2023.05.21. – SIÓDMA NIEDZIELA WIELKANOCY

UROCZYSTOŚĆ WNIEBOWSTĄPIENIA PAŃSKIEGO

INFORMACJE DUSZPASTERSKIE

Treścią obchodzonej dziś uroczystości jest misterium przejścia Chrystusa z tego świata do Ojca. W uwielbionym Chrystusie Panu i zasiadającym po prawicy Ojca, Kościół dostrzega własną przyszłość. Modlitwa dnia mówi nam, że wszyscy jesteśmy powołani do pójścia za Chrystusem i do udziału w Jego chwale.

01/ JUTRO:

 • liturgiczne wspomnienie św. Rity której kapliczka znajduje się na terenie przy kościelnym.

02/ W PIĄTEK:

 • DZIEŃ MATKI. Szczególnie tego dnia będziemy polecać Panu Bogu w naszych modlitwach nasze Mamy.
 • spotkanie kandydatów do bierzmowania ze szkoły ponadpodstawowej – chłopców, w piątek po wieczornej liturgii. Kandydatów z tej grupy wiekowej prosimy o zgłaszanie się do zakrystii po pytania do egzaminu, który odbędzie się 12 czerwca br. o godz. 19.00.

03/ W SOBOTĘ:

 • grupa modlitewna zaprasza na poranną Mszę Św. w intencji: O dary Ducha Świętego, Boże błogosławieństwo, potrzebne łaski przez wstawiennictwo NMP Królowej Pokoju w Rodzinach dla Ojca Świętego, Biskupów, Kapłanów, kapłanów naszej Parafii, Sióstr Zakonnych, liczne i święte powołania kapłańskie, zakonne i misyjne oraz w intencjach naszych rodzin, zakończoną wystawieniem NS.
 • wieczorna Msza Św. z Wigilii Zesłania Ducha Św. o godz. 18.00. rozpocznie modlitewne czuwanie przed uroczystością Zesłania Ducha Świętego, po niej nabożeństwo majowe, nowenna, Droga Światła i różaniec. Czuwanie zakończy Apel Jasnogórski o godz. 21.00.

05/ W NIEDZIELE ZA TYDZIEŃ:

 • przypada 42 rocznica śmierci błogosławionego ks. kard. Stefana Wyszyńskiego, Arcybiskupa Metropolity gnieźnieńskiego i warszawskiego, Prymasa Polski. To dobra okazja do zapoznania się z wystawą dotyczącą Prymasa Tysiąclecia zawierającą Jego zdjęcia i niezwykle głębokie – ponad czasowe myśli. Zachęcamy już dziś do spaceru wzdłuż ogrodzenia parafialnego po wewnętrznej jego stronie.
 • Uroczystość Zesłania Ducha Św. – kończy się czas Komunii Wielkanocnej. Odpust zupełny za udział w publicznym śpiewie hymnu: „O Stworzycielu Duchu przyjdź”.

06/ MIŁO NAM POINFORMOWAĆ, ŻE:

 • nabożeństwa majowe są odprawiane w niedzielę o godz. 17.30., natomiast w pozostałe dni po Mszy Św. o godz. 18.00. Serdecznie dziękujemy za miłe wtorkowe spotkanie i modlitwę przy krzyżu ul. Przemysłowej. Dziękujemy osobom, które dbają o parafialne kapliczki i przydrożne krzyże.
 • zapraszamy dwóch przedstawicieli grupy osób, które wykonały palmę na Niedzielę Palmową z Solca na śniadanie z ks. Proboszczem na plebanii 28 maja br. po Mszy o godz. 7.30. a z Chojnowa 11 czerwca br.
 • od 29 do 31 maja br. odbędą się bezpośrednie PRÓBY do Pierwszej Komunii Św. Rodziców zapraszamy w tym czasie do prac wokół kościoła. (podkaszarki)
 • ROCZNICA KOMUNII ŚW. odbędzie się w Boże Ciało 08 czerwca br. o godz. 10.30.. Rodziców dzieci rocznicowych prosimy o przygotowanie Groty MB.
 • procesja na Boże Ciało w tym roku przejdzie ulicami Baniochy: Spokojną, Szkolną Szeroką Środkową i Graniczną. Ołtarze: PIERWSZY: na rogu ul. Spokojnej i Szkolnej, DRUGI: na skrzyżowaniu ul. Szerokiej i Środkowej, TRZECI: na połączeniu ul. Środkowej i Granicznej i CZWARTY: tradycyjnie przy tzw. Grocie MB. Bardzo proszę Parafian mieszkających w pobliżu wyznaczonych miejsc o przygotowanie dekoracji i ołtarzy. CZWARTY ołtarz – bardzo proszę o udekorowanie KOŚCIÓŁ DOMOWY wraz z rodzicami dzieci rocznicowych. Przypominamy, że banery na ołtarze są u ks. Proboszcza. Braci z OSP bardzo proszę o zabezpieczenie logistyczne trasy procesji.

OGŁOSZENIE WOJEWÓDZKIEJ KOMENDY POLICJI: w/z z licznymi zgłoszeniami o popełnianych przestępstwach okradania metodą „na wnuczka” Policja prosi aby: 1/ nigdy nie przekazywać pieniędzy osobom, których się nie zna; 2/ potwierdzać prośby pomocy dzwoniąc do najbliższych; 3/ w przypadku podejrzenia o próbę oszustwa, koniecznie powiadamiać Policje na nr tel. 997.

 • zachęcamy do nabywania prasy katolickiej. W „Gościu Niedzielnym” o wniebowstąpieniu Pańskim, w gazecie „Idziemy” o popularnym ostatnio zawierzaniu się Maryi, a „Niedziela” z okazji Dnia Matki prezentuje ciekawy artykuł pt.: „Jestem mamą, to moja kariera”.

07/ INTENCJE MSZALNE:

08/ ZAPOWIEDZI:

w najbliższym czasie w Sakramentalny związek małżeński mają zamiar wstąpić:

 • Szymon KACZYŃSKI – kawaler z parafii tutejszej.
 • Kinga HYJEK – panna z par Niep. Serca Maryi w Otwocku : ZAPOWIEDZI PIERWSZE
 • Łukasz DOMINIAK – kawaler z par. MB Fatimskiej w Ursusie.
 • Anna Maria KONOPKA – panna z par z parafii tutejszej: ZAPOWIEDZI DRUGIE

ktokolwiek znałby przeszkody uniemożliwiające przyjęcie przez w/w osoby Sakramentu Małżeństwa proszony jest o powiadomienie o tym kancelarii parafialnej – wymienione osoby polecamy modlitwom całej wspólnoty parafialnej.

09/ ROCZNICE ODEJŚĆ:

 

22

05

Murawski

Jan

1953

Słomczyn

   

Głowińska

Maria

1955

Słomczyn

   

Biczyk

Franciszek

1963

Baniocha

   

Suchodolski

Józef

1981

Baniocha

   

Zaroń

Kazimiera

1998

Baniocha

   

Harasym

Michał

2004

Baniocha

   

Simbida

Piotr

2004

Baniocha

   

Wojtaszek

Halina

2004

Baniocha

   

Putkiewicz

Piotr

2014

Baniocha

23

05

Rajczak

Aleksander

1957

Baniocha

   

Borkowski

Józef

1973

Baniocha

   

Bińkowski

Stanisław

1978

Baniocha

   

Jakubowska

Joanna

1981

Baniocha

   

Lichocka

Aleksandra

2008

Baniocha

   

Suchodolski

Józef

2011

Baniocha

   

Pietrak

Witold

2013

Baniocha

   

Leszczyńska

Zofia

2019

Baniocha

24

05

Korczak

Helena

1992

Baniocha

   

Dziewański

Adam

1999

Baniocha

   

Dorwińska

Ludwika

2005

Baniocha

25

05

Olesiński

Jan

1965

Baniocha

   

Piędzio

Andrzej

1976

Baniocha

   

Uziębło

Kazimierz

1980

Baniocha

   

Świetlik

Mieczysław

2014

Baniocha

   

Stasiak

Justyna

2019

Baniocha

26

05

Górska

Marianna

1965

Baniocha

   

Białowąs

Józef

1969

Baniocha

   

Jędrzejewski

Sebastian

1981

Baniocha

   

Kacprzak

Marianna

1984

Baniocha

   

Lichocki

Irenuesz

2007

Baniocha

   

Dobrowolski

Jan

2021

Baniocha

27

05

Borkowski

Franciszek

1956

Baniocha

   

Jazgarski

Marian

1976

Baniocha

   

Mierżyński

Józef

1985

Baniocha

   

Białowąs

Genowefa

1988

Baniocha

   

Kucharczyk

Stanisław

2000

Baniocha

   

Mirkowski

Władysław

2001

Baniocha

   

Kościński

Stanisław

2002

Baniocha

   

Piotrowska

Cecylia

2004

Baniocha

   

Wietecki

Stanisław

2011

Baniocha

28

05

Bołba

Maria

1970

Baniocha

   

Wiśniewski

Mieczysław

1999

Baniocha

   

Strączyński

Andrzej

2007

Baniocha

   

Staszewski 

Czesław

2009

Baniocha

   

Puc

Feliksa

2011

Baniocha

   

Miesiak

Marianna

2017

Baniocha


Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…..

Wszystkim Parafianom i miłym gościom życzymy błogosławionego tygodnia! 🙂