2022.07.31. – XVIII NIEDZIELA ZWYKŁA

„Błogosławieni ubodzy w duchu, albowiem do nich należy Królestwo niebieskie”. W perspektywie wieczności, dobra materialne są marnością. Mądry Chrześcijanin szuka tego, „co w górze, gdzie przebywa Chrystus zasiadający po prawicy Ojca”. Msza Św. kieruje nasza uwagę, do tego co w górze, na prawdziwe nieprzemijające wartości.

• gościmy ks. Piotra Jabłońca z Żytomierza na Ukrainie kwestującego na potrzeby Kościoła na Wschodzie.

• rozpoczyna się SIERPIEŃ – MIESIĄC TRZEŹWOŚCI. Zachęcamy naszych Parafian do podjęcia tej cennej inicjatywy w duchu przeproszenia, przebłagania i pokuty za grzechy nietrzeźwości w naszych domach i miejscach pracy, jest to też najlepszy czas do pielgrzymowania. Zachęcamy naszych Parafian do udziału w pielgrzymkach.
  • z racji 78 rocznicy wybuchu Powstania Warszawskiego będziemy modlić się za tych którzy nie żałowali swego zdrowia i życia dla ratowania Ojczyzny i Jej wolności.

• możemy uzyskać odpust zupełny tzw. ”Porcjunkuli” Warunki: pobożne nawiedzenie Kościoła, odmówienie w nim Modlitwy Pańskiej oraz Wyznania Wiary, Sakramentalna spowiedź, przyjęcie Komunii Św., modlitwa wg intencji Ojca Świętego oraz wykluczenie przywiązania do jakiegokolwiek grzechu.

• o godz. 16.00. spotkanie formacyjne członków Legionu Maryi.

• pierwszy czwartek miesiąca – modlić się będziemy w intencji powołań.
  • przypada wspomnienie Św. Jana Marii Vianneya – patrona kapłanów.

• pierwszy piątek miesiąca – spowiedź na pół godz. przed Mszą Św. o godz. 18.00.

• pierwsza sobota miesiąca oraz Święto Przemienienia Pańskiego. O godz. 18.00. Msza Św. wynagradzająca MB za grzechy świata zakończona nabożeństwem pierwszo sobotnim i wystawieniem NS.

• o godz. 12.00. Msza Św. tzw. „PAPIESKA” – modlić się będziemy za wszystkich naszych ofiarodawców oraz wspierających modlitwą i ofiarowanym cierpieniem.
  • taca na CELE REMONTOWE. NABOŻEŃSTWO ADORACYJNE o godz. 17.00. – po nabożeństwie adoracyjnym spotkanie formacyjne KŻR i wymiana tajemnic różańcowych.

• w dni powszednie miesięcy wakacyjnych nie ma Mszy Św. porannych, a kancelaria czynna jest od pon. do piątku przez godz. po wieczornej Mszy Św.
  • wszystkim wypoczywającym życzymy miłego wypoczynku, dużo wrażeń i miłych przygód, a Gościom dobrego samopoczucia wśród nas oraz szczęśliwych powrotów.
  • dziękujemy wyznaczonym osobom za przygotowanie kościoła na dzisiejszą niedzielę i na sobotę zapraszamy mieszkańców Baniochy z ul. Wesołej i Granicznej.
  • zachęcamy do nabywania prasy katolickiej. W „Gościu Niedzielnym” można przeczytać m.in. o tym jak chronić młodzież przed uzależnieniem od alkoholu i innych substancji; w gazecie „Idziemy” polecamy artykuł: „Droga Św. Ignacego” o rekolekcjach ignacjańskich, a w „Niedzieli” w artykule „ Szczęście do małżeńskiej potęgi” znajdziemy odpowiedź na pytanie: Jak być szczęśliwym w małżeństwie?”.

• Aleksander Marcin GOSK – kawaler z par. MB Anielskiej w Skolimowie.
  • Katarzyna JAGIEŁŁO – panna z par tutejszej ZAPOWIEDZI PIERWSZE.

– wymienione osoby polecamy modlitwom całej wspólnoty parafialnej.

Durka

Antonina