2024.03.31. – NIEDZIELA WIELKANOCNA

Ludzkość zawsze przeczuwała istnienie życia pozagrobowego. Przez swoje zmartwychwstanie Chrystus dał nam podstawę do wiary w nasze zmartwychwstanie i życie wieczne. Chrystus prawdziwie zmartwychwstał. Jemu chwała i panowanie przez wszystkie wieki. We Mszy Świętej słuchamy Zmartwychwstałego Pana i przyjmujemy Go w Eucharystii.

• do atmosfery świątecznej radości przyczyniliśmy się WSZYSCY i dlatego SERDECZNIE DZIĘKUJEMY Ochotniczej Straży Pożarnej z Baniochy, Chojnowa i Wojciechowic za czynny ich udział w nabożeństwach wielkotygodniowych z dzisiejszą Rezurekcją włącznie.
  • ofiarodawcom na kwiaty do Grobu Pańskiego.
  • osobom, które przygotowały w naszym kościele dekoracje Ciemnicy i Grobu Pana Jezusa.
  • Liturgicznej Służbie Ołtarza – lektorom i ministrantom za czynny udział podczas nabożeństw i dzisiejszej Rezurekcji.
  • braciom KSP Totus Tuus, osobom z Żywego Różańca, Legionu Maryi i innym Grupom Parafialnym za prowadzenie adoracji i udział w Rezurekcyjnej procesji.
  • panu Organiście za grę organową i śpiew podczas całych Świąt Wielkiej Nocy.
  • osobom które nadesłały życzenia świąteczne – szczególnie drogą pocztową i mailową oraz składały je osobiście.
  • składamy staropolskie BÓG ZAPŁAĆ!
  • dzisiaj od godz. 09.00. i jutro od godz. 07.30. w drugi dzień Świąt Wielkanocnych Msze Św. sprawowane będą wg porządku niedzielnego.

• XVII rocznica rozpoczęcia posługi biskupiej przez kard. Kazimierza Nycza w Archidiecezji Warszawskiej.
  • zbiórka do puszek na Katolicki Uniwersytet Lubelski i PWT w Warszawie.

• z racji na Oktawę Wielkanocną będzie można spożywać pokarmy mięsne.

04/ W TYM TYGODNIU:

• przypada pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca, w czwartek o godz. 17.30. w kaplicy MB odbędzie się spotkanie Nauczycielskiego Koła Żywego Różańca pw. Św. Józefa, a w piątek okazja do Sakramentu Pokuty na pół godziny przed Mszą Św., a w sobotę o godz. 07.30. Msza Św. celebrowana w intencji Wynagradzającej MB za grzechy Świata zakończona adoracją NS i nabożeństwem pierwszo sobotnim.

05/ W NIEDZIELE ZA TYDZIEŃ:

• przypada doroczna Uroczystość Miłosierdzia Bożego, która rozpocznie Tydzień Miłosierdzia Bożego.
  • z racji I niedzieli miesiąca OFIARY na tace będą przeznaczone na CELE REMONTOWE.
  • o godz. 12.00. Msza Św. tzw. „PAPIESKA” – modlić się będziemy za wszystkich naszych ofiarodawców oraz wspierających modlitwą i ofiarowanym cierpieniem oraz w intencjach ze świecznika wotywnego, po tej Mszy Św. odbędzie się Nabożeństwo adoracyjne zakończone spotkaniem formacyjnym sióstr z KŻR pw NMP Królowej Pokoju – ta wyjątkowa zmiana godziny adoracji NS jest podyktowana faktem, że:
  • po wieczornej Mszy Św. zapraszamy na nabożeństwo „DROGA ŚWIATŁA”. Jest to radosne nabożeństwo z czternastoma rozważaniami ku czci Zmartwychwstałego Pana Jezusa Nabożeństwo które zakończy indywidualne błogosławieństwo NS.

• dobiegają końca zapisy na miejsca w planowanym kolumbarium na naszym cmentarzu.
  • ks. Proboszcz zaprasza dwóch przedstawicieli grupy osób, które wykonały palmę z Tomic oraz Baniochy na śniadanie na plebanii 07.04. br. po Mszy Św. o godz. 7.30.
  • na sobotę zapraszamy do sprzątnięcia kościoła na niedziele parafian miejscowości Łubna: nr-y od 22 do końca oraz ul. Modrzewiowej i Ceglanej.
  • zachęcamy do nabywania prasy katolickiej w której dominuje tematyka wielkanocna.

• Paulina Kucharek panna z parafii Niepokalanego Poczęcia NMP w Górze Kalwarii.
  • Patryk Borowski kawaler z parafii tutejszej. ZAPOWIEDZI: PIERWSZE.

ktokolwiek znałby przeszkody uniemożliwiające przyjęcie przez w/w osoby Sakramentu Małżeństwa proszony jest o powiadomienie o tym kancelarii parafialnej – wymienione osoby polecamy modlitwom całej wspólnoty parafialnej.

Gładecki

Szczepańska

Jadwiga

10/ ŻYCZENIA ŚWIĄTECZNE:

Drogim Parafianom i Gościom życzymy Błogosławionych Świat – bogatych w optymizm i nadzieję. Niech Zmartwychwstanie Chrystusa wyzwala nas z lęku i smutku. Niech otwiera nas na działanie Ducha Świętego, abyśmy podążając śladami Pana, przechodzili ze śmierci do życia. Alleluja!