2021.07.25. XVII NIEDZIELA ZWYKŁA

„Wielki Prorok powstał między nami i Bóg nawiedził Lud swój” – stwierdzali świadkowie cudów Jezusa. Cudowne rozmnożenie chleba ułatwić miało wiarę w Chrystusa jako zbawiciela. Oni tymczasem idąc za swoim ziemskim rozumowaniem, chcieli Go obwołać królem. Rozmnożenie chleba Eucharystycznego pogłębia naszą wiarę i zapowiada przyszła ucztę w Królestwie niebieskim.

• 50-cio osobowa grupa parafialnych Pielgrzymów przekazuje serdeczne pozdrowienia dla całej naszej Społeczności z ÓSMEJ parafialnej pielgrzymki do najstarszych zachowanych na ziemi kościołów chrześcijańskich w Gruzji i Armenii. Na parafialnej stronie internetowej możemy już znaleźć zdjęcia z pozdrowieniami dla wszystkich Parafian i miłych Gości z tych miejsc. Powrót pielgrzymów planowany jest w najbliższy piątek 30 lipca br. przed południem.

• liturgiczne wspomnienie świętej Anny i Joachima, rodziców NMP. Jest to dzień wdzięczności szczególnie rodzicom, dziadkom i emerytom – otoczmy ich naszą modlitewną troską.

• Wspólnota Żywego Różańca zaprasza po wieczornej Mszy Św. swoich Członków i Sympatyków na modlitwę różańcową.

• wieczorna Eucharystia o godz. 18.00. rozpocznie się od Koronki do Miłosierdzia Bożego. Serdecznie zapraszamy do wspólnej modlitwy.

• Parafialna Grupa Modlitewna zaprasza na Mszę Św. o godz. 18.00. w intencji: O dary Ducha Świętego, Boże błogosławieństwo, potrzebne łaski przez wstawiennictwo NMP Królowej Pokoju w Rodzinach dla Ojca Świętego, Biskupów, Kapłanów, kapłanów naszej Parafii, Sióstr Zakonnych, liczne i święte powołania kapłańskie, zakonne i misyjne oraz w intencjach naszych rodzin, zakończoną adoracją Najświętszego Sakramentu.

06/ W PRZYSZŁĄ NIEDZIELE:

• będziemy gościć ks. Piotra Jabłońca kwestującego na potrzeby Kościoła na Wschodzie.
  • o godz. 12.00. Msza Św. tzw. „PAPIESKA” – modlić się będziemy za wszystkich naszych ofiarodawców oraz wspierających modlitwą i ofiarowanym cierpieniem.
  • taca na CELE REMONTOWE. NABOŻEŃSTWO ADORACYJNE o godz. 17.00. – po nabożeństwie adoracyjnym w kościele wymiana tajemnic różańcowych.

07/ INFORMUJEMY, ŻE:

• przypominamy, że w dni powszednie lipca i sierpnia nie ma Mszy Św. porannych, a kancelaria parafialna czynna jest od poniedziałku do piątku przez godzinę po wieczornej Mszy Św.
  • przypominamy o obowiązku noszenia w kościele maseczek zakrywających nos i usta. Dziękujemy za zrozumienie motywacji tego obowiązku.
  • przypominamy również o pięknym zwyczaju wyrażonym ludową sentencją: „W progi Boże w godnym ubiorze”. Pamiętajmy by wchodząc do kościoła, Domu Bożego swoim strojem i zachowaniem uszanować powagę miejsca świętego.
  • dziękujemy wszystkim osobom, które w ubiegłym tygodniu pomagały w pracach na terenie przykościelnym. Bóg zapłać
  • wszystkim wypoczywającym życzymy miłego wypoczynku, dużo wrażeń i miłych przygód, a Gościom dobrego samopoczucia wśród nas oraz szczęśliwych powrotów.
  • zachęcamy do nabywania prasy katolickiej.

Żebrowski

1986