2023.09.24. – XXV NIEDZIELA ZWYKŁA

INFORMACJE DUSZPASTERSKIE

”Idźcie i wy do winnicy mojej, a dam wam słuszną zapłatę” – poucza Chrystus w przypowieści o pracownikach w winnicy. Z woli Bożej pełnimy różne zadania w Kościele i świecie. Dla wszystkich, którzy idą za Bożym wezwaniem i znoszą ciężar obowiązków, nagrodą jest obiecane życie wieczne.

01/ DZIŚ:

 • 109. Światowy Dzień Migranta i Uchodźcy.
 • podczas wszystkich Mszy Św. spowiedź młodzieży przed Bierzmowaniem. BIERZMANCI pozostawiają u spowiednika swoje indeksy.
 • w domu par w Klarysewie odbędzie się akcja honorowego krwiodawstwa w godz.: 09.30.-13.30.

02/ JUTRO:

 • 70 rocznica aresztowania błogosławionego Stefana Kardynała Wyszyńskiego Arcybiskupa Metropolity Gnieźnieńskiego i Warszawskiego Prymasa Polski. Polecamy Wiernym modlitwę o rychłą Jego kanonizację.
 • wieczorem w naszym kościele, kończy się czterdziestogodzinne nabożeństwo, które związane jest z XXI rocznicą koronacji parafialnego obrazu NMP Królowej Pokoju oraz 71 rocznicą istnienia naszej Społeczności Parafialnej.
 • nasz Czcigodny Gość: ks. Bp Michał Janocha o godz. 17.30. poświęci nową figurę Matki Bożej na końcu Solcu a o godz. 18.00. podczas Mszy Św. udzieli Sakramentu Bierzmowania naszej dziatwie. Zapraszamy wszystkich do wspólnej modlitwy.

03/ W PIĄTEK:

 • święto Św. Archaniołów Michała, Gabriela i Rafała – jest to dzień imienin naszych biskupów pomocniczych ks. Bp-a Rafała Markowskiego i ks. Bp-a Michała Janochy.
 • spotkanie BIERZMANTÓW (kandydatów do Sak. Bierzmowania) – z pierwszych klas ponadpodstawowych – grupa chłopców, spotkanie rozpocznie Msza Św. o godz. 18.00.

04/ W SOBOTĘ:

 • pielgrzymka do Św. Lipki. W programie pielgrzymki: różaniec, Msza Św., udział w koncercie organowym, zwiedzanie Sanktuarium z Przewodnikiem i Koronka do Miłosierdzia Bożego. Wyjazd o 06.00., zapisy przyjmujemy do wtorku, 26 września br. w zakrystii lub kancelarii parafialnej, koszt 120 pln. Są jeszcze tylko trzy wolne miejsca.
 • GRUPA modlitewna zaprasza na Mszę Św. o godz. 7.30. w intencji: O dary Ducha Świętego, Boże błogosławieństwo, potrzebne łaski przez wstawiennictwo NMP Królowej Pokoju w Rodzinach dla Ojca Świętego, Biskupów, Kapłanów, kapłanów naszej Parafii, Sióstr Zakonnych, liczne i święte powołania kapłańskie, zakonne i misyjne oraz w intencjach naszych rodzin zakończoną adoracją NS.

05/ W PRZYSZŁĄ NIEDZIELĘ:

 • z racji PIERWSZEJ niedzieli miesiąca OFIARY na tace będą przeznaczone na kolejne PRACE REMONTOWE (szczególnie rozliczenie malowania kościoła).
 • zapraszamy na Mszę Św. tzw. „PAPIESKĄ” o godz. 12.00. podczas której modlić się będziemy do Boga przez wstawiennictwo Świętego JP II obecnego w kościele w relikwii z Jego krwi za wszystkich naszych ofiarodawców, dobrodziejów oraz wspierających modlitwą i ofiarowanym cierpieniem oraz w intencjach ze świecznika wotywnego.
 • po Mszy Św. o godz. 12.00. spotkanie popielgrzymkowe parafialnych Pielgrzymów z lipca br. do Świętej Rozalii na Sycylii, najpierw w kościele na Mszy Św. a potem przy kawie w sali Prymasa Tysiąclecia.
 • wieczorem rozpoczniemy Nabożeństwa Różańcowe, które w dni powszednie będą celebrowane po wieczornych Mszach Św. ok. godz. 18.30., a w niedziele – tradycyjnie – po łacinie o godz. 17.30. Dzieci, szczególnie te które przygotowują się do I Komunii Św. zapraszamy do kaplicy MB w kościele w poniedziałki i środy na godz. 17.15.
 • NABOŻEŃSTWO ADORACYJNE połączone z Różańcem o godz. 17.30. – WYMIANA tajemnic różańcowych po nabożeństwie podczas spotkania formacyjnego w sali PT.

06/ MIŁO NAM POINFORMOWAĆ, ŻE:

 • nasza strona internetowa www.parafiabaniocha.waw.pl obchodzi trzynasty rok istnienia! W tym czasie odwiedziło ją prawie ćwierć miliona. internautów (to piękny wynik). Zapraszamy i zachęcamy do częstego zaglądania na nią.
 • dziękujemy wyznaczonym osobom za przygotowanie kościoła na dzisiejszą niedzielę i na sobotę zapraszamy mieszkańców z Dobiesza z ul. Lipowej.
 • zachęcamy do nabywania prasy katolickiej. W „Gościu Niedzielnym” polecamy tekst o ludziach działających na rzecz zmniejszenia poczucia osamotnienia wśród dzieci niepełnosprawnych; w gazecie „Idziemy” polecamy bardzo ciekawy wywiad z ks. Dr. Hab. Waldemarem Cisło, dyrektorem Sekcji Polskiej Papieskiego Stowarzyszenia „Pomoc Kościołowi w Potrzebie” pt.: „Uchodźcy i migranci”, a w „Niedzieli” polecamy artykuł: „Misja specjalna Ojca Pio”. Mamy też już kolejny numer „MAGAZYNU” Niedzieli w cenie 15 pln a w nim m. in. kulisy wyboru Jana Pawła II.

07/ INTENCJE MSZALNE:

08/ ROCZNICE ODEJŚĆ:

 

25

09

Kopytowski

Eugeniusz

1998

Baniocha

   

Sokół

Mirosław

2008

Baniocha

26

09

Osęka

Józef

1972

Baniocha

   

Dudek

Józef

1980

Baniocha

   

Kotyńska

Helena

2010

Baniocha

   

Poterała

Ryszard

2014

Baniocha

27

09

Bąbrowska

Irena

1963

Baniocha

   

Jarzyna

Krzysztof

1985

Baniocha

   

Bogucki

Adam

1986

Baniocha

   

Głowiński

Marek

1991

Baniocha

   

Zaroń

Irena

1994

Baniocha

   

Dąbrowska

Irena

2001

Baniocha

   

Zulczyk

Alicja

2015

Baniocha

28

09

Szczepski

Bronisław

1979

Baniocha

   

Wojtaszek

Stanisław

2003

Baniocha

   

Morawska

Janina

2014

Baniocha

29

09

Pacuszka

Stefan

1957

Słomczyn

   

Dylewski

Henryk

1994

Baniocha

   

Jaworski

Tomasz

2008

Baniocha

   

Stelmach

Kazimierz

2010

Baniocha

   

Zawadzka

Jadwiga

2013

Baniocha

   

Golijański

Andrzej

2014

Baniocha

   

Sibilska

Krystyna

2017

Baniocha

   

Kon

Walentyna

2020

Baniocha

   

Kopyt

Wiesław

2021

Baniocha

30

09

Dylewski

Józef

1968

Baniocha

   

Przastek

Genowefa

1975

Baniocha

   

Borkowska

Stanisława

1978

Baniocha

   

Kubiak

Zdzisław

2001

Baniocha

   

Sobieraj

Teresa

2011

Baniocha

   

Czerwiński

Kazimierz

2017

Baniocha

01

10

Nowak

Jan

1961

Baniocha

   

Stasiak

Zdzisław

1992

Baniocha

   

Jaworska

Maria

1994

Baniocha

   

Dziewański

Ryszard

1998

Baniocha

   

Gradziński

Józef

2006

Baniocha

   

Mydłowski

Maciej

2012

Baniocha

   

Bieniek

Albin

2018

Baniocha


Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…..

Wszystkim Parafianom oraz miłym gościom dziękując za wspólnotę modlitwy i świadectwo wiary przez nią wyrażone, życzymy błogosławionego tygodnia.