2022.09.11. – XXIV NIEDZIELA ZWYKŁA

Przypowieści Chrystusa często nawiązują do Bożego miłosierdzia. Bóg przebacza pokutującym i raduje się z nawrócenia grzesznika, podobnie jak pasterz, który odnalazł zagubioną owcę. W kolekcie Mszy Świętej prosimy Boga, by wspierał nasze słabe siły, abyśmy mogli Mu służyć i doznawać skutków Jego miłosierdzia.

• taca na WMSD.
  • podczas Mszy Św. o godz. 10.30. poświęcenie plecaków i przyborów szkolnych uczniów klas I.
  • spotkanie BIERZMANTÓW, którzy będą bierzmowani 22.09.22. po wieczornej Mszy Św. ok godz. 19.00.

• I rocznica beatyfikacji Stefana Kard Wyszyńskiego i Matki Elżbiety Róży Czackiej FSK. będziemy się modlić o rychłą kanonizację tych błogosławionych.

• po wieczornej Eucharystii zapraszamy wszystkich Parafian i miłych Gości na przedostatnią w tym roku PROCESJĘ FATIMSKĄ.

• Święto Podwyższenia Krzyża Świętego. Z inicjatywy Rady Konferencji Episkopatów Europy (CCEE) jest to dzień modlitw o pokój w Ukrainie.

• wspomnienie oraz 200 rocznica urodzin Św. Zygmunta Szczęsnego Felińskiego, biskupa – patrona naszej Warszawskiej Archidiecezji.
  • z racji 83 rocz. napadu Związku Radzieckiego na naszą Ojczyznę, będziemy modlić się w intencji pomordowanej polskiej ludności i żołnierzy na Wschodzie.
  • zbiórka ministrantów o godz. 16.30.

• XII TYDZIEŃ WYCHOWANIA pod hasłem: „Ja jestem drogą i prawdą, i życiem”.
  • zapraszamy wszystkie dzieci i młodzież na godz. 10.20. kiedy to wspólnie odmówimy litanię do ich Patrona Św. Stanisława Kostki, następnie podczas Mszy Św. o godz. 10.30. odbędą się obłóczyny nowych ministrantów. Dzieci przygotowujące się do Pierwszej Komunii Świętej oraz ich rodziców (Opiekunów) zapraszamy po Mszy Św. o godz. 10.30. Obecność zainteresowanych obowiązkowa. Rodziców lub Opiekunów dzieci klas komunijnych uczących się poza szkołą w Baniosze prosimy o indywidualny kontakt z księdzem Proboszczem. PRZYPOMINAMY, ŻE: zarówno dzieci jak i młodzież z terenu parafii powinny przystępować do Pierwszej Komunii Świętej i Bierzmowania w swojej parafii, bez względu na to gdzie chodzą do szkoły. Komunia Św. i Bierzmowanie jest świętem parafialnym, a nie szkolnym. Ponadto chodzi o kontakt parafii nie tylko z dziećmi, ale przede wszystkim z rodzicami, za których odpowiedzialny jest Proboszcz ich zamieszkania. A poza tym będzie nam miło, gdy poznamy dzieci i rodziców nie tylko z naszej szkoły w Baniosze.
  • w Warszawie odbędzie się Marsz dla życia i Rodziny pod hasłem: „I ślubuję Ci…”. Bliższe informacje na tablicy z ogłoszeniami

• zbliża się XX rocznica koronacji obrazu NMP Królowej Pokoju, naszej parafialnej Patronki i 70 rocznica istnienia naszej parafii. Przygotowując się do tych uroczystości przeprowadzony został remont wejścia na plebanię od strony toalet i kancelarii (tzw. wejście „B”) oraz od strony wejścia z białymi kolumnami (tzw. wejście „A”), odremontowany też został korytarz główny oraz korytarz do toalet, wcześniej odmalowana została kaplica MB. J. Ex. Ks. Bp przyjął zaproszenie na ten piękny jubileusz, który przypada w przyszły czwartek 22 września br. Uczcimy ten dzień, w życiu naszej Społeczności parafialnej 40-sto godzinną adoracją NS zakończoną w przyszłą środę o godz. 18.00. Mszą Św. podczas której nasz Gość udzieli Sakramentu Bierzmowania naszej dziatwie. Podczas wieczornej Mszy Św. zaśpiewamy Te Deum oraz pieśń naszej Parafii „Hymn śpiewamy Tobie Maryjo…”. Trzy dni później w niedzielę 25 września br. J. Ex. Ks. Bp. przybędzie do nas powtórnie uczestnicząc w Wizytacji Kanonicznej naszej Wspólnoty Parafialnej. Już dziś zapraszamy wszystkich Parafian i miłych Gości do udziału w tych wyjątkowych wydarzeniach.
  • w dniach 17-19.09.22. odbędzie się 40. Ogólnopolska Pielgrzymka Ludzi Pracy na Jasną Górę pod hasłem: „Księże Jerzy – jesteśmy tu, aby wypełnić Twój testament”.
  • na sobotę na godz. 09.00. zapraszamy do sprzątnięcia naszego kościoła przez parafian z Baniochy z ul. Spacerowej.
  • zachęcamy do nabywania prasy katolickiej. W „Gościu Niedzielnym” warto zwrócić uwagę na dodatek specjalny – poradnik dla rodziców „Dzieci w wirtualnej sieci”; w gazecie „Idziemy” znajdziemy wspomnienie siostrzenicy Jana Pawła I o swoim tydzień temu wyniesionym na ołtarze wujku, a w „Niedzieli” w nowej cenie: 10 pln. polecamy artykuł: „O wychowaniu w trzech obrazkach”.

Łuczak

1971

Gałęza

Miesiak

• śp. Jadwigę OSIADACZ, lat 66.

Wszystkim Parafianom i miłym gościom życzymy błogosławionego tygodnia! 🙂