprawiane o godz. 17.30., natomiast w pozostałe dni po Mszy Św. o godz. 18.00. Zachęcamy do utrzymania pięknego zwyczaju śpiewania Litanii Loretańskiej przy ozdobionych krzyżach i kapliczkach.

• Dzień Flagi Narodowej. Zachęcamy do wywieszenia flagi przed domami naszych mieszkań.
  • pierwszy czwartek miesiąca – modlić się będziemy w intencji powołanych oraz o nowe powołania kapłańskie i zakonne – o godz. 17.30. zapraszamy na spotkanie Nauczycielskie Koło Żywego Różańca pw. Św. Józefa.

• przypada UROCZYSTOSĆ MATKI BOŻEJ KRÓLOWEJ POLSKI oraz 233 rocznica uchwalenia Konstytucji 3 Maja. Podczas każdej Mszy Św. modlić się będziemy w intencji naszej Ojczyzny i odnawiać akt oddania się NMP. Msze Św. będą odprawiane o godz. 07.30. i 18.00. oraz dodatkowa Msza Św. o godz. 09.00. Mimo licznych wyjazdów i odpoczynku nie zapomnijmy być w kościele na Mszy Św. Nabożeństwo majowe tego dnia odprawione będzie PO Mszy Św. o godz. 18.00.
  • pierwszy piątek miesiąca – spowiedź na pół godz. przed Mszą Św.

• wspomnienie Św. Floriana – patrona strażaków. Pamiętajmy o modlitwie za strażaków – szczególnie z naszej Parafii – dbających o nasze bezpieczeństwo.
  • pierwsza sobota miesiąca – parafialne Koło Przyjaciół Radia Maryja zaprasza wszystkich swoich sympatyków na poranną Mszę Św. o godz. 07.30. w intencji Wynagradzającej MB za grzechy Świata zakończoną adoracją NS i nabożeństwem pierwszo sobotnim.

06/ W NIEDZIELE ZA TYDZIEŃ:

• o godz. 12.00. Msza Św. tzw. „PAPIESKA” – rozpoczną ją intencje ze świecznika wotywnego, a zakończy błogosławieństwo relikwiami Św. JP II.
  • z racji PIERWSZEJ niedzieli miesiąca taca będzie na CELE REMONTOWE.
  • o godz. 17.30. NABOŻEŃSTWO ADORACYJNE połączone z majowym. Następnie spotkanie formacyjne KŻR w Sali Prymasa Tysiąclecia.
  • ks. Proboszcz zaprasza przedstawicieli grup osób, które wykonały palmę na Niedzielę Palmową z ul. Wiejskiej, Łubnej i Solca na śniadanie na plebanii po Mszy o g. 7.30.

• od 04 do 11 maja br. w archidiecezji warszawskiej odbędzie się peregrynację relikwii bł. Rodziny Ulmów.

SŁOWO METROPOLITY WARSZAWSKIEGO: KOMUNIKAT Arcybiskupa Warszawskiego przed peregrynacją relikwii bł. Rodziny Ulmów. Drodzy Bracia i Siostry, Relikwie, beatyfikowanej 10 września ub. r., Rodziny Ulmów – Józefa i Wiktorii oraz ich siedmiorga dzieci peregrynują po polskich diecezjach. W sobotę, 4 maja, przybędą do naszej archidiecezji. Zostaną uroczyście powitane w bazylice archikatedralnej św. Jana Chrzciciela. Będą przebywać, do 11 maja, w kilkunastu parafiach i ośrodkach duszpasterskich archidiecezji, a także w Ordynariacie Polowym Wojska Polskiego. Zapraszam Was, drodzy Diecezjanie do nawiedzania relikwii Rodziny Ulmów we wskazanych kościołach. Zachęcam do modlitwy wspólnotowej i indywidualnej, za wstawiennictwem Błogosławionych, zwłaszcza w intencji małżeństw, rodzin i w intencji poczętego życia. Program peregrynacji będzie dostępny na stronie internetowej archidiecezji. Wszystkim nawiedzającym relikwie bł. Rodziny Ulmów z serca błogosławię. † Kazimierz Kardynał Nycz Arcybiskup Metropolita Warszawski.

• dotyczące na tablicy z ogłoszeniami znajdziemy informacje: planu peregrynacji relikwii bł. Rodziny Ulmów na terenie Archidiecezji Warszawskiej z podziałem na dekanaty; Koncertu upamiętniającego 233 rocznicę uchwalenia Konstytucji 3 maja z udziałem Polski, Korei i Ukrainy 02 maja br. w warszawskim parku Agrykola; zaproszenia 16 maja br. na Uroczystości Św. Andrzeja Boboli w W-wie; zaproszenia ludzi młodych do współpracy z KSM AW i spotkania w dniach 17-19 maja br. w Loretto; V Ogólnopolskiej Pielgrzymki Kobiet 19 maja br. do Sanktuarium MB Częstochowskiej; Ogólnopolskiego Nocnego czuwania Apostolatu Margaretka 23 maja br. na Jasnej Górze; diecezjalnego dnia skupienia Żywego Różańca w Niepokalanowie w sobotę 25 maja br.; XII Ogólnopolskiej Pielgrzymki Żywego Różańca na Jasną Górę w dniach 31 maja – 1 czerwca br.; zaproszenia do Sanktuarium bł. ks. Jerzego Popiełuszki na Żoliborzu w W-wie z okazji przypadającej w tym roku 40 rocznicy Jego męczeńskiej śmierci; rekrutacji do salezjańskiej bursy w W-wie na ul. Wiślanej; wakacyjnych Rekolekcji Oazowych; spotkania 14 września br. w Domu Rekolekcyjnym Parafii św. Huberta w Zalesiu Górnym  dotyczące duszpasterstwa Laudato Si w Archidiecezji Warszawskiej.
  • dziękujemy wszystkim osobom, które w ubiegłym tygodniu pośrednio lub bezpośrednio pomagały w pracach na terenie przykościelnym. Bóg zapłać.
  • dziękujemy wyznaczonym osobom za przygotowanie świątyni na dzisiejszą niedzielę i na sobotę zapraszamy do sprzątnięcia kościoła parafian Solca z nr-ów: od 01-56 oraz z ul. Jaśminowej, Różanej i Magnolii.
  • zachęcamy do nabywania prasy katolickiej. W „Gościu Niedzielnym” znajdziemy rozmowę z rodzicami Heleny Kmieć, świeckiej misjonarki zamordowanej 7 lat temu w Boliwii, w gazecie „Idziemy” znajdziemy ciekawy artykuł: „Świat bez pisma” o tym jakie konsekwencje niesie szczególnie dla młodszych pokoleń fakt, że mniej czytamy, a więcej oglądamy i słuchamy, a w „Niedzieli” przybliża nam postać nie dawno zmarłej p. prof. Jadwigi Staniszkis.

Ber

Tuszyńska

Knape

Jadwiga

• śp. Jacka SZAŁAWIŃSKIEGO, lat 61.

Wszystkim Parafianom oraz miłym gościom dziękując za wspólnotę modlitwy i świadectwo wiary przez nią wyrażone, życzymy błogosławionego tygodnia.