2021.07.04. XIV NIEDZIELA ZWYKŁA

INFORMACJE DUSZPASTERSKIE

Pan Jezus stwierdza ze smutkiem: „Żaden prorok nie jest mile widziany w swojej ojczyźnie”. Nie mógł w Nazarecie czynić cudów, tylko na kilku chorych położył ręce i uzdrowił. Na początku Mszy Św. wzbudźmy akt żalu za grzechy, aby z czystym sercem przeżyć obecność Zbawiciela i z Nim sprawować misterium naszego odkupienia.

01/ DZIŚ:

 • ks. Proboszcz zamyka JEDENASTY rok posługi duszpasterskiej i administracyjnej w naszej Wspólnocie Parafialnej. To dobry czas do ogarnięcia pamięcią wszystkich zmian które dokonały się w tym czasie, ale również do podziękowania Bogu i MB za wszelkie otrzymane łaski. Ks. Proboszcz wyraża gorące podziękowanie wszystkim którzy w tym czasie zarówno modlitwą jak i ofiarnością a przede wszystkim własną pracą wspierali wszelkie parafialne remonty. Bóg zapłać!
 • o godz. 12.00. Msza Św. tzw. „PAPIESKA” – modlić się będziemy za wszystkich naszych ofiarodawców oraz wspierających modlitwą i ofiarowanym cierpieniem.
 • taca na CELE REMONTOWE.
 • NABOŻEŃSTWO ADORACYJNE o godz. 17.00. – po nabożeństwie adoracyjnym w kościele, wymiana tajemnic różańcowych.

02/ W ŚRODĘ:

 • o godz. 16.30. zapraszamy członków i sympatyków Legionu Maryi na spotkanie formacyjne do salki Prymasa Tysiąclecia a Wspólnota Żywego Różańca zaprasza po wieczornej Mszy Św. i nabożeństwie czerwcowym swoich Członków i Sympatyków na modlitwę różańcową.

03/ W PRZYSZŁĄ NIEDZIELĘ:

 • PARAFIALNY ODPUST. Uroczystą Mszę Św. o godz. 12.00. celebrować będzie oraz Słowo Boże wygłosi Sekretarz Przewodniczącego Konferencji Episkopatu Polski, ks. dr Tomasz Ślesik.

04/ INFORMUJEMY, ŻE:

 • grupa naszych ministrantów wraz z ks. Wikariuszem serdecznie pozdrawiają z wakacyjnego wyjazdu. Na naszej stronie internetowej są już zdjęcia z ich wypoczynku.
 • rozpoczęła się akcja duszpasterska: „letnie wizyty duszpasterskie”. Dotyczy osób, które chciałyby otrzymać błogosławieństwo domu i swojej rodziny ponieważ z racji na pandemię nie mieli do tej pory (w tym roku) okazji do wspólnych spotkań i rozmów duszpasterskich. Każdy kto wyrazi chęć będzie mógł po niedzielnej Mszy Św. zapisać się na uzgodniony termin na wizytę kapłana w swoim domu.
 • w dni powszednie lipca i sierpnia nie ma Mszy Św. porannych.
 • wszystkim urlopowiczom życzymy miłego odpoczynku.
 • przypominamy o obowiązku noszenia w kościele maseczek zakrywających nos i usta. Dziękujemy za zrozumienie motywacji tego obowiązku.
 • dziękujemy wszystkim osobom, które w ubiegłym tygodniu pomagały w pracach na terenie przykościelnym. Bóg zapłać
 • dla absolwentów studiów nauk o rodzinie, Studium Małżeństwa i Rodziny oraz osób z wykształceniem psychologiczno-pedagogicznym jest organizowany Kurs doradcy życia rodzinnego. Jego celem jest przygotowanie do pracy w parafialnych poradniach życia rodzinnego. Szczegółowe informacje można uzyskać w Wydziale Duszpasterstwa Rodzin Kurii Warszawskiej.
 • Akademia Katolicka, do 25 września prowadzi rekrutację na kolejną edycję szkoły biblijnej. Wprowadza ona słuchaczy w teksty Starego i Nowego Testamentu oraz pozwala poznać odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania związane z Biblią, jej historią oraz przesłaniem, jakie niesie słowo Boże dla współczesnego świata. Wykłady poprowadzą znani bibliści z różnych polskich uniwersytetów. Bliższe informacje na stronach internetowych Kurii Warszawskiej.
 • zachęcamy do nabywania prasy katolickiej. Z „Gościa Niedzielnego” dowiemy się o Małych Braciach Baranka; „Niedziela” przedstawia nowy wakacyjny cykl połączony z konkursem, a w gazecie „Idziemy” polecamy ciekawy artykuł pt. „Dekalog 1991-2012”.

05/ INTENCJE MSZALNE:

06/ ZAPOWIEDZI:

w najbliższym czasie w Sakramentalny związek małżeński mają zamiar wstąpić:

 • Katarzyna Aleksandra SIERPUTOWSKA panna z par Św. Szczepana w Warszawie.
 • Artur Konrad PALUSZEK – kawaler z par tutejszej. ZAPOWIEDZI: DRUGIE
 • Grzegorz Ryszard BEDNARCZUK – kawaler z par. pw Św. Józefa w Mirkowie.
 • Magda Joanna CZAPSKA – panna z par tutejszej ZAPOWIEDZI: DRUGIE.

ktokolwiek znałby przeszkody uniemożliwiające przyjęcie przez w/w osoby Sakramentu Małżeństwa proszony jest o powiadomienie o tym kancelarii parafialnej – wymienione osoby polecamy modlitwom całej wspólnoty parafialnej.

07/ ROCZNICE ODEJŚĆ:

 

05 07 Kucharczyk Bronisława 1973 Baniocha
Wołowicz Edward 1975 Baniocha
Zdrojek Józef 1978 Baniocha
Parol Aneta 1979 Baniocha
Gajewska Irena 1996 Baniocha
06 07 Dzwonkowski Jerzy 1964 Baniocha
Mielczarek Władysław 1974 Baniocha
Wasiak Czesław 1997 Baniocha
Ziernik Tadeusz 2004 Baniocha
Biczyk Marianna 2005 Baniocha
Kacprzak Andrzej 2006 Baniocha
Białas Eugeniusz 2010 Baniocha
Dąbek Robert 2018 Baniocha
Owczarek Henryk 2018 Baniocha
07 07 Mzyk Helena 1975 Baniocha
Bogdan Augustyn 1982 Baniocha
Kraszewska Marianna 1999 Baniocha
08 07 Parol Franciszka 1964 Baniocha
Kacprzak Stanisław 1966 Baniocha
Lenart Zdzisław 1970 Baniocha
Mazan Maria 1970 Baniocha
Kołodziejak Michalina 1998 Baniocha
Sobański Jacek 2019 Baniocha
09 07 Fabisiak Jakub 1960 Baniocha
Jarosz Jan 1977 Słomczyn
Owczarek Stefan 1998 Baniocha
Sobczak Henryka 2008 Baniocha
Borowski Antoni 2009 Baniocha
Karpiński Roman 2020 Baniocha
Jaskólska Agnieszka 2020 Baniocha
10 07 Kossowski Leon 1974 Baniocha
Łopacińska Feliksa 1998 Baniocha
Gładecka Bogumiła 2015 Baniocha
Urbański Ryszard 2016 Baniocha
11 07 Królak Jadwiga 1958 Baniocha
Frankowski Mieczysław 1959 Baniocha
Mroszczyk Tadeusz 1989 Baniocha
Czeladka Henryk 1996 Baniocha
Myszkowski Mieczysław 2012 Baniocha

 

Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…..

Wszystkim Parafianom i miłym gościom życzymy błogosławionego tygodnia! 🙂