2022.03.27.IV NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU

„Powstanę i pójdę do mego Ojca” – zdecydował Syn marnotrawny, gdy z własnej winy znalazł się w nędzy. W przypowieści Chrystus ukazuje miłosiernego i przebaczającego Ojca. „Pan jest dobry dla wszystkich, a Jego miłosierdzie nad wszystkim, co stworzył”. Dla synów marnotrawnych Pan przygotował Ucztę Eucharystyczną, która zapowiada ucztę w Królestwie Niebieskim.

01/ W TYM TYGODNIU:

• przypada pierwszy piątek i sobota miesiąca, w piątek okazja do Sakramentu Pokuty na pół godz. przed Mszą Św., w sobotę zapraszamy na poranną Mszę Św. o godz. 07.30. w intencji Wynagradzającej MB za grzechy Świata zakończoną nabożeństwem pierwszo-sobotnim przed NS.

• w 17 rocz. śmierci Św JP II po porannej Mszy Św. wyruszy pielgrzymka do Sokółki.

• rozpoczynają się REKOLEKCJE WIELKOPOSTNE. Poprowadzi je Misjonarz Matki Bożej Pocieszenia Ojciec Ashenafi Yonas Abebe Shamalo Gytyko Dylbato Dagoye z Mekory w Etiopi. Plan rekolekcji wywieszony jest na drzwiach kościoła i na naszej stronie internetowej. Na czas rekolekcji Kancelaria Parafialna będzie nie czynna.
  • o godz. 12.00. Msza Św. tzw. „PAPIESKA” – modlić się będziemy za wszystkich naszych ofiarodawców oraz wspierających modlitwą i ofiarowanym cierpieniem.
  • rodziców (opiekunów) wraz z dziećmi klas III zapraszamy podczas Rekolekcji Parafialnych w niedzielę na godz. 17.15. na nabożeństwo Gorzkich Żali oraz Mszę Świętą. Podczas spotkania odbędzie się błogosławieństwo i rozdanie książeczek do nabożeństwa dla dzieci przygotowujących się do Pierwszej Komunii Św. Obecność zainteresowanych obowiązkowa.
  • NABOŻEŃSTWO ADORACYJNE połączone z nabożeństwem Gorzkich Żali o godz. 17.15. – WYMIANA tajemnic różańcowych po nabożeństwie w sali Prymasa Tysiąc.
  • z racji I niedzieli miesiąca OFIARY na tace przeznaczone na CELE REMONTOWE.
  • spotkanie braci z KSP Totus Tuus po wieczornej Mszy Św.

• przyjmujemy zgłoszenia do spowiedzi osób chorych w ich domach. Prosimy nie czekać z tymi zgłoszeniami na Wielki Tydzień.
  • dziękujemy za ofiary na kwiaty do Grobu Pańskiego składane do skarbony obok chrzcielnicy. Bóg zapłać każdej osobie dobrej woli, której leży na sercu troska o wystrój Grobu Pańskiego.
  • Ekstremalna Droga Krzyżowa rozpocznie się 08 kwietnia br. o godzinie 18.00 Mszą Świętą w kościele w Baniosze. Chętnych do wzięcia udziału w 42 kilometrowej trasie drogi krzyżowej tzw. „NIEBIESKIEJ”: imienia bł. Róży Marii Czackiej, którą będzie można skrócić do 20 km lub 59 kilometrowej trasie drogi krzyżowej tzw. „ŻÓŁTEJ”: imienia bł. Kardynała Stefana Wyszyńskiego prosimy o kontakt z ks. Jarosławem lub przez stronę www.edk.org.pl.
  • na naszej parafialnej stronie internetowej zamieściliśmy informacje dotyczące akcji: „Paczka dla Ukrainy” organizowanej przez Caritas Polska.
  • dziękujemy zaproszonym osobom za przygotowanie kościoła do dzisiejszej niedzieli i na sobotę zapraszamy parafian z Baniochy z ul. Podleśnej – domy nr-y: 1, 1a, 3 bl. 1 i 3 bl. 2.
  • zachęcamy do nabywania prasy katolickiej w której dominuje tematyka wielkopostna.

• Kamil Krzysztof WASILEWSKI kawaler z parafii tutejszej.
  • Monika KOTAŃSKA panna z parafii tutejszej. ZAPOWIEDZI DRUGIE.
  • Kamil JANKOWSKI kawaler z par. Niepokalanego Poczęcia NMP w Górze Kalwarii
  • Katarzyna CHABER panna z parafii tutejszej. ZAPOWIEDZI DRUGIE.

wymienione osoby polecamy modlitwom całej wspólnoty parafialnej.

Wilczenty

Wichniewicz

Henryka

• śp. Annę DUDĘ, lat 59.