2023.07.02. – XIII NIEDZIELA ZWYKŁA

Jezus żąda dla siebie miłości większej, aniżeli dla rodziców. Być Jego uczniem to brać swój krzyż i iść za Nim; to podawać spragnionemu kubek wody; to umrzeć dla grzechu i powstać do nowego życia. Msza Święta stawia nam przed oczy nieskończoną miłość Chrystusa, która sprawiła, że dla naszego zbawienia umarł na krzyżu.

•  z racji na pierwszą niedzielę miesiąca. o godz. 12.00. Msza Św. tzw. „PAPIESKA” – modlić się będziemy za wszystkich naszych ofiarodawców oraz wspierających modlitwą i ofiarowanym cierpieniem.
  • taca na CELE REMONTOWE.
  • NABOŻEŃSTWO ADORACYJNE o godz. 17.00. – WYMIANA tajemnic różańcowych po nabożeństwie w sali Prymasa Tysiąclecia.

• w Święto Św. Tomasza, o godz. 07.30. wyruszy z przed parafialnego kościoła DZIESIĄTA parafialna pielgrzymka do Św. Rozalii na Sycylii. Uczestnikom pielgrzymki przypominamy o zabraniu ze sobą 590 euro do rozliczenia wyjazdu na miejscu. Pielgrzymi mogą zostawić swoje auta na czas pielgrzymki na wewnętrznym parkingu przy plebanii. Polecamy modlitwom Wiernych tę pielgrzymkę a Pielgrzymów prosimy o pamięć w modlitwie za całą naszą parafię.

• ks. Proboszcz otworzy CZTERNASTY rok posługi duszpasterskiej i administracyjnej w naszej Wspólnocie Parafialnej. To dobry czas do ogarnięcia pamięcią wszystkich zmian, które dokonały się w tym czasie, ale również do podziękowania Bogu i MB za wszelkie otrzymane łaski, wyraża gorące podziękowanie wszystkim, którzy w tym czasie zarówno modlitwą jak i ofiarnością a przede wszystkim własną pracą wspierali wszelkie parafialne remonty. Bóg zapłać!

04/ W TYM TYGODNIU:

• przypada I czwartek i piątek miesiąca. W czwartek – modlić się będziemy za powołanych i o nowe powołania kapłańskie i zakonne. Piątkowa spowiedź na pół godz. przed wieczorną Mszą Św.

• PARAFIALNY ODPUST. Uroczystą Mszę Św. o godz. 12.00. celebrować będzie oraz Słowo Boże wygłosi dyrektor Domu Rekolekcyjnego: „Dobry Zakątek” ks. kan. Bogusław Jankowski.

• trwa malowanie naszego kościoła, możemy osobiście zobaczyć postępy w pracy. Dziękujemy za ofiary darczyńcom składającym na Fundusz malowania kościoła indywidualnie ofiary, na konto parafialne oraz do skarbony. Bóg zapłać za troskę o wygląd naszego kościoła.
  • zapraszamy naszych Parafian i miłych Gości, za dwa tygodnie, w sobotę 15 lipca br., po Mszy Św. wieczornej, na spotkanie integracyjne i dzielenie się radością wiary przy ognisku. Prowiant we własnym zakresie.
  • przypominamy o pięknym zwyczaju wyrażonym ludową sentencją: „W progi Boże w godnym ubiorze”. Pamiętajmy by wchodząc do kościoła, Domu Bożego swoim strojem i zachowaniem uszanować powagę miejsca świętego.
  • dziękujemy osobom, które w ubiegłym tygodniu pośrednio lub bezpośrednio pomagały w pracach na terenie kościoła i wokół niego. Bóg zapłać.
  • dziękujemy zaproszonym osobom za przygotowanie kościoła do dzisiejszej niedzieli i na sobotę zapraszamy parafian z Baniochy z ul. Wesołej i Granicznej.
  • zachęcamy do nabywania prasy katolickiej: w „Gościu Niedzielnym” znajdziemy informacje o licznych formach pomocy Kościoła matkom w potrzebie; w gazecie „Idziemy” polecamy tekst o Anatomii niewierności, a w „Niedzieli” znajdziemy ciekawy artykuł pt.: „Szlakiem Sanktuariów Europy”.

08 ZAPOWIEDZI:

• Miłosz SAŁAŃSKI – kawaler z parafii tutejszej.
  • Monika GAZDA – panna z par Św. Trójcy w Konarach: ZAPOWIEDZI DRUGIE.

ktokolwiek znałby przeszkody uniemożliwiające przyjęcie przez w/w osoby Sakramentu Małżeństwa proszony jest o powiadomienie o tym kancelarii parafialnej – wymienione osoby polecamy modlitwom całej wspólnoty parafialnej.

Tarkowski

Jaskólska

Agnieszka

Majewska

• śp. Teresę PIWOWARSKĄ, lat 76.
  • śp. Sylwię Elżbietę POSTEK, lat 74.

Wszystkim Parafianom oraz miłym gościom dziękując za wspólnotę modlitwy i świadectwo wiary przez nią wyrażone, życzymy błogosławionego tygodnia!