2022.09.18. – XXV NIEDZIELA ZWYKŁA

INFORMACJE DUSZPASTERSKIE

W czytanym dziś fragmencie Ewangelii: „przypowieść o nieuczciwym rządcy” ewangelia uczy nas, że dobra materialne są w życiu konieczne, ale zabiegać nam trzeba przede wszystkim o dobra wieczne. Źródłem bogactw wiecznych jest Msza Święta, w której bierzemy czynny udział i przyjmujemy Chrystusa, najwyższe Dobro.

01/ DZIŚ:

 • w Kościele w Polsce obchodzimy po raz 56 Światowy Dzień Środków Społecznego Przekazu.
 • dziękujemy wszystkim którzy wzięli udział we wtorkowej PROCESJI FATIMSKIEJ. Za miesiąc odbędzie się ostatnia taka procesja.
 • zapraszamy wszystkie dzieci i młodzież na godz. 10.20. kiedy to wspólnie odmówimy litanię do ich Patrona Św. Stanisława Kostki, następnie podczas Mszy Św. o godz. 10.30. odbędą się obłóczyny nowych ministrantów. Dzieci przygotowujące się do Pierwszej Komunii Świętej oraz ich rodziców (Opiekunów) zapraszamy po Mszy Św. o godz. 10.30. Obecność zainteresowanych obowiązkowa.
 • o godz. 14.00. spotkanie Domowego Kościoła.
 • natomiast w Warszawie dziś odbędzie się Marsz dla życia i Rodziny pod hasłem: „I ślubuję Ci…”. Bliższe informacje na tablicy z ogłoszeniami.

02/ JUTRO:

 • rozpoczynamy coroczne nabożeństwo 40-sto godzinne. Okazja do Adoracji Najświętszego Sakramentu do środy włącznie. Nie wyznaczamy żadnych terminów aby KAŻDY mógł sam wybrać dla siebie czas i długość Adoracji. Gorąco zachęcamy wszystkich do wspólnej modlitwy w kościele przed wystawionym NS.

03/ W PONIEDZIAŁEK i WTOREK:

 • po wieczornych Mszach Św. ok. godz. 18.30. kolejne, dwie próby dla BIERZMANTÓW. Obecność zainteresowanych obowiązkowa.

04/ W ŚRODĘ:

 • o godz. 16.30. spowiedź młodzieży przed Bierzmowaniem. BIERZMANCI pozostawiają u spowiednika swoje indeksy.

05/ W CZWARTEK:

 • XX rocznica koronacji obrazu NMP Królowej Pokoju i 70-lecia naszej Społeczności Parafialnej. J. Ex. Ks. Bp Piotr Jarecki o godz. 18.00. udzieli Sakramentu Bierzmowania naszej dziatwie. Podczas wieczornej Mszy Św. zaśpiewamy Te Deum oraz pieśń naszej Parafii „Hymn śpiewamy Tobie Maryjo…”.

06/ W PIĄTEK:

 • wspomnienie Św. O. Pio, którego kapliczka jest na terenie przy naszym kościele.

07/ W SOBOTĘ:

 • GRUPA modlitewna zaprasza na Mszę Św. o godz. 7.30. w intencji: O dary Ducha Świętego, Boże błogosławieństwo, potrzebne łaski przez wstawiennictwo NMP Królowej Pokoju w Rodzinach dla Ojca Świętego, Biskupów, Kapłanów, kapłanów naszej Parafii, Sióstr Zakonnych, liczne i święte powołania kapłańskie, zakonne i misyjne oraz w intencjach naszych rodzin zakończoną adoracją NS.

08/ W PRZYSZŁĄ NIEDZIELĘ:

 • po raz 108 będziemy w Kościele obchodzić Światowy Dzień Migrantów i Uchodźców
 • biskup Piotr przybędzie powtórnie do naszej parafii – z wizytacją kanoniczną, tym razem aby spotkać się z nami i umocnić naszą wiarę. Od godz. 09.00. w czasie Jego odwiedzin przeżyjemy wspólne trzykrotne celebracje Eucharystii oraz spotkania z grupami, które posługują w naszej Wspólnocie. Biskup odwiedzi też chorych w Pensjonacie: „Spokojna Przystań”, cmentarz grzebalny i poświęci nowy, przydrożny krzyż w Tomicach przy ul. Sosnowej. Módlmy się gorliwie, aby spotkanie z biskupem oraz wspólna z nim modlitwa przyniosły obfite owoce w osobistym życiu każdego z nas oraz całej Wspólnoty Parafialnej. Niech w naszym przygotowaniu nie zabraknie refleksji nad sobą i nad tajemnicą Kościoła. Skorzystajmy wcześniej z Sakramentu Pokuty. Okazja do spowiedzi będzie podczas każdej Mszy Św. Już dziś zapraszamy wszystkich Parafian i miłych Gości do udziału w tych wyjątkowych wydarzeniach.

09/ MIŁO NAM POINFORMOWAĆ, ŻE:

 • nasza strona internetowa www.parafiabaniocha.waw.pl obchodzi dwunasty rok istnienia! W tym czasie odwiedziło ją ponad 228 tys. internautów (to piękny wynik). Zapraszamy i zachęcamy do częstego zaglądania na nią.
 • dziękujemy wszystkim osobom, które w ubiegłym tygodniu pomagały w pracach na terenie przykościelnym, szczególnie p. Nadleśniczemu i Jego Szanownej małżonce za pomoc w nowych nasadzeniach drzew iglastych przy Alei Fatimskiej. Bóg zapłać.
 • w sobotę, 8 października br. odbędzie się VII Ogólnopolska Pielgrzymka Apostolatu Margaretka do Sanktuarium Św. Jana Pawła II oraz Bożego Miłosierdzia w Krakowie. Bliższe info na tablicy z ogłoszeniami.

OGŁOSZENIE ZEWNĘTRZNE: Sołtys sołectwa Baniocha-osiedle serdecznie zaprasza na zebranie wiejskie w dniu 20 września br. o godz. 18.00. w sali remizy OSP Baniocha w sprawie podziału środków funduszu sołeckiego.

 • niestety nie możemy podziękować mieszkańcom Baniochy z ul. Spacerowej za przygotowanie kościoła na dziś ponieważ nikt z nich nie zainteresował się czystością własnego kościoła parafialnego. Przypominamy, że od dwunastu lat istnieje możliwość załatwienia zastępstwa za siebie jeżeli ktoś ma trudności z dotarciem na sprzątanie do kościoła – wystarczy mieć tylko dobrą wolę, to naprawdę nie wiele! Wyrażamy smutek z powodu zaistniałej sytuacji tym bardziej, że w najbliższy czwartek rozpoczynamy – XX rocznicę koronacji obrazu NMP Królowej Pokoju, naszej parafialnej Patronki, 70 rocznicę istnienia naszej parafii i kanoniczną wizytację Parafii przez ks. Biskupa – a nasz kościół pozostał na ten czas nie posprzątany i ze starymi kwiatami. Na sobotę zapraszamy parafian z Baniochy z ul. Zakole i Prostej.
 • zachęcamy do nabywania prasy katolickiej. W „Gościu Niedzielnym” kolejna płyta z Biblią Audio, a na niej kolejne księgi Starego Testamentu – Jozuego, Sędziów, Rut i dwie księgi Samuela; w gazecie „Idziemy” polecamy artykuł: „Media w czasach Antychrysta”, a w „Niedzieli” w artykule: „Czy to było ciche poparcie?” przeczytamy o rezolucji na forum ONZ w której pierwszy raz aborcje nazwano „prawem człowieka”

10/ ZAPOWIEDZI:

w najbliższym czasie w Sakramentalny związek małżeński mają zamiar wstąpić:

 • Adam WYRZYKOWSKI – kawaler z par. św. Franciszka z Asyżu w Prażmowie.
 • Aleksandra Katarzyna KUBIAK – panna z par. tutejszej. ZAPOWIEDZI PIERWSZE.

– wymienione osoby polecamy modlitwom całej wspólnoty parafialnej.

11/ INTENCJE MSZALNE:

12/ ROCZNICE ODEJŚĆ:

 

19

09

Szlak

Marianna

1959

Jazgarzew

   

Wielogórski

Zygmunt

1969

Baniocha

   

Czarnecki

Adam

1974

Baniocha

   

Bielak

Antonia

1994

Baniocha

   

Frączek

Antoni

1995

Baniocha

   

Gałązka

Adam

2006

Baniocha

20

09

Jędryczka

Maria

1963

Baniocha

   

Dzwonkowski

Marian

1988

Baniocha

   

Gładecka

Stefania

2006

Baniocha

   

Kopyra

Apolonia

2017

Baniocha

21

09

Kanclerska

Irena

1996

Baniocha

   

Pilaszek

Teresa

2005

Baniocha

   

Kraszewski

Krzysztof

2006

Baniocha

   

Baranowski

Witold

2012

Baniocha

   

Janusik

Danuta

2014

Baniocha

22

09

Kaczorowska

Eleonora

1958

Baniocha

   

Zawadzki

Jan

1977

Baniocha

   

Gizak

Stanisław

1981

Baniocha

   

Tebin

Tadeusz

1998

Baniocha

   

Dzierżanowski

Wojciech

2002

Baniocha

   

Choroszczak

Jolanta

2009

Baniocha

   

Witkowska

Halina

2018

Baniocha

   

Dróżdz

Artur

2021

Baniocha

23

09

Głowacki

Władysław

1953

Słomczyn

   

Osuch

Stanisław

1955

Słomczyn

   

Stawiarski

Jan

1995

Baniocha

   

Derwińska

Anna

1999

Baniocha

   

Łagowska

Janina

2017

Baniocha

24

09

Dobosz

Stanisława

1964

Baniocha

   

Osiadacz

Aleksandra

1991

Baniocha

   

Gospodarec

Jerzy

2020

Baniocha

   

Myszkowski

Tadeusz

2020

Baniocha

25

09

Kopytowski

Eugeniusz

1998

Baniocha

   

Sokół

Mirosław

2008

Baniocha


W TYM TYGODNIU POŻEGNALIŚMY:

 • śp. Andrzeja STASZEWSKIEGO lat 80.
 • śp. Wandę OSUCH, lat 64.

Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…..

Wszystkim Parafianom i miłym gościom życzymy błogosławionego tygodnia! 🙂