2021.10.10. XXVIII NIEDZIELA ZWYKŁA

Pewien bogaty człowiek zapytał Jezusa, jak osiągnąć życie wieczne. Gdy dowiedział się, że ma wszystko rozdać ubogim i pójść za Nim, odszedł zasmucony. Zbyt był przywiązany do swojego majątku. „Błogosławieni ubodzy w duchu, albowiem do nich należy Królestwo niebieskie”. W czasie Mszy Świętej spotykamy się z Chrystusem ubogim – na KRZYŻU pozbawionym wszystkiego.

01/ WCZORAJ:

• archidiecezja przeżywała 42 rocznicę powstania KSP Totus Tuus. Na uroczystej Mszy Św. naszą parafię reprezentował poczet sztandarowy Totus Tuus z delegacją braci KSP.
  • szczęśliwie powróciła parafialna pielgrzymka do Zuzeli, dziękujemy wszystkim pielgrzymom za modlitwę w intencji naszej Społeczności Parafialnej. Bóg zapłać.

• XXI Dzień Papieski pod hasłem „Nie lękajcie się”. Po Mszach, podobnie jak w całej Polsce są zbierane ofiary do puszek na Fundację „Dzieło Nowego Tysiąclecia” na pomoc dla zdolnej a biednej młodzieży.
  • przed Mszą Św. o godz. 10.30. kolejna KATECHEZA DLA DOROSŁYCH dotycząca duchowości.
  • po wieczornej Mszy Św. spotkanie Grupy Biblijnej.

• ostatnie w tym roku NABOŻEŃSTWO FATIMSKIE. Serdecznie zapraszamy.

• przypada Dzień Edukacji Narodowej. Zachęcamy tego dnia do uczestnictwa we Mszy Św. i modlitwy za wszystkich nauczycieli, wychowawców, katechetów prosząc dla nich o dar mądrości i cierpliwości do swoich wychowanków.
  • ze względu na pandemiczne ograniczenia przekazujemy zaległą ale ważną informację, że: obecnie z okazji Dnia Nauczyciela chcielibyśmy wyrazić szczególną wdzięczność wieloletniej naszej katechetce p. Wandzie Piotrowskiej, która w tym roku po wielu latach ofiarnej pracy kończy swoją katechetyczną służbę. Bardzo dziękując pani Wandzie za dotychczasową posługę, życzymy wielu radości i życzliwości na zasłużonym i wypracowanym odpoczynku. Wspierając Darem modlitwy składamy w imieniu całej naszej Społeczności Parafialnej zasłużone Bóg zapłać!

• 43 rocznica wyboru Papieża Św. Jana Pawła II na Stolicę Piotrową.

06/ W NIEDZIELĘ ZA TYDZIEŃ:

• spotkanie Kręgu Kościoła Domowego o godz. 14.00.
  • w Warszawie odbędzie się Procesja Różańcowa jako pokuta i wynagradzanie za grzechy nasze i całej naszej wspólnoty narodowej. Odczytane zostanie Akt Przeproszenia Pana Jezusa oraz Akt Zawierzenia Niepokalanemu Sercu MBożej. Bliższe info na tablicy z ogłoszeniami.

• nabożeństwa różańcowe w naszym kościele odprawiane są w dni powszednie po wieczornych Mszach Św., a w niedziele – tradycyjnie – po łacinie o godz. 17.30. Dzieci, szczególnie te które przygotowują się do Pierwszej Komunii Świętej zapraszamy do kaplicy MB we wtorki i piątki na godz. 17.15.
  • w zakrystii są karteczki na których wpisujemy imiona i nazwiska naszych zmarłych na całomiesięczne zbiorowe Msze Św. listopadowe za zmarłych o godz. 18.00. oraz JEDNORAZOWE modlitwy wypominkowe na 1 i 2 listopada. Karteczki z ofiarami oddajemy osobiście naszym kapłanom w zakrystii lub kancelarii parafialnej.
  • kolejne spotkanie komunijne rodziców i dzieci klas III odbędzie się w niedzielę 24 października br. po Mszy Św. o godz. 10.30. Obecność zainteresowanych obowiązkowa.
  • dziękujemy za ofiary złożone w ubiegłym tygodniu na tacę remontową dzięki którym mamy już rozliczony remont i malowanie zakrystii po wymianie instalacji elektrycznej. B. zapłać!
  • w przyszłym roku nasza parafia przeżywać będzie 70 lat istnienia, planujemy uczcić ten jubileusz kolejną, dziewiątą parafialną pielgrzymką tym razem do Medjugorie. Program pielgrzymki jest na naszej stronie internetowej oraz na tablicy z ogłoszeniami. Zapisy odbędą się w niedzielę 31 października br. po wieczornej Mszy Św. Osoby zainteresowane wyjazdem proszone są o wpłatę zaliczki wysokości 700 pln.
  • przypominamy o obowiązku noszenia w kościele maseczek zakrywających nos i usta. Dziękujemy za zrozumienie motywacji tego obowiązku.
  • dziękujemy osobom, które w ubiegłym tygodniu pomagały w pracach na terenie przykościelnym. Bóg zapłać.
  • zachęcamy do nabywania prasy katolickiej. W „Gościu Niedzielnym” przeczytamy m. in. o rozpoczynającym się w Rzymie Synodzie Biskupów; w gazecie „Idziemy” polecamy artykuł: „Nauczyciel – zawód niedoceniony”, a z „Niedzieli” dowiemy się czy Różaniec zbawia”?.

Bogucka

Durka

Bartkowski

Włodzimierz

• śp. Wiesława KOPYTA, lat 70.
  • śp. Cecylię MACHNICKĄ, lat 91.

Wszystkim Parafianom i miłym gościom życzymy błogosławionego tygodnia! 🙂