2022.05.15. – PIĄTA NIEDZIELA WIELKANOCY

Dziś liturgia nawiązuje do słów Chrystusa: „Jeżeli Mnie kto miłuje, będzie zachowywał moją naukę, a Ojciec mój umiłuje go i przyjdziemy do niego”. Przychodzi do nas Bóg Ojciec, który nas stworzył i kocha jako swoje przybrane dzieci; przychodzi Syn Boży, który nas odkupił przez ofiarę krzyżową i przychodzi Duch Święty, który nas uświęca i prowadzi. Jest to wielka tajemnica wiary, obecna we Mszy Świętej.

01/ W UBIEGŁYM TYGODNIU:

• zainicjowaliśmy tegoroczne procesje fatimskie dziękując Bogu i MB za ocalenie życia Św. JP II 41 lat temu. Serdecznie dziękujemy wszystkim osobom, które uczestniczyły licznie w tej uroczystości.

• uroczystość Św. Andrzeja Boboli, patrona Polski i metropolii warszawskiej Msze Św o godz. 7.30. i 18.00.

• I wspomnienie liturgiczne bł. matki Elżbiety Czackiej
  • odbiór strojów komunijnych w Sali Ks. Prymasa dla dziewczynek o 17.30.; dla chłopców o godz. 18.00.

• spotkanie BIERZMANTÓW (- chłopców) po majowym, przypominamy, że spotkanie rozpoczyna Msza Św. o godz. 18.00.

• zbiórka ministrantów o godz. 16.30.

06/ W NIEDZIELĘ ZA TYDZIEN:

• po każdej Mszy Św. przed kościołem przeprowadzi zbiórkę do puszek p. Maria Łubowicz – dyrektor szkoły dla dzieci autystycznych.
  • spotkanie braci z KSP po Mszy św. o godz. 12.00.

• w piątek 27 maja br. o godz. 16.00. rozpoczną się rozmowy kwalifikacyjne przed Pierwszą Komunią Św. dla klasy IIIA; o godz. 17.00. dla klasy IIIB. Dzieci z poza szkoły w Baniosze do wyboru. Prosimy aby dzieci OBOWIĄZKOWO przyszły z rodzicami i nie zapomniały swoich indeksów.
  • nabożeństwa majowe są odprawiane w niedzielę o godz. 17.30., natomiast w pozostałe dni po Mszy Św. o godz. 18.00. Serdecznie dziękujemy za miłe czwartkowe spotkanie i modlitwę przy krzyżu ul. Przemysłowej. Dziękujemy osobom, które dbają o parafialne kapliczki i przydrożne krzyże.
  • ROCZNICA Pierwszej Komunii Świętej zaplanowana jest 16 czerwca br. o godz. 10.30.
  • procesja na Boże Ciało w tym roku przejdzie ulicami Baniochy: Kościelną, Puławską (droga serwisowa), Nad Stawami, Spacerową i Sportową. Ołtarze: PIERWSZY: przy sklepie ŻABKA, DRUGI: przy ul. Nad Stawami, TRZECI: przy ul. Spacerowej i CZWARTY: tradycyjnie przy Grocie MB. Bardzo proszę Parafian mieszkających w pobliżu wyznaczonych miejsc o przygotowanie dekoracji i ołtarzy. PIERWSZY ołtarz – bardzo proszę o przygotowanie braci z KSP Totus Tuus, LM, KŻR i innych grup parafialnych a CZWARTY ołtarz – bardzo proszę o udekorowanie członków Domowego Kościoła oraz Rodziców dzieci komunijnych i rocznicowych. Braci z OSP bardzo proszę o zabezpieczenie logistyczne trasy procesji.
  • dziękujemy wszystkim osobom, które w ubiegłym tygodniu pośrednio lub bezpośrednio pomagały w pracach na terenie przykościelnym, szczególnie p Andrzejowi z Baniochy za wykoszenie trawy wzdłuż alei fatimskiej.
  • dziękujemy zaproszonym osobom za przygotowanie kościoła do dzisiejszej niedzieli i na sobotę zapraszamy parafian z Szymanowa: nr 02a bl 02.
  • zachęcamy do nabywania prasy katolickiej. Gazeta „Gość Niedzielny” przybliża nam kanonizowaną właśnie postać Karola de Foucauld; gazeta „Idziemy” poświęcona jest uroczystościom pierwszo komunijnym, a „Niedziela” w dodatku tematycznym: „Dbaj o zdrowie” wyjaśnia czym jest alergia pokarmowa.

• Jacek PAŁCZYŃSKI – kawaler z par Św. Trójcy w Białobrzegach.
  • Katarzyna MAJEWSKA – panna z par tut ZAPOWIEDZI: DRUGIE.
  • Agnieszka SZEWCZAK – panna z par. Niepokalanego Poczęcia NMP w Górze Kalwarii.
  • Patryk Zenon SOBIERAJ kawaler z par tutejszej ZAPOWIEDZI PIERWSZE.

ktokolwiek znałby przeszkody uniemożliwiające przyjęcie przez w/w osoby Sakramentu Małżeństwa proszony jest o powiadomienie o tym kancelarii parafialnej – wymienione osoby polecamy modlitwom całej wspólnoty parafialnej.

Borowiecka

Wojtaszek

Halina

Putkiewicz

• śp. Mirosława KOŁODZIEJAKA, lat 69.
  • śp. Sebastiana ZAWADZKIEGO, lat 92.
  • śp. Tadeusza MYDŁOWSKIEGO, lat 65.

Wszystkim Parafianom i miłym gościom życzymy błogosławionego tygodnia! 🙂