2021.10.31. XXXI NIEDZIELA ZWYKŁA

Jezus zapytany: „Które jest pierwsze ze wszystkich przykazań” – odpowiedział: „Będziesz miłował Pana, Boga swego, całym swoim sercem… a bliźniego jak siebie samego”. Podczas dzisiejszej liturgii uświadamiamy sobie na nowo tę prawdę. Uświadamiamy sobie także, że Bóg pierwszy nas umiłował i dał nam syna, aby nas zbawił. Jest to wielka tajemnica wiary, obecna we Mszy Św.

• parafialna grupa Legionu Maryi przeżywa DZIESIĘCIOLECIE swojego istnienia. Z tej racji o godz. 12.00. odbędzie się specjalna Msza Św. w intencji członków Legionu Maryi. Zapraszamy naszych Parafian do wstępowania w szeregi tej formacji.
  • o godz. 17.30. ostatnie nabożeństwo różańcowe. Wszystkim, którzy w nich uczestniczyli w tym miesiącu serdecznie dziękujemy.
  • zapisy na pielgrzymkę do Medjugorie odbędą się po wieczornej Mszy Św. Osoby zainteresowane proszone są o wpłatę zaliczki wysokości 700 pln

• Uroczystość Wszystkich Świętych. Msze Św. celebrowane będą o 7.30.; 9.00.; 10.30. i tradycyjnie na cmentarzu o godz. 12.00. a następnie procesja z wypominkami jednorazowymi. Tego dnia wieczorem nie będzie Mszy Św. Od 2 listopada przez 30 dni odprawiane będą o godz. 18.00. Msze Św zbiorowe za naszych bliskich zmarłych
  • przez cały listopad można uzyskać odpust zupełny za zmarłych. Konieczne jest jednak nawiedzenie kościoła lub cmentarza i odmówienie Modlitwy Pańskiej oraz wyznanie wiary. Poza tym, jak zwykle spowiedź, Komunia Św., modlitwa wg intencji Ojca Św. i brak przywiązania do jakiegokolwiek grzechu.
  • przypominamy, że: Ruch pojazdów mechanicznych przy naszym cmentarzu w dniach 1i 2 listopada br. będzie w tych dniach jednokierunkowy ! ! ! (jak rok temu).
  • przypominamy, że w chrześcijańskiej Tradycji obce są zwyczaje używania dyń oraz odwiedzin w tym czasie mieszkańców domostw.

• wspomnienie Wszystkich Wiernych Zmarłych. Msze Św. o godz. 7.30. i 18.00. po wieczornej Mszy Św. modlitwa z wypominkami jednorazowymi w kościele.

• przypada wspomnienie św. Huberta – patrona leśników.
  • spotkanie dziewcząt – kandydatek do bierzmowania w ramach drugiego roku przygotowania:– Spotkanie rozpocznie udział we Mszy Św. o godz. 18.00. po której Bierzmantki z Animatorem udadzą się do Salki Prymasa Tysiąclecia. Obecność obowiązkowa.

• spotkanie chłopców – kandydatów do bierzmowania w ramach drugiego roku przygotowania:– Spotkanie rozpocznie udział we Mszy Św. o godz. 18.00. po której Bierzmanci z Animatorem udadzą się do Salki Prymasa Tysiąclecia. Obecność obowiązkowa.

06/ W TYM TYGODNIU:

• przypada I czwartek, piątek i sobota miesiąca.
  • we czwartek będziemy modlić się w intencji powołanych oraz o nowe powołania kapłańskie i zakonne. Siostry z nauczycielskiego Koła Żywego Różańca zapraszamy do kaplicy MB na godz. 17.30.
  • piątkowa spowiedź tradycyjnie na pół godz. przed każdą Mszą Św. Zapraszamy do Komunii Św. wynagradzającej.
  • w sobotę o godz. 07.30. Msza Św. celebrowana w intencji Wynagradzającej MB za grzechy Świata zakończona nabożeństwem pierwszo sobotnim podczas adoracji NS. Zapraszamy do udziału w tych modlitwach.

07/ W NIEDZIELĘ ZA TYDZIEŃ:

• zapraszamy na Mszę Św. tzw. „PAPIESKĄ” o godz. 12.00.
  • ofiary na tace będą przeznaczone na CELE REMONTOWE.
  • NABOŻEŃSTWO ADORACYJNE o godz. 17.00. – WYMIANA tajemnic różańcowych i spotkanie formacyjne KŻR po nabożeństwie w sali Prymasa Tysiąclecia

• w zakrystii są karteczki na WYPOMINKI – po wypełnieniu ich drukowanymi literami prosimy osobiście oddawać je kapłanom.
  • oddaliśmy wydzierżawiony sprzęt nagłaśniający i rozpoczęliśmy intensywne rozmowy z profesjonalnymi firmami, które zaoferowały naszej parafii nowy sprzęt. Od 7 listopada br. wszystkie tace remontowe będą przeznaczone na ten cel.
  • dziękujemy osobom, które pomagały w pracach porządkowych wokół kościoła.
  • zachęcamy do nabywania prasy katolickiej. „Gość Niedzielny” opisuje treść Litanii do Wszystkich Świętych; z gazety „Idziemy” dowiemy się jak oswoić śmierć?, a w „Niedzieli” polecamy ciekawy artykuł: „Komu odpusty?”.

Smoleńska

Sroczyńska

Renata

Przepiórka