2023.05.21. – SIÓDMA NIEDZIELA WIELKANOCY

UROCZYSTOŚĆ WNIEBOWSTĄPIENIA PAŃSKIEGO

Treścią obchodzonej dziś uroczystości jest misterium przejścia Chrystusa z tego świata do Ojca. W uwielbionym Chrystusie Panu i zasiadającym po prawicy Ojca, Kościół dostrzega własną przyszłość. Modlitwa dnia mówi nam, że wszyscy jesteśmy powołani do pójścia za Chrystusem i do udziału w Jego chwale.

• liturgiczne wspomnienie św. Rity której kapliczka znajduje się na terenie przy kościelnym.

• DZIEŃ MATKI. Szczególnie tego dnia będziemy polecać Panu Bogu w naszych modlitwach nasze Mamy.
  • spotkanie kandydatów do bierzmowania ze szkoły ponadpodstawowej – chłopców, w piątek po wieczornej liturgii. Kandydatów z tej grupy wiekowej prosimy o zgłaszanie się do zakrystii po pytania do egzaminu, który odbędzie się 12 czerwca br. o godz. 19.00.

• grupa modlitewna zaprasza na poranną Mszę Św. w intencji: O dary Ducha Świętego, Boże błogosławieństwo, potrzebne łaski przez wstawiennictwo NMP Królowej Pokoju w Rodzinach dla Ojca Świętego, Biskupów, Kapłanów, kapłanów naszej Parafii, Sióstr Zakonnych, liczne i święte powołania kapłańskie, zakonne i misyjne oraz w intencjach naszych rodzin, zakończoną wystawieniem NS.
  • wieczorna Msza Św. z Wigilii Zesłania Ducha Św. o godz. 18.00. rozpocznie modlitewne czuwanie przed uroczystością Zesłania Ducha Świętego, po niej nabożeństwo majowe, nowenna, Droga Światła i różaniec. Czuwanie zakończy Apel Jasnogórski o godz. 21.00.

05/ W NIEDZIELE ZA TYDZIEŃ:

• przypada 42 rocznica śmierci błogosławionego ks. kard. Stefana Wyszyńskiego, Arcybiskupa Metropolity gnieźnieńskiego i warszawskiego, Prymasa Polski. To dobra okazja do zapoznania się z wystawą dotyczącą Prymasa Tysiąclecia zawierającą Jego zdjęcia i niezwykle głębokie – ponad czasowe myśli. Zachęcamy już dziś do spaceru wzdłuż ogrodzenia parafialnego po wewnętrznej jego stronie.
  • Uroczystość Zesłania Ducha Św. – kończy się czas Komunii Wielkanocnej. Odpust zupełny za udział w publicznym śpiewie hymnu: „O Stworzycielu Duchu przyjdź”.

• nabożeństwa majowe są odprawiane w niedzielę o godz. 17.30., natomiast w pozostałe dni po Mszy Św. o godz. 18.00. Serdecznie dziękujemy za miłe wtorkowe spotkanie i modlitwę przy krzyżu ul. Przemysłowej. Dziękujemy osobom, które dbają o parafialne kapliczki i przydrożne krzyże.
  • zapraszamy dwóch przedstawicieli grupy osób, które wykonały palmę na Niedzielę Palmową z Solca na śniadanie z ks. Proboszczem na plebanii 28 maja br. po Mszy o godz. 7.30. a z Chojnowa 11 czerwca br.
  • od 29 do 31 maja br. odbędą się bezpośrednie PRÓBY do Pierwszej Komunii Św. Rodziców zapraszamy w tym czasie do prac wokół kościoła. (podkaszarki)
  • ROCZNICA KOMUNII ŚW. odbędzie się w Boże Ciało 08 czerwca br. o godz. 10.30.. Rodziców dzieci rocznicowych prosimy o przygotowanie Groty MB.
  • procesja na Boże Ciało w tym roku przejdzie ulicami Baniochy: Spokojną, Szkolną Szeroką Środkową i Graniczną. Ołtarze: PIERWSZY: na rogu ul. Spokojnej i Szkolnej, DRUGI: na skrzyżowaniu ul. Szerokiej i Środkowej, TRZECI: na połączeniu ul. Środkowej i Granicznej i CZWARTY: tradycyjnie przy tzw. Grocie MB. Bardzo proszę Parafian mieszkających w pobliżu wyznaczonych miejsc o przygotowanie dekoracji i ołtarzy. CZWARTY ołtarz – bardzo proszę o udekorowanie KOŚCIÓŁ DOMOWY wraz z rodzicami dzieci rocznicowych. Przypominamy, że banery na ołtarze są u ks. Proboszcza. Braci z OSP bardzo proszę o zabezpieczenie logistyczne trasy procesji.

OGŁOSZENIE WOJEWÓDZKIEJ KOMENDY POLICJI: w/z z licznymi zgłoszeniami o popełnianych przestępstwach okradania metodą „na wnuczka” Policja prosi aby: 1/ nigdy nie przekazywać pieniędzy osobom, których się nie zna; 2/ potwierdzać prośby pomocy dzwoniąc do najbliższych; 3/ w przypadku podejrzenia o próbę oszustwa, koniecznie powiadamiać Policje na nr tel. 997.

• zachęcamy do nabywania prasy katolickiej. W „Gościu Niedzielnym” o wniebowstąpieniu Pańskim, w gazecie „Idziemy” o popularnym ostatnio zawierzaniu się Maryi, a „Niedziela” z okazji Dnia Matki prezentuje ciekawy artykuł pt.: „Jestem mamą, to moja kariera”.

• Szymon KACZYŃSKI – kawaler z parafii tutejszej.
  • Kinga HYJEK – panna z par Niep. Serca Maryi w Otwocku : ZAPOWIEDZI PIERWSZE
  • Łukasz DOMINIAK – kawaler z par. MB Fatimskiej w Ursusie.
  • Anna Maria KONOPKA – panna z par z parafii tutejszej: ZAPOWIEDZI DRUGIE

ktokolwiek znałby przeszkody uniemożliwiające przyjęcie przez w/w osoby Sakramentu Małżeństwa proszony jest o powiadomienie o tym kancelarii parafialnej – wymienione osoby polecamy modlitwom całej wspólnoty parafialnej.

Murawski

Głowińska