2022.05.29. – SIÓDMA NIEDZIELA WIELKANOCY

UROCZYSTOŚĆ WNIEBOWSTĄPIENIA PAŃSKIEGO

INFORMACJE DUSZPASTERSKIE

Treścią obchodzonej dziś uroczystości jest misterium przejścia Chrystusa z tego świata do Ojca. W uwielbionym Chrystusie Panu i zasiadającym po prawicy Ojca, Kościół dostrzega własną przyszłość. Modlitwa dnia mówi nam, że wszyscy jesteśmy powołani do pójścia za Chrystusem i do udziału w Jego chwale.

01/ DZIŚ:

 • przypada Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego.
 • spotkanie Domowego Kościoła o godz. 14.00. Przypominamy, że 12.06.22. odbywać się będą zapisy katolickich małżeństw do struktur DK.
 • 8 czerwca br. Szkole Podstawowej w Baniosze zostanie nadany tytuł: „POLSKI NIEPODLEGŁEJ”. Dziś przed kościołem odbywa się zbiórka na ten cel.

TEKST PANA DYREKTORA

02/ WE WTOREK:

 • ostatnie nabożeństwo majowe, odbędzie się na wzór majowego przy figurkach z pieśniami maryjnymi. Dziękujemy wszystkim którzy brali udział w maju w nich. Dziękujemy również tym którzy modlili się przy polnych krzyżach i kapliczkach.

03/ W ŚRODĘ:

 • rozpoczynamy odprawianie nabożeństw czerwcowych, które odprawiane będą w naszym kościele w dni powszednie po Mszy Św. o godz. 18.00. a w niedziele o godz. 17.30. Jest to jednocześnie Dzień Dziecka. Zachęcamy do modlitwy za dzieci, nie tylko nasze. W intencji dzieci będziemy też modlić się podczas każdej Mszy Św. Jeżeli pozwoli na to pogoda tradycyjnie nabożeństwa czerwcowe odbywać się będą przy figurze Serca Pana Jezusa.
 • rozpocznie się MIESIĄC MODLITW ZA KAPŁANÓW. Przy wyjściu z kościoła pojawi się koszyczek z którego będzie można „wylosować” imiona kapłanów polecanych modlitwom.

04/ W CZWARTEK:

 • pierwszy czwartek miesiąca – modlić się będziemy w intencji powołanych oraz o dobre powołania kapłańskie i zakonne – o godz. 17.30. zapraszamy na spotkanie Nauczycielskie Koło Żywego Różańca pw. Św. Józefa.

05/ W PIĄTEK:

 • pierwszy piątek miesiąca – spowiedź na pół godz. przed Mszą Św.

06/ W SOBOTĘ:

 • rocznica konsekracji pasterza archidiecezji warszawskiej, kard. Kazimierza Nycza.
 • pierwsza sobota miesiąca – zapraszamy na poranną Mszę Św. o godz. 07.30. w intencji Wynagradzającej MB za grzechy Świata.
 • wieczorna Msza Św. o godz. 18.00. rozpocznie modlitewne czuwanie przed uroczystością Zesłania Ducha Świętego, po niej nabożeństwo czerwcowe, Droga Światła i różaniec nabożeństwem pierwszosobotnim, czuwanie zakończy Apel Jasnogórski o godz. 21.00.

07/ W NIEDZIELĘ ZA TYDZIEN:

 • Uroczystość Zesłania Ducha Św. – kończy się czas Komunii Wielkanocnej. Odpust zupełny za udział w publicznym śpiewie hymnu: „O Stworzycielu Duchu przyjdź”.
 • po raz XV będziemy przeżywamy DZIEŃ DZIĘKCZYNIENIA – pod hasłem „Dziękujemy za błogosławionych Kardynała Stefana Wyszyńskiego i Matkę Elżbietę Różę Czacką – ogólnopolskie dziękczynienie za beatyfikację”. Po Mszach przed kościołem zbiórka do puszek na budowę Świątyni Św. Opatrzności Bożej.
 • o godz. 12.00. Msza Św. tzw. „PAPIESKA” – modlić się będziemy za wszystkich naszych ofiarodawców oraz wspierających modlitwą i ofiarowanym cierpieniem.
 • z racji I niedz. miesiąca OFIARY na tace są przeznaczone na CELE REMONTOWE.
 • NABOŻEŃSTWO ADORACYJNE z nabożeństwem czerwcowym o godz. 17.30. – WYMIANA tajemnic różańcowych po nabożeństwie w sali Prymasa Tysiąclecia.
 • po wieczornej Mszy Św. spotkanie wszystkich BIERZMANTÓW z klas ponadpodstawowych w kościele. 14 czerwca BIERZMANCI będą mieli próbę przed procesją Bożego Ciała a w poniedziałek 20 czerwca egzamin, pytania do egzaminu w zakrystii.

08/ MIŁO NAM POINFORMOWAĆ, ŻE:

 • ROCZNICA KOMUNII ŚW. odbędzie się w Boże Ciało o godz. 10.30. Spowiedź dla dzieci rocznicowych i ich rodziców od godz. 17.00. w środę 15 czerwca br. Rodziców dzieci rocznicowych zapraszamy dzień wcześniej o godz. 17.00. do przygotowania Groty MB. Rodzice dzieci nie uczęszczających do szkoły w Baniosze proszeni są o osobisty kontakt z ks. Proboszczem.
 • przy wyjściu z kościoła znajduje się program organizowanej przez naszą parafię w lipcu Pielgrzymki do Mediugorie. Osoby które już się zapisały na tę pielgrzymkę będą miały ostatnie przed pielgrzymkowe spotkanie w niedzielę 19 czerwca br. wieczorem w kościele. Osoby które mają cokolwiek dopłacić proszone są o przyniesienie środków na to spotkanie. Ponieważ jest jeszcze możliwość dołączenia do pielgrzymów serdecznie zachęcamy do wzięcia udziału w tej pielgrzymce.

OGŁOSZENIE ZEWNĘTRZNE: Wspólnota Oazowa Domowego Kościoła poszukuje Osoby/Osób do opieki nad dziećmi w wieku od 2 do 12 lat podczas Rekolekcji Wakacyjnych. Rekolekcje planowane są w dniach 05-21 sierpnia br. w miejscowości Zboiska (u podnóża pięknych Bieszczad). Osoba będzie miała pod opieką wyznaczoną małą grupę 3-6 dzieci w zależności od wieku. Oaza zapewnia materiały  do zabawy i krótkie szkolenie. Całkowity koszt pobytu osób opiekujących się dziećmi jest pokrywany przez Oazę. Zapewniamy ciepłe przyjęcie i piękny czas dla tych co kochają dzieci i mają w sobie ducha pomocniczości. Będziemy wdzięczni za każdą formę zaangażowania /nawet częściowy np. tygodniowy pobyt/opiekę nad dziećmi  podczas rekolekcji. „Albowiem Radosnego dawcę miłuje Bóg” (2 Kor 9,7) Czekamy na Was! Bliższe informacje w zakrystii lub kancelarii parafialnej.

 • dziękujemy wszystkim osobom, które w ubiegłym tygodniu pośrednio lub bezpośrednio pomagały w pracach na terenie przykościelnym.
 • na sobotę zapraszamy do przygotowania kościoła na niedzielę parafian z Solca: nr 126 – 156
 • zachęcamy do nabywania prasy katolickiej. Z „Gościa Niedzielnego” dowiemy się co wynika dla nas z wniebowstąpienia Pana Jezusa; w gazecie „Idziemy” polecamy wywiad z aktorem Zbigniewem Buczkowskim pt: „Całe życie się uczę”, a „Niedziela” w artykule: „Nuda? Nigdy w życiu” obala stereotypy o zakonnicach.

09/ INTENCJE MSZALNE:

10/ ROCZNICE ODEJŚĆ:

 

30

05

Kont

Irena

1965

Baniocha

   

Zdrojek

Stanisława

1985

Baniocha

   

Traczyk

Marian

2008

Baniocha

   

Maliszewski

Sylwester

2010

Baniocha

   

Domżałowska

Małgorzata

2019

Baniocha

   

Niewiadomska

Jolanta

2020

Baniocha

31

05

Miesiak

Jan

1970

Baniocha

   

Lenart

Marianna

1973

Baniocha

   

Skibińska

Władysława

1976

Baniocha

   

Gabrych

Stanley

1999

Baniocha

   

Wasiak

Helena

2004

Baniocha

01

06

Walicka

Lucyna

1957

Baniocha

   

Mzyk

Ignacy

1959

Baniocha

   

Sot

Marcin

1964

Baniocha

   

Stasiak

Stanisław

1964

Baniocha

   

Siwek

Tomasz

1972

Baniocha

   

Miszczyk

Józefa

1994

Baniocha

   

Zasada

Jan

1995

Baniocha

   

Szewczyk

Janina

1997

Baniocha

   

Seliga

Józef

1999

Baniocha

   

Frączek

Kazimiera

2001

Baniocha

   

Wróblewski

Andrzej

2012

Baniocha

   

Orzechowska

Stefania

2015

Baniocha

   

Pytka

Marian

2016

Baniocha

   

Borowska

Rozalia

2017

Baniocha

02

06

Jagniczak

Kazimierz

1961

Baniocha

   

Oleńska

Hanna

1981

Baniocha

   

Łoniewska

Janina

2017

Baniocha

   

Świątek

Franciszek

2017

Baniocha

03

06

Kotyński

Franciszek

1970

Baniocha

   

Osiadacz

Józef

2004

Baniocha

   

Śmietanka

Stanisława

2010

Baniocha

   

Malisiak

Karolina

2012

Baniocha

   

Mazurkiewicz

Maria

2018

Baniocha

04

06

Owczarek

Apoloniusz

1956

Baniocha

   

Dylewska

Genowefa

1963

Baniocha

   

Jarząbek

Jan

1970

Baniocha

   

Rajczak

Stefania

1993

Baniocha

05

06

Miesiak

Władysław

1966

Baniocha

   

Magdziarz

Edward

1993

Baniocha

   

Ciborek

Krzysztof

1994

Baniocha

   

Tuszyński

Marian

1994

Baniocha

   

Pindelska

Genowefa

2000

Baniocha

   

Karpiński

Wiesław

2001

Baniocha

   

Przybyłek

Henryk

2005

Baniocha

   

Bartochowski

Sławomir

2007

Baniocha

   

Ber

Jacek

2008

Baniocha

   

Świetlik

Krzysztof

2016

Baniocha


W TYM TYGODNIU POŻEGNALIŚMY:

 • śp. Stanisława Leszka WALCZAKA, lat 82.

Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…..

Wszystkim Parafianom i miłym gościom życzymy błogosławionego tygodnia!