2023.12.03. – I NIEDZIELA ADWENTU

INFORMACJE DUSZPASTERSKIE

Chrystus zachęca nas do czuwania, bo przyjdzie niespodziewanie, jak ów gospodarz czytanej dziś ewangelii. Jezus zechce zastać nas przygotowanych. W dniu Sądu pragnie zaliczyć nas do swoich wybranych. W przygotowaniu się na ten moment pomaga nam pobożny udział we Mszy Św., która umacnia nasza wiarę i nadzieję.

01/ DZIŚ:

 • rozpoczyna się ADWENT, a zarazem nowy rok duszpasterski pod hasłem: „Uczestniczę we wspólnocie Kościoła”. Jest to czas szczególnego i bezpośredniego przygotowania do Świąt Bożego Narodzenia oraz oczekiwania na ostateczne przyjście Chrystusa. To dobra okazja do większej czujności, gorliwości w modlitwie a także czynienia dobrych uczynków. Zachęcamy do Sakramentu Pokuty na początku Adwentu – nie czekając na ostatnie chwile.
 • w salce ks. Prymasa Tysiąclecia można nabyć na stół wigilijny poświęcone opłatki oraz świece Caritas. Po nabyciu cegiełki na ogrzewanie kościoła dostajemy do niej opłatek. Dochód ze sprzedaży świec przeznaczony jest na fundusz pomocy archidiecezjalnej Caritas. Ubiegłoroczne świece zanosimy na cmentarz. Prosimy nie kupować opłatków w Marketach!
 • prosimy już o zgłaszanie adresów chorych, aby mogli oni przed Świętami skorzystać z Sakramentu Pokuty i Komunii Św.
 • ogłaszamy konkurs na najładniejszą Szopkę wykonaną przez uczniów SzP klas III –VI. Każda z czterech grup wiekowych III – IV – V – VI kl. wyznacza cztery klasy trudności wg których będą oceniane Szopki. Prace należy podpisać i przedstawić ks. Proboszczowi najpóźniej do czwartku 21 grudnia br. Ogłoszenie wyników i rozdanie nagród w IV Niedziele Adwentową 24 grudnia br. podczas Mszy Św. o godz. 10.30. Najładniejsze prace zostaną umieszczone przy centralnej dekoracji Groty Betlejemskiej w naszym kościele.
 • Msza Św. tzw. „PAPIESKA” o godz. 12.00. – rozpoczną ją intencje ze świecznika wotywnego, a zakończy błogosławieństwo relikwiami Św. Jana Pawła II. Taca na CELE REMONTOWE. (szczególnie na rozliczenie malowania naszego kościoła).
 • NABOŻEŃSTWO ADORACYJNE o godz. 17.00. – WYMIANA tajemnic różańcowych i spotkanie formacyjne KŻR po nabożeństwie.

02/ OD JUTRA:

 • zapraszamy wszystkich na RORATY, które odprawiane będą w naszym kościele w dni powszednie o g. 07.00., będą poprzedzone śpiewem Godzinek do MB o g 06.45. Zapraszamy też na nie wszystkie dzieci, szczególnie te które przygotowują się do Pierwszej Komunii Św.
 • wspomnienie Św. Barbary.

03/ OD WTORKU:

 • rozpoczniemy wizyty duszpasterskie od mieszkańców Solca. Celem wizyt duszpasterskich jest wspólna modlitwa, błogosławieństwo domów i Rodzin, wzajemne spotkanie i duszpasterska rozmowa. W związku z tym prosimy przygotować stół z białym obrusem, krzyż, poświęconą wodę, kropidło, Pismo Św. oraz w domach gdzie są dzieci zeszyt od religii. Prosimy także o obecność w domu – o ile to możliwe – całej rodziny. Wizyty duszpasterskie rozpoczynamy od godz. 17.00., tradycyjnie prosimy odwiedzanych Parafian o przywiezienie kolędujących księży na kwadrans przed wyznaczoną godz. początku wizyt.

PORZĄDEK WIZYT NA NAJBLIŻSZE PÓŁTORA TYGODNIA:

SOLEC: nr-y: 1 – 13a – we wtorek 05.12.2023

SOLEC: nr-y: 14 – 28c – w środę 06.12.2023

SOLEC: ul. Różana, Magnolii i Jaśminowa oraz nr-y: 29 – 59 – w czwartek 07.12.2023

SOLEC: nr-y: 60 – 104a – w piątek 08.12.2023

SOLEC: ul. Wrzosowa, Rumiankowa, Chabrowa, Konwalii, Fiołkowa i Słonecznikowa

oraz nr-y: 105 – 157 – w sobotę 09.12.2023

PILAWA: ul. Polna i Leśna – w poniedziałek 11.12.2023

PILAWA: ul. Lipowa, Daglezji, Kwitnąca, Owocowa, Czereśniowa i Braci Czapskich, ORZESZYN: Prawdziwków, Sarnia i Wilcza CHOJNÓW: ul. Afrykańska – we wtorek 12.12.2023

PILAWA ul. Klonowa – w środę 13.12.2023 

 • wizyty duszpasterskie odbywają się w godz. 17.00.-21.00. Porządek kolędy jest na tablicy z ogłoszeniami i naszej stronie parafialnej www.parafiabaniocha.waw.pl

04/ W CZWARTEK:

 • pierwszy czwartek miesiąca – o godz. 17.30. w kaplicy MB odbędzie się spotkanie Nauczycielskiego Koła Żywego Różańca pw. Św. Józefa.

05/ W PIĄTEK:

 • uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP. Z racji na uroczystość możemy skorzystać z dyspensy od pokarmów mięsnych Rodzice dzieci komunijnych w swoich domach powinni nałożyć dzieciom medaliki z wizerunkiem MB.

06/ W PRZYSZŁA NIEDZIELĘ:

 • będziemy przeżywać XXIV dzień modlitwy i pomocy materialnej Kościołowi na Wschodzie. Po Mszach przed kościołem odbędzie się zbiórka do puszek na ten cel.

07/ MIŁO NAM POINFORMOWAĆ, ŻE:

 • stosownie do przepisów Kodeksu Prawa Kanonicznego (kan. 1043 i 1051) i Statutów II Synodu Archidiecezji Warszawskiej (p.45 § 2) podaje się po raz drugi do publicznej informacji, że 08 grudnia 2023 nasz były parafianin Łukasz Bladosz, syn Roberta i Małgorzaty ma przyjąć święcenia DIAKONATU. Wyrażając radość z decyzji Władz WMSD polecamy modlitwą wszystkich wiernych jego osobę.
 • po raz jedenasty pragniemy podjąć inicjatywę duszpasterską WIGILII DLA OSÓB SAMOTNYCH: w sobotę 23 grudnia br. o godz. 16.00. na plebanii. Prosimy o przekazywanie informacji dotyczących adresów takich osób. Prosimy też o ewentualną deklarację pomocy w ich przywiezieniu tego dnia do Domu Parafialnego.
 • Sakrament Chrztu udzielany będzie zarówno w pierwszy jak i drugi Dzień Świat na Mszy Św. o godz. 12.00. Dzieci do Chrztu można zgłaszać jeszcze w tym tygodniu. Konferencja przygotowująca (katecheza chrzcielna) odbędzie się w sobotę 16 grudnia br. o godz. 09.00.
 • kolejne spotkanie rodziców/opiekunów dzieci komunijnych odbędzie się w niedzielę 17 grudnia br. po Mszy Św. o godz. 10.30. Obecność zainteresowanych obowiązkowa.
 • do 12 grudnia br. w naszej parafii trwa zbiórka zużytego sprzętu elektrycznego i elektronicznego. Zachęcamy do włączenia się w tę akcję, pozbędziemy się elektro-śmieci pomagając jednocześnie polskim misjonarzom. Tak nie wiele trzeba żeby pomóc. Podajmy swoją pomocną dłoń tym, którzy naszej pomocy potrzebują. Wszystkie urządzenia przywozimy na parking przy plebanii – bliższe informacje na tablicy z ogłoszeniami.
 • organizatorzy zbiórki stearyny dla frontowych żołnierzy ukraińskich odbywającej się na naszym cmentarzu grzebalnym zwracają się z uprzejmą prośbą o nie wrzucanie do pojemnika na stearynę pustych opakowań po stearynie.
 • nasza parafia dostała zaproszenie do włączenia się w zwiedzanie Kaplicy Sykstyńskiej znajdującej się na błoniach Stadionu Narodowego. Bliższe informacje na Tablicy z ogłoszen.
 • dziękujemy wyznaczonym osobom za przygotowanie kościoła na dzisiejszą niedzielę i na sobotę zapraszamy mieszkańców Pilawy z ul. Leśnej, Czereśniowej, Daglezji, Kwitnącej i Lipowej.
 • zachęcamy do nabywania prasy katolickiej. W „Gościu Niedzielnym” znajdziemy nowy cykl adwentowy oparty na słowach Św. Franciszka: „Odbuduj mój Kościół”, gazeta „Idziemy” poleca ciekawy artykuł pt.: „Przepis na wychowanie, a w „Niedzieli” polecamy artykuł pt.: „Niebo nie dla wszystkich >dobrych<”. Pojawił się też nowy MAGAZYNGościa Niedzielnego” w cenie 12 pln pt „Historia Kościoła” a w pierwszym numerze m.in. o faktach i mitach dotyczących inkwizycji oraz dowody naukowe na istnienie Jezusa.

08/ INTENCJE MSZALNE:

09/ ROCZNICE ODEJŚĆ:

 

04

12

Jaworska

Jadwiga

1952

Słomczyn

   

Szpakowski

Józef

1965

Baniocha

   

Czarnecki

Andrzej

1967

Baniocha

   

Michna

Genowefa

1979

Baniocha

   

Morawski

Mirosław

2011

Baniocha

   

Kluza

Edward

2019

Baniocha

05

12

Pilaszek

Julia

1962

Baniocha

   

Muszyński

Tadeusz

1991

Baniocha

   

Nawrocki

Henryk

2000

Baniocha

   

Statkowski

Waldemar

2008

Baniocha

   

Szewc

Adward

2018

Baniocha

06

12

Czarnecki

Franciszek

1964

Baniocha

   

Derwiński

Stanisław

1987

Baniocha

   

Jasik

Zdzisław

1995

Baniocha

   

Bomba

Marcin

1998

Baniocha

   

Kowalczyk 

Zbigniew

2005

Baniocha

   

Brzezińska

Zofia

2009

Baniocha

   

Zaroń

Wiesław

2011

Baniocha

07

12

Molak

Katarzyna

1960

Baniocha

   

Pielaszek

Marianna

1980

Baniocha

   

Ciborek

Marian

1980

Baniocha

   

Szydłowski

Stefan

1986

Baniocha

   

Marczak

Anna

1986

Baniocha

   

Strzyga

Mirosława

2009

Baniocha

   

Szatanowska

Wanda

2018

Baniocha

   

Buczak

Elżbieta

2020

Baniocha

   

Frankowski

Józef

2021

Baniocha

08

12

Żukowska

Zuzanna

1996

Baniocha

   

Świerżewska

Bożenna

2018

Baniocha

   

Kołodziejska

Elżbieta

2019

Baniocha

09

12

Władysław

Mirgos

1968

Baniocha

   

Machnicki

Zdzisław

1987

Baniocha

   

Gunerka

Józef

1996

Baniocha

   

Bębeniec

Stanisław

1997

Baniocha

   

Skonieczna

Halina

2020

Baniocha

10

12

Kołodziejska

Magdalena

1959

Baniocha

   

Miesiak

Bronisława

1966

Baniocha

   

Bogucki

Jan

1994

Baniocha

   

Dolniak

Jadwiga

1999

Baniocha

   

Jaworski

Jerzy

2002

Baniocha

   

Piórecki

Ryszard

2002

Baniocha

   

Gaczyński

Lech

2010

Baniocha

   

Dudek

Andrzej

2019

Baniocha


Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…..

Wszystkim Parafianom oraz miłym gościom dziękując za wspólnotę modlitwy i świadectwo wiary przez nią wyrażone, życzymy błogosławionego tygodnia.