2022.09.18. – XXV NIEDZIELA ZWYKŁA

W czytanym dziś fragmencie Ewangelii: „przypowieść o nieuczciwym rządcy” ewangelia uczy nas, że dobra materialne są w życiu konieczne, ale zabiegać nam trzeba przede wszystkim o dobra wieczne. Źródłem bogactw wiecznych jest Msza Święta, w której bierzemy czynny udział i przyjmujemy Chrystusa, najwyższe Dobro.

• w Kościele w Polsce obchodzimy po raz 56 Światowy Dzień Środków Społecznego Przekazu.
  • dziękujemy wszystkim którzy wzięli udział we wtorkowej PROCESJI FATIMSKIEJ. Za miesiąc odbędzie się ostatnia taka procesja.
  • zapraszamy wszystkie dzieci i młodzież na godz. 10.20. kiedy to wspólnie odmówimy litanię do ich Patrona Św. Stanisława Kostki, następnie podczas Mszy Św. o godz. 10.30. odbędą się obłóczyny nowych ministrantów. Dzieci przygotowujące się do Pierwszej Komunii Świętej oraz ich rodziców (Opiekunów) zapraszamy po Mszy Św. o godz. 10.30. Obecność zainteresowanych obowiązkowa.
  • o godz. 14.00. spotkanie Domowego Kościoła.
  • natomiast w Warszawie dziś odbędzie się Marsz dla życia i Rodziny pod hasłem: „I ślubuję Ci…”. Bliższe informacje na tablicy z ogłoszeniami.

• rozpoczynamy coroczne nabożeństwo 40-sto godzinne. Okazja do Adoracji Najświętszego Sakramentu do środy włącznie. Nie wyznaczamy żadnych terminów aby KAŻDY mógł sam wybrać dla siebie czas i długość Adoracji. Gorąco zachęcamy wszystkich do wspólnej modlitwy w kościele przed wystawionym NS.

03/ W PONIEDZIAŁEK i WTOREK:

• po wieczornych Mszach Św. ok. godz. 18.30. kolejne, dwie próby dla BIERZMANTÓW. Obecność zainteresowanych obowiązkowa.

• o godz. 16.30. spowiedź młodzieży przed Bierzmowaniem. BIERZMANCI pozostawiają u spowiednika swoje indeksy.

• XX rocznica koronacji obrazu NMP Królowej Pokoju i 70-lecia naszej Społeczności Parafialnej. J. Ex. Ks. Bp Piotr Jarecki o godz. 18.00. udzieli Sakramentu Bierzmowania naszej dziatwie. Podczas wieczornej Mszy Św. zaśpiewamy Te Deum oraz pieśń naszej Parafii „Hymn śpiewamy Tobie Maryjo…”.

• wspomnienie Św. O. Pio, którego kapliczka jest na terenie przy naszym kościele.

• GRUPA modlitewna zaprasza na Mszę Św. o godz. 7.30. w intencji: O dary Ducha Świętego, Boże błogosławieństwo, potrzebne łaski przez wstawiennictwo NMP Królowej Pokoju w Rodzinach dla Ojca Świętego, Biskupów, Kapłanów, kapłanów naszej Parafii, Sióstr Zakonnych, liczne i święte powołania kapłańskie, zakonne i misyjne oraz w intencjach naszych rodzin zakończoną adoracją NS.

• po raz 108 będziemy w Kościele obchodzić Światowy Dzień Migrantów i Uchodźców
  • biskup Piotr przybędzie powtórnie do naszej parafii – z wizytacją kanoniczną, tym razem aby spotkać się z nami i umocnić naszą wiarę. Od godz. 09.00. w czasie Jego odwiedzin przeżyjemy wspólne trzykrotne celebracje Eucharystii oraz spotkania z grupami, które posługują w naszej Wspólnocie. Biskup odwiedzi też chorych w Pensjonacie: „Spokojna Przystań”, cmentarz grzebalny i poświęci nowy, przydrożny krzyż w Tomicach przy ul. Sosnowej. Módlmy się gorliwie, aby spotkanie z biskupem oraz wspólna z nim modlitwa przyniosły obfite owoce w osobistym życiu każdego z nas oraz całej Wspólnoty Parafialnej. Niech w naszym przygotowaniu nie zabraknie refleksji nad sobą i nad tajemnicą Kościoła. Skorzystajmy wcześniej z Sakramentu Pokuty. Okazja do spowiedzi będzie podczas każdej Mszy Św. Już dziś zapraszamy wszystkich Parafian i miłych Gości do udziału w tych wyjątkowych wydarzeniach.

• nasza strona internetowa www.parafiabaniocha.waw.pl obchodzi dwunasty rok istnienia! W tym czasie odwiedziło ją ponad 228 tys. internautów (to piękny wynik). Zapraszamy i zachęcamy do częstego zaglądania na nią.
  • dziękujemy wszystkim osobom, które w ubiegłym tygodniu pomagały w pracach na terenie przykościelnym, szczególnie p. Nadleśniczemu i Jego Szanownej małżonce za pomoc w nowych nasadzeniach drzew iglastych przy Alei Fatimskiej. Bóg zapłać.
  • w sobotę, 8 października br. odbędzie się VII Ogólnopolska Pielgrzymka Apostolatu Margaretka do Sanktuarium Św. Jana Pawła II oraz Bożego Miłosierdzia w Krakowie. Bliższe info na tablicy z ogłoszeniami.

OGŁOSZENIE ZEWNĘTRZNE: Sołtys sołectwa Baniocha-osiedle serdecznie zaprasza na zebranie wiejskie w dniu 20 września br. o godz. 18.00. w sali remizy OSP Baniocha w sprawie podziału środków funduszu sołeckiego.

• niestety nie możemy podziękować mieszkańcom Baniochy z ul. Spacerowej za przygotowanie kościoła na dziś ponieważ nikt z nich nie zainteresował się czystością własnego kościoła parafialnego. Przypominamy, że od dwunastu lat istnieje możliwość załatwienia zastępstwa za siebie jeżeli ktoś ma trudności z dotarciem na sprzątanie do kościoła – wystarczy mieć tylko dobrą wolę, to naprawdę nie wiele! Wyrażamy smutek z powodu zaistniałej sytuacji tym bardziej, że w najbliższy czwartek rozpoczynamy – XX rocznicę koronacji obrazu NMP Królowej Pokoju, naszej parafialnej Patronki, 70 rocznicę istnienia naszej parafii i kanoniczną wizytację Parafii przez ks. Biskupa – a nasz kościół pozostał na ten czas nie posprzątany i ze starymi kwiatami. Na sobotę zapraszamy parafian z Baniochy z ul. Zakole i Prostej.
  • zachęcamy do nabywania prasy katolickiej. W „Gościu Niedzielnym” kolejna płyta z Biblią Audio, a na niej kolejne księgi Starego Testamentu – Jozuego, Sędziów, Rut i dwie księgi Samuela; w gazecie „Idziemy” polecamy artykuł: „Media w czasach Antychrysta”, a w „Niedzieli” w artykule: „Czy to było ciche poparcie?” przeczytamy o rezolucji na forum ONZ w której pierwszy raz aborcje nazwano „prawem człowieka”

• Adam WYRZYKOWSKI – kawaler z par. św. Franciszka z Asyżu w Prażmowie.
  • Aleksandra Katarzyna KUBIAK – panna z par. tutejszej. ZAPOWIEDZI PIERWSZE.

– wymienione osoby polecamy modlitwom całej wspólnoty parafialnej.

Szlak

Eugeniusz

Sokół

Mirosław

• śp. Andrzeja STASZEWSKIEGO lat 80.
  • śp. Wandę OSUCH, lat 64.

Wszystkim Parafianom i miłym gościom życzymy błogosławionego tygodnia! 🙂