2022.02.27.ÓSMA NIEDZIELA ZWYKŁA

Chrystus jest oblubieńcem Kościoła. Na podobieństwo pana młodego wprowadza wśród wiernych radość i pokój. Jak w każdą niedzielę, tak i dzisiaj Chrystus zaprosił nas na zgromadzenie eucharystyczne, aby nas pouczyć swoim słowem i posilić Chlebem mocnych na codzienne trudy życia.

01/ WCZORAJ:

• zakończyliśmy wizyty duszpasterskie zwane KOLĘDĄ. 45 dni zajęło nam odwiedzenie prawie OŚMIUSET rodzin. Cieszymy się, że mogliśmy w Waszych domach chociaż przez kilka minut wspólnie pomodlić się, poznać Wasze radości, smutki, i kłopoty, pobłogosławić Was i Wasze domy i mieszkania oraz porozmawiać. Dziękujemy za miłe słowa i spostrzeżenia dotyczące naszej parafii, zainteresowanie i troskę, serdeczną rozmowę i bliższe poznanie; za otwartość i bezpośredniość. Dziękujemy za wszelkie oznaki dobra i życzliwości, jakie z Państwa strony spotkaliśmy. Serdecznie dziękujemy za składane z okazji wizyty ofiary, które będą przeznaczone na fundusz z którego planujemy w tym roku sfinansować wymianę instalacji nagłaśniającej nasz kościół. Dziękujemy za wspaniałe wzajemne ubogacenie za to, że mogliśmy wiele się od Was nauczyć; spotkać wspaniałych życzliwych i dobrych ludzi. Doświadczyć Waszej serdeczności. Przepraszamy tych, dla których wizyta nie spełniła ich oczekiwań. Bóg zapłać! Osoby które zostały pominięte przez kolędujących kapłanów lub nie mogły ich przyjąć w wyznaczonym czasie proszone są o indywidualne zgłaszanie się do zakrystii lub kancelarii parafialnej w celu uzgodnienia daty wizyty duszpasterskiej

• rozpoczynamy 55 Tydzień Modlitw o Trzeźwość Narodu.
  • po Mszy Św. przy drzwiach kościoła jest do odebrania ZDRAPKA WIELKOPOSTNA 2022 która ma pomóc w ukazywaniu znaczenia tradycji Wielkiego Postu. 1 na 1 rodzinę.
  • starsi BIERZMANCI przynoszą indeksy do zakrystii – otrzymają nowe. Młodsi bierzmanci, ósmoklasiści, mają spotkanie w kościele po wieczornej Mszy Św. o godz. 18.00.
  • w godz. 09.00.-13.30. w parafii Klarysew odbędzie się akcja honorowego krwiodawstwa.

03/ OD JUTRA:

• powracają wszystkie codzienne Msze Św. wieczorne.

• przypada POPIELEC i rozpoczyna się okres Wielkiego Postu – czas szczególnego rozważania Męki i Śmierci Chrystusa. We środę obowiązuje post zarówno jakościowy jak i ilościowy, czyli wolno spożyć jeden posiłek do syta i nie wolno spożywać pokarmów mięsnych. Msze Św. tego dnia odprawiane będą o godz. 07.30., 09.00., 18.00., oraz dodatkowo o godz. 19.00. Na każdej Mszy Św. będzie miało miejsce poświęcenie popiołu i na znak pokuty: posypanie nim naszych głów. Zapraszamy.
  • wielkopostne nabożeństwa DROGI KRZYŻOWEJ odprawiane będą w każdy piątek po wieczornej Mszy Św. ok. godz. 18.30. dla dorosłych, a dla dzieci o godz. 17.30.
  • GORZKIE ŻALE z kazaniami pasyjnymi, w każdą niedzielę Wielkiego Postu o godz. 17.15. Serdecznie wszystkich zapraszamy do udziału w tych nabożeństwach.
  • wielkopostne rekolekcje dla dorosłych i uczniów rozpoczną się w V Niedzielę Wlk Postu tzn. 03 kwietnia br. – prosimy tak zorganizować sobie czas aby nikogo na nich nie zabrakło.
  • w środę kancelaria będzie nieczynna.

• przypada 15. rocznica nominacji Pasterza Archidiecezji Księdza Kardynała Kazimierza Nycza na stolicę metropolitalną w Warszawie.
  • pierwszy czwartek miesiąca – o godz. 17.30. zapraszamy na spotkanie Nauczycielskie Koło Żywego Różańca pw. Św. Józefa.

• przeżywać będziemy Dzień Modlitwy Wynagradzającej i Postu za grzechy wykorzystywania seksualnego osób małoletnich.
  • pierwszy piątek miesiąca – Eucharystia o godz. 07.30. i 18.00. – spowiedź tradycyjnie na pół godz. przed każdą Mszą Św.
  • po wieczornej Mszy Św. i nabożeństwie Drogi Krzyżowej spotkanie BIERZMANTÓW z grupy DIAKONA Piotra.
  • po wieczornej Mszy Św. i nabożeństwie Drogi Krzyżowej rozpocznie się całonocne czuwanie i modlitwa przed NS w intencji pokoju na Ukrainie. Zapraszamy wszystkich zainteresowanych szczególnie członków grup parafialnych.

• z racji pierwszej soboty miesiąca Msza Św. o godz. 7.30. w intencji Wynagradzającej MB za grzechy Świata zakończoną nabożeństwem pierwszo sobotnim i adoracją NS.

• OFIARY na tace będą przeznaczone na CELE REMONTOWE.
  • o godz. 12.00. Msza Św. tzw. „PAPIESKA” – modlić się będziemy za wszystkich naszych ofiarodawców oraz wspierających modlitwą i ofiarowanym cierpieniem.
  • NABOŻEŃSTWO ADORACYJNE o godz. 17.00. połączone z nabożeństwem Gorzkich Żali – WYMIANA tajemnic różańcowych po nabożeństwie w sali Prymasa Tysiąclecia.

• w odpowiedzi na apel Przewodniczącego KEP Arc-bpa Stanisława Gądeckiego oraz zgodnie z wolą naszego Biskupa Caritas Polska rozpoczyna zbiórkę na rzecz poszkodowanych w czasie inwazji zbrojnej na Ukrainę. Ofiary można składać przez cały tydzień do skarbony.
  • w zbliżającym się Wielkim Poście planujemy zorganizować pielgrzymkę do Sokółki i  jak co roku Ekstremalną Drogę Krzyżową w Baniosze. Bliższe info. już wkrótce.
  • dziękujemy zaproszonym osobom za przygotowanie kościoła do dzisiejszej niedzieli i na sobotę zapraszamy parafian z Baniochy z ul. Spółdzielców i Zielonej. (odkurzacz, przewody)
  • zachęcamy do nabywania prasy katolickiej. W „Gościu Niedzielnym” ciekawe inspiracje na Wielki Post; w gazecie „Idziemy” polecamy artykuł: „Ludzie i chomiki” a w „Niedzieli” znajdziemy zatrważające dane dotyczące pijaństwa Polaków.

Gładecka

Dąbrowska

Hess

Halina

• śp. Jadwigę WALEWSKĄ, lat 75.
  • śp. Halinę WOJTASIŃSKĄ, lat 84.

Wszystkim Parafianom oraz miłym gościom dziękując za wspólnotę modlitwy i świadectwo wiary przez nią wyrażone, życzymy błogosławionego tygodnia! 🙂