2022.06.19. – XII NIEDZIELA ZWYKŁA

Jak w każdą niedziele tak i dziś przyszliśmy do świątyni, zaproszeni przez Chrystusa, aby za Piotrem Apostołem wyznać wiarę w Jego Bóstwo. Pragnie On spotkać się z nami, pouczyć swoim słowem i posilić chlebem mocnych. Nasz pełny udział we Mszy Świętej jest zadatkiem naszego udziału w uczcie niebieskiej.

• wszystkim, którzy dali świadectwo wiary poprzez udział w procesji Bożego Ciała składamy podziękowanie. W sposób szczególny dziękujemy strażakom z OSP, osobom, zespołom i grupom modlitewnym i komunijnym, które miały swój szczególny udział poprzez uświetnienie liturgii, przygotowanie ołtarzy, dekoracje okien i balkonów i wszelkiego rodzaju zaangażowanie, łącznie z ofiarowaniem suszonych kwiatów dla bielanek. Przy okazji przypominamy, że do czwartku trwa Oktawa Bożego Ciała. Z tej racji po wieczornej Mszy Św. odprawiane będą procesje eucharystyczne. Do udziału w nich serdecznie wszystkich zapraszamy.
  • po wieczornej Mszy Św. ostatnie spotkanie uczestników Pielgrzymki do Medjugorie podczas której będą przekazane szczegółowe informacje nt. pielgrzymki oraz rozliczane wszystkie płatności, prosimy zabezpieczyć potrzebne środki. Obecność obowiązkowa. Jest jeszcze możliwość dołączenia do pielgrzymów serdecznie zachęcamy do wzięcia udziału w tej pielgrzymce.

• pan fotograf zaprasza rodziców dzieci komunijnych na godz. 17.00. do salki księdza Prymasa
  • o godz. 19.00. egzamin dla BIERZMANTÓW.

• liturgiczna uroczystość narodzenia Św. Jana Chrzciciela. Msze Św. o godz. 7.30. i 18.00.
  • zapraszamy uczniów Szkoły Podstawowej w Baniosze im Polski Niepodległej wraz z Gronem Pedagogicznym na Mszę Świętą o godz. 10.00. a uczniów klasy VIII dzień wcześniej – w środę, na Msze Św. o godz. 18.00.
  • tego dnia też przypada Dzień Ojca a oktawa Bożego Ciała zakończy się błogosławieństwem wianków.

• Uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa. Msze Św. o godz. 7.30. i 18.00. Z tej racji Arcybiskup Metropolita Warszawski ks. Kazimierz Kard Nycz udzielił dyspensy od nakazanej w piątek wstrzemięźliwości od spożywania pokarmów mięsnych. Po wieczornej Mszy Św. zapraszamy na procesje Eucharystyczną.
  • tego dnia przypada 26 rocznica śmierci czwartego Proboszcza parafii Baniocha ks. Józefa Stoczyńskiego, którego grób znajduje się na tutejszym cmentarzu. Polecamy modlitwom wiernych Jego osobę. Przypominamy, że czerwiec w naszej Parafii jest miesiącem szczególnych modlitw za kapłanów.

• wspomnienie Niepokalanego Serca Najświętszej Maryi Panny. Grupa Modlitewna zaprasza na poranną Mszę Św. o godz. 7.30. zakończoną adoracją Najświętszego Sakramentu.

• dziękujemy osobom, które w ubiegłym tygodniu pośrednio lub bezpośrednio pomagały w pracach na terenie kościoła i wokół niego. Szczególne podziękowania należą się osobom dzięki którym wczoraj zostały usunięte wszystkie pajęczyny i kurz z sufitu kościoła a wśród nich: firmie p Krzysztofa z Tomic, p. Stanisława z Tomic i p Grzegorza z Baniochy oraz paniom które posprzątały na końcu ławki i podłogę w kościele. Bóg zapłać.
  • do przygotowania kościoła na niedzielę zapraszamy w sobotę na godz. 9.00. parafian z Solca z ul. Słonecznikowej, Parkowej, Chabrowej, Rumiankowej, Fiołkowej, Wrzosowej, Anyżkowej oraz nr-y: 57 – 125.
  • zachęcamy do nabywania prasy katolickiej. W „Gościu Niedzielnym” warto przeczytać o adoracji NS; w gazecie „Idziemy” polecamy artykuł: „Dzieci w cyberświecie”, a w „Niedzieli” znajdziemy ciekawe informacje o pierwszych piątkach miesiąca. Jest też specjalne wydanie GOŚCIA EXTRA w cenie 12 pln poświęcone cudom eucharystycznym zatytułowane WIELKI CUD.

• Katarzyna OŁDAKOWSKA – panna z par. Św. Szczepana w Warszawie.
  • Norbert SAŁAŃSKI – kawaler z par tutejszej ZAPOWIEDZI DRUGIE.

– wymienione osoby polecamy modlitwom całej wspólnoty parafialnej.

Korytek

Natalia