2021.07.04. XIV NIEDZIELA ZWYKŁA

Pan Jezus stwierdza ze smutkiem: „Żaden prorok nie jest mile widziany w swojej ojczyźnie”. Nie mógł w Nazarecie czynić cudów, tylko na kilku chorych położył ręce i uzdrowił. Na początku Mszy Św. wzbudźmy akt żalu za grzechy, aby z czystym sercem przeżyć obecność Zbawiciela i z Nim sprawować misterium naszego odkupienia.

• ks. Proboszcz zamyka JEDENASTY rok posługi duszpasterskiej i administracyjnej w naszej Wspólnocie Parafialnej. To dobry czas do ogarnięcia pamięcią wszystkich zmian które dokonały się w tym czasie, ale również do podziękowania Bogu i MB za wszelkie otrzymane łaski. Ks. Proboszcz wyraża gorące podziękowanie wszystkim którzy w tym czasie zarówno modlitwą jak i ofiarnością a przede wszystkim własną pracą wspierali wszelkie parafialne remonty. Bóg zapłać!
  • o godz. 12.00. Msza Św. tzw. „PAPIESKA” – modlić się będziemy za wszystkich naszych ofiarodawców oraz wspierających modlitwą i ofiarowanym cierpieniem.
  • taca na CELE REMONTOWE.
  • NABOŻEŃSTWO ADORACYJNE o godz. 17.00. – po nabożeństwie adoracyjnym w kościele, wymiana tajemnic różańcowych.

• o godz. 16.30. zapraszamy członków i sympatyków Legionu Maryi na spotkanie formacyjne do salki Prymasa Tysiąclecia a Wspólnota Żywego Różańca zaprasza po wieczornej Mszy Św. i nabożeństwie czerwcowym swoich Członków i Sympatyków na modlitwę różańcową.

• PARAFIALNY ODPUST. Uroczystą Mszę Św. o godz. 12.00. celebrować będzie oraz Słowo Boże wygłosi Sekretarz Przewodniczącego Konferencji Episkopatu Polski, ks. dr Tomasz Ślesik.

04/ INFORMUJEMY, ŻE:

• grupa naszych ministrantów wraz z ks. Wikariuszem serdecznie pozdrawiają z wakacyjnego wyjazdu. Na naszej stronie internetowej są już zdjęcia z ich wypoczynku.
  • rozpoczęła się akcja duszpasterska: „letnie wizyty duszpasterskie”. Dotyczy osób, które chciałyby otrzymać błogosławieństwo domu i swojej rodziny ponieważ z racji na pandemię nie mieli do tej pory (w tym roku) okazji do wspólnych spotkań i rozmów duszpasterskich. Każdy kto wyrazi chęć będzie mógł po niedzielnej Mszy Św. zapisać się na uzgodniony termin na wizytę kapłana w swoim domu.
  • w dni powszednie lipca i sierpnia nie ma Mszy Św. porannych.
  • wszystkim urlopowiczom życzymy miłego odpoczynku.
  • przypominamy o obowiązku noszenia w kościele maseczek zakrywających nos i usta. Dziękujemy za zrozumienie motywacji tego obowiązku.
  • dziękujemy wszystkim osobom, które w ubiegłym tygodniu pomagały w pracach na terenie przykościelnym. Bóg zapłać
  • dla absolwentów studiów nauk o rodzinie, Studium Małżeństwa i Rodziny oraz osób z wykształceniem psychologiczno-pedagogicznym jest organizowany Kurs doradcy życia rodzinnego. Jego celem jest przygotowanie do pracy w parafialnych poradniach życia rodzinnego. Szczegółowe informacje można uzyskać w Wydziale Duszpasterstwa Rodzin Kurii Warszawskiej.
  • Akademia Katolicka, do 25 września prowadzi rekrutację na kolejną edycję szkoły biblijnej. Wprowadza ona słuchaczy w teksty Starego i Nowego Testamentu oraz pozwala poznać odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania związane z Biblią, jej historią oraz przesłaniem, jakie niesie słowo Boże dla współczesnego świata. Wykłady poprowadzą znani bibliści z różnych polskich uniwersytetów. Bliższe informacje na stronach internetowych Kurii Warszawskiej.
  • zachęcamy do nabywania prasy katolickiej. Z „Gościa Niedzielnego” dowiemy się o Małych Braciach Baranka; „Niedziela” przedstawia nowy wakacyjny cykl połączony z konkursem, a w gazecie „Idziemy” polecamy ciekawy artykuł pt. „Dekalog 1991-2012”.

• Katarzyna Aleksandra SIERPUTOWSKA panna z par Św. Szczepana w Warszawie.
  • Artur Konrad PALUSZEK – kawaler z par tutejszej. ZAPOWIEDZI: DRUGIE
  • Grzegorz Ryszard BEDNARCZUK – kawaler z par. pw Św. Józefa w Mirkowie.
  • Magda Joanna CZAPSKA – panna z par tutejszej ZAPOWIEDZI: DRUGIE.

ktokolwiek znałby przeszkody uniemożliwiające przyjęcie przez w/w osoby Sakramentu Małżeństwa proszony jest o powiadomienie o tym kancelarii parafialnej – wymienione osoby polecamy modlitwom całej wspólnoty parafialnej.

05 07 Kucharczyk Bronisława 1973 Baniocha
Wołowicz Edward 1975 Baniocha