2021.11.21. – XXXIV NIEDZIELA CHRYSTUSA KRÓLA

INFORMACJE DUSZPASTERSKIE

Dziś w ostatnią niedzielę w roku kościelnym obchodzimy Uroczystość Chrystusa Króla Wszechświata. „Wszystko przez Niego i dla Niego zostało stworzone. On jest przed wszystkim i wszystko w Nim ma istnienie”. On przygotował dla nas „Wieczne i powszechne królestwo, królestwo prawdy i życia, świętości i łaski, sprawiedliwości, miłości i pokoju”.

01/ DZIŚ:

 • ostatnia niedziela roku liturgicznego: Uroczystość Chrystusa Króla Wszechświata. Po Mszy Św. o godz. 12.00. odbędzie się wystawienie Najświętszego Sakramentu i odmówiona zostanie Litania do Serca PJ oraz Akt poświecenia Chrystusowi Królowi.
 • w odpowiedzi na apel przewodniczącego Konferencji Episkopatu Polski, ks. kard. Kazimierz Nycz zdecydował, aby w kościołach Archidiecezji Warszawskiej przeprowadzić zbiórkę do puszek na finansowanie dzieł pomocowych w czasie kryzysu migracyjnego.

02/ JUTRO:

 • z racji wspomnienia Św. Cecylii patronki śpiewu i muzyki będziemy modlić się w intencji naszego pana Organisty i wszystkich osób z Nim współpracujących.

03/ W SOBOTĘ:

 • GRUPA modlitewna zaprasza na Mszę Św. o godz. 7.30. w intencji: O dary Ducha Świętego, Boże błogosławieństwo, potrzebne łaski przez wstawiennictwo NMP Królowej Pokoju w Rodzinach dla Ojca Świętego, Biskupów, Kapłanów, kapłanów naszej Parafii, Sióstr Zakonnych, liczne i święte powołania kapłańskie, zakonne i misyjne oraz w intencjach naszych rodzin zakończoną adoracją NS.
 • o godz. 16.00. zbiórka ministrantów.

04/ W NIEDZIELĘ ZA TYDZIEŃ:

 • rozpocznie się ADWENT, czas szczególnego i bezpośredniego przygotowania do Świąt Bożego Narodzenia. Przy tej okazji informujemy, że Rekolekcje Adwentowe w naszej Parafii rozpoczną się 12 grudnia br. w III Niedzielę Adwentu. Już od przyszłej niedzieli zapraszamy osoby rozprowadzające opłatki po parafii do ks. Proboszcza po ich odbiór. Ofiary za opłatki będą przeznaczone na ogrzewanie naszego kościoła. W Sali Prymasa Tysiąclecia rozpocznie się rozprowadzanie cegiełek na ogrzewanie kościoła połączone z przekazywaniem opłatków na Święta Bożego Narodzenia, będą też do nabycia świece bożonarodzeniowe.
 • tradycyjnie ks. Proboszcz ogłosi konkurs na najładniejszą Szopkę wykonaną przez uczniów Szkoły Podstawowej klas III –VI. Każda z czterech grup wiekowych III – IV – V – VI kl. wyznacza cztery klasy trudności wg których będą oceniane Szopki. Prace należy podpisać i przedstawić ks. Proboszczowi najpóźniej do czwartku 16 grudnia br. Ogłoszenie wyników i rozdanie nagród w IV Niedziele Adwentową 19 grudnia br. podczas Mszy Św. o godz. 10.30. Najładniejsze prace zostaną umieszczone przy centralnej dekoracji Groty Betlejemskiej w naszym kościele.
 • po Mszy Św. o godz. 10.30. odbędzie się kolejne spotkanie rodziców oraz dzieci komunijnych. Obecność obowiązkowa.
 • taca będzie przeznaczona na seminarium duchowne.
 • po Mszach Św. zbiórka do puszek na biednych.
 • o godz. 14.00. spotkanie Domowego Kościoła.

05/ MIŁO NAM POINFORMOWAĆ, ŻE:

 • spotkanie kandydatów do bierzmowania z klas ponadpodstawowych: chłopcy 3 grudnia a dziewczęta 10 grudnia br. Przypominamy, że wszystkie spotkania dla BIERZMANTÓW rozpoczynają się Mszą Świętą o godz. 18.00.
 • w dniach 26-28 listopada br. odbędą się rekolekcje dla rozeznających powołanie. Bliższe informacje na stronie internetowej WMSD.
 • zachęcamy do nabywania prasy katolickiej. W „Gościu Niedzielnym” bezpłatny dodatek – płyta z filmem opowiadającym o beatyfikowanym właśnie w Katowicach ks. Janie Masze; również gazety: „Idziemy” oraz „Niedziela” przybliżają nam postać tego niezwykłego kapłana.

06/ INTENCJE MSZALNE:

07/ ROCZNICE ODEJŚĆ:

 

22

11

Fil

Stanisław

1967

Baniocha

   

Wojatszek

Michał

1970

Baniocha

   

Mierzejewski

Wiesław

1975

Baniocha

   

Zielińska

Marianna

1977

Baniocha

   

Dąbrowski

Stanisław

1997

Baniocha

   

Sarnecki

Władysław

1997

Baniocha

   

Nowak

Jerzy

2001

Baniocha

   

Zieliński

Stefan

2014

Baniocha

23

11

Pilisek

Antoni

1967

Baniocha

   

Tokaj

Szczepan

1971

Baniocha

   

Matysiak

Janina

1997

Baniocha

   

Mierzejewski

Jan

2000

Baniocha

   

Pielaszek

Józef

2001

Baniocha

   

Pietrak

Mirosław

2006

Baniocha

   

Tęcza

Danuta

2014

Baniocha

   

Leśniewski

Eugeniusz

2020

Baniocha

   

Wróblewska

Iwona

2020

Baniocha

24

11

Pilaszek

Józef

1969

Baniocha

   

Komorowski

Paweł

1973

Baniocha

   

Ćwirko

Kazimierz

1998

Baniocha

25

11

Sibilski

Władysław

1969

Baniocha

   

Rupiewicz

Feliks

1977

Baniocha

   

Piotrowski

Stanisław

1996

Baniocha

   

Lenart

Jan

2013

Baniocha

26

11

Zulczyk

Franciszek

1961

Baniocha

   

Czaplicki

Leszek

2008

Baniocha

   

Bogucka

Janina

2011

Baniocha

27

11

Bębeniec

Feliks

1959

Baniocha

   

Świetlik

Marianna

1988

Baniocha

28

11

Szewczyk

Piotr

1970

Baniocha

   

Karpisz

Stanisław

2007

Baniocha

   

Jagnieziak

Janina

2010

Baniocha

   

Miszewski

Tadeusz

2011

Baniocha

   

Osińska

Danuta

2017

Baniocha


Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…..

Wszystkim Parafianom oraz miłym gościom dziękując za wspólnotę modlitwy i świadectwo wiary przez nią wyrażone, życzymy błogosławionego tygodnia! 🙂