2021.06.27. XIII NIEDZIELA ZWYKŁA

INFORMACJE DUSZPASTERSKIE

Nasz Zbawiciel Jezus Chrystus śmierć zwyciężył, a na życie rzucił światło przez Ewangelię”. Jako Pan życia wskrzesił córkę Jaira i uzdrowił kobietę, która z wiarą dotknęła jego szaty. Czynił to ze względu na wiarę, z jaką do Niego się zwracano. Z nami obecny jest w swoim Słowie i Eucharystii, którą z wiarą sprawujemy i z ożywioną wiarą przyjmujemy.

01/ WE WTOREK:

 • uroczystość Świętych Apostołów Piotra i Pawła. Msze Św. o godz. 7.30. i 18.00.
 • imieniny obchodzi ks. Piotr – Msza Św. w Jego intencji zostanie odprawiona o godz. 18.00. SOLENIZANTOWI życzymy wszelkich Bożych łask i opieki naszej Parafialnej Patronki. Zapraszamy do wspólnej modlitwy.

02/ W ŚRODĘ:

 • po wieczornej Mszy Św. ostatnie Nabożeństwo do Najświętszego Serca Pana Jezusa. Przy tej okazji dziękujemy wszystkim, którzy w czerwcu w nich uczestniczyli.
 • dziękujemy też wszystkim osobom, które kolejny rok w miesiącu czerwcu ofiarowały w naszej Społeczności Parafialnej swe modlitwy za kapłanów.

03/ W CZWARTEK:

 • grupa naszych ministrantów z towarzyszącymi im osobami pod kierunkiem ks. Piotra o godz. 5.00. rano udaje się na wakacyjny wyjazd – „Śladami świętego Jana Pawła II” do Krakowa i okolic. Dziękując wszystkim Sponsorom, prosimy parafian o modlitwę w intencji ich podróży, wypoczynku i szczęśliwego powrotu do nas.
 • rozpoczyna się akcja duszpasterska: „letnie wizyty duszpasterskie”. Dotyczy osób, które chciałyby otrzymać błogosławieństwo domu i swojej rodziny ponieważ z racji na pandemię nie mieli do tej pory (w tym roku) okazji do wspólnych spotkań i rozmów duszpasterskich. Każdy kto wyrazi chęć będzie mógł po niedzielnej Mszy Św. zapisać się na uzgodniony termin na wizytę kapłana w swoim domu.
 • do końca sierpnia będzie obowiązywać tzw.: „porządek wakacyjny”. W tygodniu Msze Św. będą sprawowane TYLKO po południu o godz. 18.00. Kancelaria Parafialna czynna będzie od poniedziałku do piątku przez godzinę po wieczornej Mszy Św., w niedzielę porządek Mszy Św. będzie bez zmian tzn. o godz. 07.30.; 09.00.; 10.30. 12.00. i 18.00. Wszystkim wypoczywającym życzymy miłych urlopów i wakacji, ale prosimy nie zapominać zwłaszcza o codziennej modlitwie, niedzielnej Mszy Św. oraz świadectwie chrześcijańskiego życia każdego dnia.

04/ W TYM TYGODNIU:

 • przypada I czwartek, piątek i sobota miesiąca. W czwartek – modlić się będziemy za powołanych i o nowe powołania kapłańskie i zakonne. Piątkowa spowiedź na pół godz. przed wieczorną Mszą Św. Z racji pierwszej soboty miesiąca zapraszamy ma Mszę Św. wynagradzającą MB za grzechy Świata na godz. 18.00. po której będzie adoracja NS połączona z nabożeństwem pierwszo sobotnim.

05/ W PRZYSZŁĄ NIEDZIELĘ:

 • ks. Proboszcz zamknie JEDENASTY rok posługi duszpasterskiej i administracyjnej w naszej Wspólnocie Parafialnej. To dobry czas do ogarnięcia pamięcią wszystkich zmian które dokonały się w tym czasie, ale również do podziękowania Bogu i MB za wszelkie otrzymane łaski. Ks. Proboszcz wyraża gorące podziękowanie wszystkim którzy w tym czasie zarówno modlitwą jak i ofiarnością a przede wszystkim własną pracą wspierali wszelkie parafialne remonty. Bóg zapłać!
 • o godz. 12.00. Msza Św. tzw. „PAPIESKA” – modlić się będziemy za wszystkich naszych ofiarodawców oraz wspierających modlitwą i ofiarowanym cierpieniem.
 • taca na CELE REMONTOWE. NABOŻEŃSTWO ADORACYJNE o godz. 17.00. – po nabożeństwie adoracyjnym w kościele wymiana tajemnic różańcowych.

06/ MIŁO NAM POINFORMOWAĆ, ŻE:

 • od początku tego miesiąca trwają prace przy wymianie instalacji elektrycznej w naszym kościele.
 • przypominamy, że w ubiegłą niedzielę została odwołana dyspensa od uczestnictwa w niedzielnej Mszy Świętej oraz w Święta nakazane.
 • przypominamy również o pięknym zwyczaju wyrażonym ludową sentencją: „W progi Boże w godnym ubiorze”. Pamiętajmy by wchodząc do kościoła, Domu Bożego swoim strojem i zachowaniem uszanować powagę miejsca świętego.
 • dziękujemy wszystkim osobom, które w ubiegłym tygodniu pomagały w pracach na terenie przykościelnym. Bóg zapłać.
 • zachęcamy do nabywania prasy katolickiej. W „Gościu Niedzielnym” polecamy wakacyjny cykl – o miejscach, w których polscy święci i błogosławieni odchodzili do nieba; w gazecie „Idziemy” polecamy ciekawy artykuł: „Na wakacje z rodziną”, a w „Niedzieli” polecamy artykuł: „Kościół wędrujący” o ponad dwóch milionach imigrantów, którzy aktualnie żyją w Polsce.

07/ INTENCJE MSZALNE:

07/ ZAPOWIEDZI:

w najbliższym czasie w Sakramentalny związek małżeński mają zamiar wstąpić:

 • Katarzyna Aleksandra SIERPUTOWSKA panna z par Św. Szczepana w Warszawie.
 • Artur Konrad PALUSZEK – kawaler z par tutejszej. ZAPOWIEDZI: PIERWSZE
 • Grzegorz Ryszard BEDNARCZUK – kawaler z par. pw Św. Józefa w Mirkowie.
 • Magda Joanna CZAPSKA – panna z par tutejszej ZAPOWIEDZI: PIERWSZE.

ktokolwiek znałby przeszkody uniemożliwiające przyjęcie przez w/w osoby Sakramentu Małżeństwa proszony jest o powiadomienie o tym kancelarii parafialnej – wymienione osoby polecamy modlitwom całej wspólnoty parafialnej.

08/ ROCZNICE ODEJŚĆ:

 

28 06 Smoleńska Martyna 1964 Góra Kal
Zaron Władysława 1976 Baniocha
Kobiałka Józefa 1980 Baniocha
Kujda Marianna 1995 Baniocha
Dziewański Mieczysław 2006 Baniocha
Zulczyk Marian 2013 Baniocha
Chajęcka Halina 2014 Baniocha
Kowalski Stanisław 2020 Baniocha
29 06 Macioł Adam 1971 Baniocha
Bonder Stefan 1979 Baniocha
Żurawski Stanisław 1999 Baniocha
Hess Władysław 2002 Baniocha
Biczyk Dariusz 2012 Baniocha
30 06 Gładecki Antoni 1960 Baniocha
Małecka Marianna 1972 Baniocha
Zulczyk Stanisław 1993 Baniocha
Wojtasik Stanisław 1998 Baniocha
Lichocka Teresa 2019 Baniocha
01 07 Owczarek Tadeusz 1969 Baniocha
Nyc Irena 1996 Baniocha
Borowski Wiesław 2014 Baniocha
Wasiak Nina 2018 Baniocha
Biczyk Halina 2019 Baniocha
02 07 Murawska Jadwiga 1979 Baniocha
Murawski Kazimierz 2003 Baniocha
Węgiełek Stanisław 2003 Baniocha
Dziewański Adam 2010 Baniocha
03 07 Tarkowski Piotr 1967 Baniocha
Andziak Franciszek 1980 Baniocha
Gugała Stefania 1994 Baniocha
Gugała  Władysław 1994 Baniocha
Brzezińska Zofia 1998 Baniocha
04 07 Krzyśpiak Wanda 1979 Baniocha
Hetka Czesław 1996 Baniocha
Harasym Zofia 2000 Baniocha
Stańczyk Stanisław 2018 Baniocha

 

W TYM TYGODNIU POŻEGNALIŚMY:

 • śp. Antoniego KONOPKĘ lat 83.
 • śp. Mirosława PRZYBYŁKA lat 60.

Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…..

Wszystkim Parafianom i miłym gościom życzymy błogosławionego tygodnia! 🙂