2023.05.28. – NIEDZIELA ZESŁANIA DUCHA ŚWIĘTEGO

Dziś w Uroczystość świętowania tajemnicy Zesłania Ducha Świętego, wołamy: Przyjdź Duchu Święty, napełnij serca swoich wiernych i zapal w nich ogień swojej miłości”. Zgromadzeni na Mszy Świętej otwórzmy nasze serca na dary Ducha Świętego, za przykładem Apostołów, Maryi i niewiast zgromadzonych we Wieczerniku.

• Uroczystość Zesłania Ducha Św. – kończy się czas Komunii Wielkanocnej. Odpust zupełny za udział w publicznym śpiewie hymnu: „O Stworzycielu Duchu przyjdź”.
  • przypada 42 rocznica śmierci błog. ks. kard. Stefana Wyszyńskiego, Arcybiskupa Metropolity gnieźnieńskiego i warszawskiego, Prymasa Polski. To dobra okazja do zapoznania się z wystawą dotyczącą Prymasa Tysiąclecia zawierającą Jego zdjęcia i niezwykle głębokie – ponadczasowe myśli. Zachęcamy do spaceru wzdłuż ogrodzenia parafialnego po wewnętrznej jego stronie.

02/ OD JUTRA DO ŚRODY WŁĄCZNIE:

• o godz. 19.00. odbędą się przygotowania bezpośrednie do Uroczystości Pierwszej Komunii Św. Obecność dzieci obowiązkowa. Rodziców zapraszamy w tym czasie z własnymi narzędziami ogrodowymi do porządkowania terenu przykościelnego. (Szczególnie liczymy na tatusiów z podkaszarkami.

• drugi dzień Świąt Zesłania Ducha Świętego – Święto NMP Matki Kościoła. Msze Św. celebrowane będą o godz. 07.30. i 18.00. Statutowe Święto KSP Totus Tuus, którą zapraszamy 4 czerwca br. na Mszę „papieską” w której będziemy modlić się również w ich intencji.

• ostatnie nabożeństwo majowe po Mszy Św. o godz. 18.00. Dziękujemy wszystkim za udział w nich. Dziękujemy również tym którzy modlili się przy polnych krzyżach i kapliczkach.

• ustanowione przez pp. Benedykta XVI Święto Jezusa Chrystusa Najwyższego i Wiecznego Kapłana. Msze Św. celebrowane będą o godz. 07.30. i 18.00.
  • rozpocznie się MIESIĄC MODLITW ZA KAPŁANÓW. Przy wyjściu z kościoła można „wylosować” z koszyczka imiona kapłanów polecanych naszym modlitwom.
  • pierwszy czwartek miesiąca, święto Jezusa Chrystusa Najwyższego i Wiecznego Kapłana – modlić się będziemy w intencji powołanych oraz o nowe powołania kapłańskie i zakonne – o godz. 17.30. zapraszamy na spotkanie Nauczycielskie Koło Żywego Różańca pw. Św. Józefa.
  • rozpoczniemy odprawianie nabożeństw czerwcowych, które będą w naszym kościele w dni powszednia po Mszy Św. wieczornej o godz. 18.00. a w niedziele o godz. 17.30. Jest to jednocześnie Dzień Dziecka. Zachęcamy do modlitwy za dzieci, nie tylko nasze. W intencji dzieci będziemy też modlić się podczas każdej Mszy Św. Jeżeli pozwoli na to pogoda tradycyjnie nabożeństwa czerwcowe odbywać się będą przy figurze Serca Pana Jezusa.
  • o godz. 19.00. spowiedź dzieci komunijnych i ich rodziców.

• dekorowanie kościoła na uroczystość pierwszokomunijną.
  • pierwszy piątek miesiąca – spowiedź na pół godz. przed Mszą Św.

• pierwsza sobota miesiąca – parafialne Koło Przyjaciół Radia Maryja zaprasza wszystkich swoich sympatyków na poranną Mszę Św. o godz. 07.30. w intencji Wynagradzającej MB za grzechy Świata zakończoną nabożeństwem pierwszo sobotnim i adoracją NS.
  • o godz. 11.00. Pierwsza Komunia Święta, która rozpocznie tzw. „BIAŁY TYDZIEŃ” trwający do Czwartkowej Procesji – włącznie.
  • odprawa liturgiczna ministrantów przed Bożym Ciałem o godz. 19.00.

08/ W NIEDZIELĘ ZA TYDZIEŃ:

• Uroczystość Trójcy Przenajświętszej, tego dnia kończy się czas komunii wielkanocnej.
  • 35 rocznica konsekracji biskupiej kard. Kazimierza Nycza.
  • po raz XVI będziemy przeżywać DZIEŃ DZIĘKCZYNIENIA – pod hasłem „Dziękujemy za czyniących pokój”. Zbiórka do puszek na budowę Świątyni Św. Opatrzności Bożej.
  • o godz. 12.00. Msza Św. tzw. „PAPIESKA” – modlić się będziemy za wszystkich naszych ofiarodawców oraz wspierających modlitwą i ofiarowanym cierpieniem.
  • z racji I niedz. miesiąca OFIARY na tace są przeznaczone na CELE REMONTOWE. Zbieramy na fundusz malowania kościoła. W tym miejscu dziękujemy za ofiary darczyńcom składającym na Fundusz malowania kościoła indywidualnie ofiary, na konto parafialne oraz do skarbony przy chrzcielnicy. Bóg zapłać za hojność serc.
  • NABOŻEŃSTWO ADORACYJNE z nabożeństwem czerwcowym o godz. 17.30. – WYMIANA tajemnic różańcowych po nabożeństwie w sali Prymasa Tysiąclecia.
  • dzieci komunijne zapraszamy na nabożeństwo czerwcowe o godz. 17.30. zakończone odnowieniem ich przyrzeczeń chrzcielnych (zabieramy ze sobą gromnice – świece chrzcielne), a potem na Msze Św. o godz. 18.00.
  • po wieczornej Mszy Św. spotkanie wszystkich BIERZMANTÓW z klas ponadpodstawowych w kościele. We wtorek 06 czerwca br. BIERZMANCI będą mieli próbę przed procesją Bożego Ciała a w poniedziałek 12 czerwca egzamin, pytania do egzaminu są w zakrystii.

• ROCZNICA KOMUNII ŚW. odbędzie się w Boże Ciało 08 czerwca br. o godz. 10.30.. Rodziców dzieci rocznicowych prosimy do tego czasu przygotowanie Groty MB.
  • 18 czerwca planowany jest w Warszawie Narodowy Marsz dla Życia i Rodziny pod hasłem „Dzieci przyszłością Polski”. Więcej informacji na plakacie w tablicy z ogłoszeniami)
  • zachęcamy do nabywania prasy katolickiej. „Gość Niedzielny” analizuje treść modlitwy Koronki do Miłosierdzia Bożego, gazeta „Idziemy” opisuje najmłodsze dzieci uznane przez Kościół za świętych, a „Niedziela” szuka odpowiedzi na pytanie: „Czy można zrozumieć Kościół bez Maryi?”

• Szymon KACZYŃSKI – kawaler z parafii tutejszej
  • Kinga HYJEK – panna z par Niep. Serca Maryi w Otwocku : ZAPOWIEDZI DRUGIE.

ktokolwiek znałby przeszkody uniemożliwiające przyjęcie przez w/w osoby Sakramentu Małżeństwa proszony jest o powiadomienie o tym kancelarii parafialnej – wymienione osoby polecamy modlitwom całej wspólnoty parafialnej.

Grzechnik

1963

Jarząbek

Rajczak

• śp. Artura ZENTARĘ, lat 44.

Wszystkim Parafianom i miłym gościom życzymy błogosławionego tygodnia!