2023.09.17. – XXIV NIEDZIELA ZWYKŁA

INFORMACJE DUSZPASTERSKIE

„Daje wam przykazanie nowe, abyście się wzajemnie miłowali, jak ja was umiłowałem” – mówi Chrystus. Kierując się tym przykazaniem, wielbimy Boga i przebaczamy bliźnim. Naśladujemy Chrystusa, który wszystkich miłował i wszystkim przebaczał. Msza Święta jest wielką tajemnicą wiary, która w istocie jest tajemnicą Bożej miłości do nas.

01/ DZIŚ:

 • Dzień Środków Społecznego Przekazu.
 • dziękujemy za modlitwę wszystkim uczestnikom przedostatniej w tym roku Procesji Fatimskiej w ub. środę.
 • z racji 84 rocz. napadu Związku Radzieckiego na naszą Ojczyznę, modlimy się w intencji pomordowanej polskiej ludności i żołnierzy na Wschodzie.
 • dzieci z klas III, przygotowujące się do Pierwszej Komunii Świętej oraz ich rodziców (Opiekunów) zapraszamy po Mszy Św. o godz. 10.30. Obecność zainteresowanych obowiązkowa. Rodziców lub Opiekunów dzieci klas komunijnych uczących się poza szkołą w Baniosze prosimy o indywidualny kontakt z księdzem Proboszczem.
 • spotkanie Domowego Kościoła o godz. 14.00.

02/ JUTRO:

 • przypada Święto Św. Stanisława Kostki – Patrona Dzieci i Młodzieży. Msze Św. sprawowane będą o godz. 7.30. i 18.00. Na wieczorną Mszę Św. zapraszamy dzieci i młodzież, bielanki i ministrantów. a po niej na modlitwy do ich Patrona.
 • o godz. 19.00. rozpoczną się próby do S.Bierz, obecność zainteresowanych obowiązkowa.

03/ W CZWARTEK:

 • Święto Św. Mateusza Apostoła i Ewangelisty.

04/ W PIĄTEK:

 • XXI rocznica koronacji obrazu NMP Królowej Pokoju. Z tej racji od najbliższej soboty do poniedziałku uczestniczyć będziemy w 40-sto godzinnym nabożeństwie na zakończenie którego przybędzie do nas J. Ex. Ks. Biskup Michał Janocha który udzieli dziatwie z naszej parafii Sakramentu Bierzmowania.
 • spotkanie BIERZMANTÓW (kandydatów do Sak. Bierzmowania) – z pierwszych klas ponadpodstawowych – grupa dziewcząt, spotkanie rozpocznie Msza Św. o godz. 18.00. Spotkanie dla chłopców odbędzie się w piątek 29 kwietnia br.

05/ W SOBOTĘ:

 • początek nabożeństwa 40-sto godzinnego. Okazja do Adoracji Najświętszego Sakramentu od godz. 10.00. w sobotę do wieczornej Mszy Św. W niedzielę od godz. 13.00. do wieczornej Mszy Św. i w poniedziałek od godz. 08.00. do wieczornej Mszy Św. Nie wyznaczamy żadnych terminów aby KAŻDY mógł sam wybrać dla siebie czas i długość Adoracji. Zachęcamy wszystkich do wspólnej modlitwy w kościele przed wystawionym NS.
 • wspomnienie św. O. Pio którego kapliczka jest przy naszym kościele.
 • zbiórka ministrantów o godz. 16.00.
 • odbędzie się XXXIX Ogólnopolska Pielgrzymka Małżeństw i Rodzin na Jasną Górę pod hasłem: „Świętość w codzienności” a Stowarzyszenie: „Męskie oblężenie Jasnej Góry” zaprasza na wyjazd do Częstochowy z Piasecznia o godz. 07.00., koszt 110 pln., bliższe informacje na tablicy z ogłoszeniami.

06/ W PRZYSZŁA NIEDZIELĘ:

 • spowiedź młodzieży przed Bierzmowaniem podczas wszystkich Mszy Św.

07/ MIŁO NAM POINFORMOWAĆ, ŻE:

 • w sobotę 30 września br. planujemy pielgrzymkę do Św. Lipki. W programie pielgrzymki: różaniec, Msza Św., udział w koncercie organowym, zwiedzanie Sanktuarium z Przewodnikiem i Koronka do Miłosierdzia Bożego. Wyjazd o 06.00., zapisy przyjmujemy do 26 września br. w zakrystii lub kancelarii parafialnej, koszt 120 pln.
 • w niedzielę 01 października br. po Mszy Św. o godz. 12.00. spotkanie popielgrzymkowe parafialnych Pielgrzymów z lipca br. do Świętej Rozalii na Sycylii, najpierw w kościele na Mszy Św. a potem w sali Prymasa Tysiąclecia przy kawie.
 • dziękujemy osobom, które w ubiegłym tygodniu pomagały w pracach na terenie przykościelnym. Bóg zapłać.
 • dziękujemy wyznaczonym osobom za przygotowanie kościoła na dzisiejszą niedzielę i na sobotę zapraszamy mieszkańców Wojciechowic: od Remizy Strażackiej do Dobiesza.
 • zachęcamy do nabywania prasy katolickiej. W „Gościu Niedzielnym” polecamy wywiad z kard. Grzegorzem Rysiem; w gazecie „Idziemy” polecamy artykuł: „Jak nie dać się zmanipulować?”, a w „Niedzieli” w artykule: „Kto kradnie nam dzieci?” znajdziemy odpowiedź na pytanie: co robić, gdy dorastające dziecko odchodzi od wiary. Mamy też już kolejny numer „MAGAZYNU” Niedzieli w cenie 15 pln a w nim m. in. kulisy wyboru Jana Pawła II.

08/ INTENCJE MSZALNE: 

09/ ROCZNICE ODEJŚĆ:

 

18

09

Makowiecki

Marcin

1953

Słomczyn

   

Tuszyński

Aleksander

1968

Baniocha

   

Mazurkiewicz

Stefania

1971

Baniocha

   

Gałęza

Jan

1990

Baniocha

   

Miesiak

Maria

2018

Baniocha

19

09

Szlak

Marianna

1959

Jazgarzew

   

Wielogórski

Zygmunt

1969

Baniocha

   

Czarnecki

Adam

1974

Baniocha

   

Bielak

Antonia

1994

Baniocha

   

Frączek

Antoni

1995

Baniocha

   

Gałązka

Adam

2006

Baniocha

20

09

Jędryczka

Maria

1963

Baniocha

   

Dzwonkowski

Marian

1988

Baniocha

   

Gładecka

Stefania

2006

Baniocha

   

Kopyra

Apolonia

2017

Baniocha

21

09

Kanclerska

Irena

1996

Baniocha

   

Pilaszek

Teresa

2005

Baniocha

   

Kraszewski

Krzysztof

2006

Baniocha

   

Baranowski

Witold

2012

Baniocha

   

Janusik

Danuta

2014

Baniocha

22

09

Kaczorowska

Eleonora

1958

Baniocha

   

Zawadzki

Jan

1977

Baniocha

   

Gizak

Stanisław

1981

Baniocha

   

Tebin

Tadeusz

1998

Baniocha

   

Dzierżanowski

Wojciech

2002

Baniocha

   

Choroszczak

Jolanta

2009

Baniocha

   

Witkowska

Halina

2018

Baniocha

   

Dróżdz

Artur

2021

Baniocha

23

09

Głowacki

Władysław

1953

Słomczyn

   

Osuch

Stanisław

1955

Słomczyn

   

Stawiarski

Jan

1995

Baniocha

   

Derwińska

Anna

1999

Baniocha

   

Łagowska

Janina

2017

Baniocha

   

Szuchnik

Alex

2022

Baniocha

24

09

Dobosz

Stanisława

1964

Baniocha

   

Osiadacz

Aleksandra

1991

Baniocha

   

Gospodarec

Jerzy

2020

Baniocha

   

Myszkowski

Tadeusz

2020

Baniocha


W TYM TYGODNIU POŻEGNALIŚMY:

 • śp. Krystyna BRYNDA, lat 87.

Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…..

Wszystkim Parafianom oraz miłym gościom dziękując za wspólnotę modlitwy i świadectwo wiary przez nią wyrażone, życzymy błogosławionego tygodnia.