2023.03.26.V NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU

Słowa Pana Jezusa wypowiedziane przed wskrzeszeniem Łazarza: „Ja jestem zmartwychwstaniem i życiem. Kto we mnie wierzy nie umrze na wieki”, zawierają myśl przewodnią dzisiejszej liturgii. W Mszy Świętej przeżywamy misterium męki, śmierci i zmartwychwstania Chrystusa. Przyjęcie Komunii Świętej zapowiada nasze zmartwychwstanie i udział w przyszłej chwale.

• rozpoczynają się WIELKOPOSTNE REKOLEKCJE PARAFIALNE. Będą trwać do środy włącznie. Prowadzi je ks. Paweł Rosa. Szczegółowy plan rekolekcji znajduje się przed kościołem i na naszej stronie internetowej. Zwracamy uwagę na dodatkową Mszę z nauką od poniedziałku do środy o godz. 19.30. dla osób pracujących
  • po Mszy Św. o godz. 12.00. spotkanie braci z Kościelnej Służby Porządkowej: TOTUS TUUS.
  • dzieci komunijne wraz z rodzicami zapraszamy na nabożeństwo Gorzkich Żali i wieczorną Mszę Św. Podczas spotkania odbędzie się obrzęd błogosławieństwa książeczek, które następnie będą im rozdane. Ob. obowiąz.
  • na czas rekolekcji Kancelaria Parafialna będzie NIE CZYNNA.

02/ OD CZWARTU:

• otwarcie centrum handlowo usługowego PARK GLINIANKA. Nasza Parafia otrzymała zaproszenie od Gospodarzy tego miejsca na otwarcie od godz. 10.00. Przez pierwsze cztery dni od czwartku do niedzieli czekać na nas będą różne atrakcje.

• ostatnia DROGA KRZYŻOWA po Mszy Św. wieczornej. Dziękujemy tym którzy dotychczas wzięli w niej udział.
  • Ekstremalna Droga Krzyżowa rozpocznie się Mszą Św. o godz. 19.30. W tym czasie – przez cała noc w kościele będzie trwała cicha adoracja NS.

• z racji pierwszej soboty miesiąca Msza Św. o godz. 7.30. w intencji Wynagradzającej MB za grzechy Świata zakończoną nabożeństwem pierwszo sobotnim i adoracją NS.
  • o godz. 15.00. w Górze Kalwarii tradycyjnie odbędzie się Misterium Męki Pańskiej.

• NIEDZIELA PALMOWA, zachęcamy wszystkich do przyjścia do kościoła na Mszę Św. w ubraniach z elementami koloru czerwonego. Na początku każdej Mszy Św. błogosławieństwo Palm. Przed kościołem tradycyjnie palmy będą rozprowadzać bracia z KSP Totuus Tuus. Palmy od miejscowości można przynosić już od jutra. Dziękujemy p. Markowi z Solca i p. Andrzejowi z Łubnej za zamontowanie stelaża na palmy przy Prezbiterium.
  • z racji 18 rocznicy śmierci Św. JP II chcąc wyrazić chrześcijańską jedność i wdzięczność świętemu papieżowi zapraszamy każdego komu droga jest osoba polskiego Ojca Świętego na specjalny apel jasnogórski o godz. 21.00. Chcemy odśpiewać ARKĘ i pomodlić się przez Jego wstawiennictwo o jedność i pokój dla nas i naszych rodzin. Modlitwę zakończy procesyjne przejście pod pomnik Papieża przy kościele o godz. 21.37. Prosimy zabrać ze sobą świece, tealighty i znicze.
  • o godz. 17.15. ostatnie GORZKIE ŻALE. Dziękujemy tym którzy wzięli w nich udział.

• w ubiegłym tygodniu udało nam się przeprowadzić czyszczenie i konserwację ściany przedniej kościoła oraz schodów do kościoła.
  • odbiór strojów komunijnych odbędzie się 3 kwietnia o godz. 17.30. w Salce Prymasa.

OGŁOSZENIE ZEWNĘTRZNE: Sołtys Baniochy zaprasza: Zgodnie z tradycją parafii w Baniosze nasze sołectwo przygotowywało palmę  na Niedzielę Palmową. W tym roku również Sołtys wraz z Radą sołecką zapraszają mieszkańców do pomocy przy robieniu palmy w dniu 1 kwietnia w sobotę o godz. 9.00.  w salce przy plebanii. Proszę o przyniesienie zielonych gałązek bukszpanu lub tui w dniu spotkania lub zgłoszenie do sołtysa chęci podarowania takich materiałów. Teresa Jędral sołtys sołectwa Baniocha – osiedle z radą sołecką.

• dziękujemy za ofiary na kwiaty do Grobu Pańskiego składane do skarbony obok chrzcielnicy. Bóg zapłać każdej osobie dobrej woli, której leży na sercu troska o wystrój GP.
  • niestety nie możemy podziękować mieszkańcom Łubnej z ul. Łubińskiej 2, 4, 6 i 6c za przygotowanie kościoła na dziś ponieważ nikt z nich nie zainteresował się czystością własnego kościoła parafialnego. Przypominamy, że od dwunastu lat istnieje możliwość załatwienia zastępstwa za siebie jeżeli ktoś ma trudności z dotarciem na sprzątanie do kościoła – wystarczy mieć tylko dobrą wolę, to naprawdę nie wiele! Na sobotę zapraszamy parafian Łubnej z ul. Łubińskiej 5, 5a i 5d.
  • zachęcamy do nabywania prasy katolickiej, którą zdominował wątek dotyczący okoliczności śmierci kandydata na ołtarze ks. Franciszka Blachnickiego. Zwracamy uwagę na specjalne wydanie „Znaków Męki Boga” przygotowane przez redakcję Gościa EXTRA w cenie 14 zł.

Witek

Zwoliński

Siemińska

Sroczyński

Wszystkim Parafianom oraz miłym gościom dziękując za wspólnotę modlitwy i świadectwo wiary przez nią wyrażone, życzymy błogosławionego tygodnia.