2022.05.29. – SIÓDMA NIEDZIELA WIELKANOCY

UROCZYSTOŚĆ WNIEBOWSTĄPIENIA PAŃSKIEGO

Treścią obchodzonej dziś uroczystości jest misterium przejścia Chrystusa z tego świata do Ojca. W uwielbionym Chrystusie Panu i zasiadającym po prawicy Ojca, Kościół dostrzega własną przyszłość. Modlitwa dnia mówi nam, że wszyscy jesteśmy powołani do pójścia za Chrystusem i do udziału w Jego chwale.

• przypada Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego.
  • spotkanie Domowego Kościoła o godz. 14.00. Przypominamy, że 12.06.22. odbywać się będą zapisy katolickich małżeństw do struktur DK.
  • 8 czerwca br. Szkole Podstawowej w Baniosze zostanie nadany tytuł: „POLSKI NIEPODLEGŁEJ”. Dziś przed kościołem odbywa się zbiórka na ten cel.

TEKST PANA DYREKTORA

• ostatnie nabożeństwo majowe, odbędzie się na wzór majowego przy figurkach z pieśniami maryjnymi. Dziękujemy wszystkim którzy brali udział w maju w nich. Dziękujemy również tym którzy modlili się przy polnych krzyżach i kapliczkach.

• rozpoczynamy odprawianie nabożeństw czerwcowych, które odprawiane będą w naszym kościele w dni powszednie po Mszy Św. o godz. 18.00. a w niedziele o godz. 17.30. Jest to jednocześnie Dzień Dziecka. Zachęcamy do modlitwy za dzieci, nie tylko nasze. W intencji dzieci będziemy też modlić się podczas każdej Mszy Św. Jeżeli pozwoli na to pogoda tradycyjnie nabożeństwa czerwcowe odbywać się będą przy figurze Serca Pana Jezusa.
  • rozpocznie się MIESIĄC MODLITW ZA KAPŁANÓW. Przy wyjściu z kościoła pojawi się koszyczek z którego będzie można „wylosować” imiona kapłanów polecanych modlitwom.

• pierwszy czwartek miesiąca – modlić się będziemy w intencji powołanych oraz o dobre powołania kapłańskie i zakonne – o godz. 17.30. zapraszamy na spotkanie Nauczycielskie Koło Żywego Różańca pw. Św. Józefa.

• pierwszy piątek miesiąca – spowiedź na pół godz. przed Mszą Św.

• rocznica konsekracji pasterza archidiecezji warszawskiej, kard. Kazimierza Nycza.
  • pierwsza sobota miesiąca – zapraszamy na poranną Mszę Św. o godz. 07.30. w intencji Wynagradzającej MB za grzechy Świata.
  • wieczorna Msza Św. o godz. 18.00. rozpocznie modlitewne czuwanie przed uroczystością Zesłania Ducha Świętego, po niej nabożeństwo czerwcowe, Droga Światła i różaniec nabożeństwem pierwszosobotnim, czuwanie zakończy Apel Jasnogórski o godz. 21.00.

07/ W NIEDZIELĘ ZA TYDZIEN:

• Uroczystość Zesłania Ducha Św. – kończy się czas Komunii Wielkanocnej. Odpust zupełny za udział w publicznym śpiewie hymnu: „O Stworzycielu Duchu przyjdź”.
  • po raz XV będziemy przeżywamy DZIEŃ DZIĘKCZYNIENIA – pod hasłem „Dziękujemy za błogosławionych Kardynała Stefana Wyszyńskiego i Matkę Elżbietę Różę Czacką – ogólnopolskie dziękczynienie za beatyfikację”. Po Mszach przed kościołem zbiórka do puszek na budowę Świątyni Św. Opatrzności Bożej.
  • o godz. 12.00. Msza Św. tzw. „PAPIESKA” – modlić się będziemy za wszystkich naszych ofiarodawców oraz wspierających modlitwą i ofiarowanym cierpieniem.
  • z racji I niedz. miesiąca OFIARY na tace są przeznaczone na CELE REMONTOWE.
  • NABOŻEŃSTWO ADORACYJNE z nabożeństwem czerwcowym o godz. 17.30. – WYMIANA tajemnic różańcowych po nabożeństwie w sali Prymasa Tysiąclecia.
  • po wieczornej Mszy Św. spotkanie wszystkich BIERZMANTÓW z klas ponadpodstawowych w kościele. 14 czerwca BIERZMANCI będą mieli próbę przed procesją Bożego Ciała a w poniedziałek 20 czerwca egzamin, pytania do egzaminu w zakrystii.

• ROCZNICA KOMUNII ŚW. odbędzie się w Boże Ciało o godz. 10.30. Spowiedź dla dzieci rocznicowych i ich rodziców od godz. 17.00. w środę 15 czerwca br. Rodziców dzieci rocznicowych zapraszamy dzień wcześniej o godz. 17.00. do przygotowania Groty MB. Rodzice dzieci nie uczęszczających do szkoły w Baniosze proszeni są o osobisty kontakt z ks. Proboszczem.
  • przy wyjściu z kościoła znajduje się program organizowanej przez naszą parafię w lipcu Pielgrzymki do Mediugorie. Osoby które już się zapisały na tę pielgrzymkę będą miały ostatnie przed pielgrzymkowe spotkanie w niedzielę 19 czerwca br. wieczorem w kościele. Osoby które mają cokolwiek dopłacić proszone są o przyniesienie środków na to spotkanie. Ponieważ jest jeszcze możliwość dołączenia do pielgrzymów serdecznie zachęcamy do wzięcia udziału w tej pielgrzymce.

OGŁOSZENIE ZEWNĘTRZNE: Wspólnota Oazowa Domowego Kościoła poszukuje Osoby/Osób do opieki nad dziećmi w wieku od 2 do 12 lat podczas Rekolekcji Wakacyjnych. Rekolekcje planowane są w dniach 05-21 sierpnia br. w miejscowości Zboiska (u podnóża pięknych Bieszczad). Osoba będzie miała pod opieką wyznaczoną małą grupę 3-6 dzieci w zależności od wieku. Oaza zapewnia materiały  do zabawy i krótkie szkolenie. Całkowity koszt pobytu osób opiekujących się dziećmi jest pokrywany przez Oazę. Zapewniamy ciepłe przyjęcie i piękny czas dla tych co kochają dzieci i mają w sobie ducha pomocniczości. Będziemy wdzięczni za każdą formę zaangażowania /nawet częściowy np. tygodniowy pobyt/opiekę nad dziećmi  podczas rekolekcji. „Albowiem Radosnego dawcę miłuje Bóg” (2 Kor 9,7) Czekamy na Was! Bliższe informacje w zakrystii lub kancelarii parafialnej.

• dziękujemy wszystkim osobom, które w ubiegłym tygodniu pośrednio lub bezpośrednio pomagały w pracach na terenie przykościelnym.
  • na sobotę zapraszamy do przygotowania kościoła na niedzielę parafian z Solca: nr 126 – 156
  • zachęcamy do nabywania prasy katolickiej. Z „Gościa Niedzielnego” dowiemy się co wynika dla nas z wniebowstąpienia Pana Jezusa; w gazecie „Idziemy” polecamy wywiad z aktorem Zbigniewem Buczkowskim pt: „Całe życie się uczę”, a „Niedziela” w artykule: „Nuda? Nigdy w życiu” obala stereotypy o zakonnicach.

Kont

Ber

Jacek

Świetlik

• śp. Stanisława Leszka WALCZAKA, lat 82.

Wszystkim Parafianom i miłym gościom życzymy błogosławionego tygodnia!