2021.11.28. – I NIEDZIELA ADWENTU

INFORMACJE DUSZPASTERSKIE

Eucharystia jest zadatkiem życia wiecznego. Sprawowana na ziemi, kieruje naszą uwagę ku wieczności. Liturgia Adwentowa przybliża nas do Mesjasza, Jezusa Chrystusa, którego zobaczymy na końcu czasów przychodzącego z wielką mocą i chwałą aby dopełnić dzieła zbawienia i odnieść ostateczne zwycięstwo nad złem i śmiercią.

01/ DZIŚ:

 • rozpoczyna się ADWENT, a zarazem nowy rok duszpasterski pod hasłem “Posłani w pokoju Chrystusa”. Adwent to czas szczególnego i bezpośredniego przygotowania do Świąt Bożego Narodzenia oraz oczekiwania na ostateczne przyjście Chrystusa. To dobra okazja do większej czujności, gorliwości w modlitwie a także czynienia dobrych uczynków. Zachęcamy do Sakramentu Pokuty na początku Adwentu – nie czekając na ostatnie chwile. Parafialne Rekolekcje Adwentowe rozpoczną się w III Niedzielę Adwentu tj. 12 grudnia br. Prosimy tak zorganizować sobie czas aby nikogo na nich nie zabrakło.
 • w Sali Prymasa Tysiąclecia są już poświęcone opłatki na stół wigilijny oraz świece Caritas. Po nabyciu cegiełki na ogrzewanie kościoła dostajemy do niej opłatek. Ubiegłoroczne świece zanosimy na cmentarz. Dochód ze świec przeznaczony jest na świąteczną pomoc Caritasu dla dzieci.
 • ogłaszamy konkurs na najładniejszą Szopkę wykonaną przez uczniów Szkoły Podstawowej klas III –VI. Każda z czterech grup wiekowych III – IV – V – VI kl. wyznacza cztery klasy trudności wg których będą oceniane Szopki. Prace należy podpisać i przedstawić ks. Proboszczowi najpóźniej do czwartku 16 grudnia br. Ogłoszenie wyników i rozdanie nagród w IV Niedziele Adwentową 19 grudnia br. podczas Mszy Św. o godz. 10.30. Najładniejsze prace zostaną umieszczone przy centralnej dekoracji Groty Betlejemskiej w naszym kościele.
 • po Mszy Św. o godz. 10.30. odbędzie się kolejne spotkanie rodziców oraz dzieci komunijnych. Obecność obowiązkowa.
 • taca jest przeznaczona na WMSD.
 • po Mszach Św. zbiórka do puszek na biednych.
 • o godz. 14.00. spotkanie Domowego Kościoła.

02/ OD JUTRA:

 • tradycyjne zapraszamy wszystkich na RORATY, które odprawiane będą w naszym kościele w dni powszednie o godz. 07.00., będą poprzedzone śpiewem Godzinek do Matki Bożej o godz. 06.45. Zapraszamy też na nie wszystkie dzieci, szczególnie te które przygotowują się do Pierwszej Komunii Św.

03/ WE WTOREK:

 • wspomnienie Św. Andrzeja. Msze Św. o godz. 7.00. i 18.00.

04/ W ŚRODĘ:

 • o godz. 18.00. zakończymy celebrowanie WYPOMINKOWEJ zbiorowej Mszy Św. za naszych bliskich zmarłych – dziękujemy wszystkim, którzy w tym roku brali w niej udział, dając wyraz pamięci o tych którzy już odeszli z tej ziemi do Boga.

05/ W CZWARTEK

 • pierwszy czwartek miesiąca. Będziemy modlić się w intencji powołanych oraz o nowe powołania kapłańskie i zakonne – o godz. 17.30. w kaplicy MB odbędzie się spotkanie Nauczycielskiego Koła Żywego Różańca pw. Św. Józefa po nim Msza Św. o godz. 18.00.

06/ W PIĄTEK

 • będziemy przeżywać Międzynarodowy Dzień Osób Niepełnosprawnych.
 • pierwszy piątek miesiąca – spowiedź od godz. 17.30. Prosimy już o zgłaszanie adresów chorych, aby mogli oni przed Świętami skorzystać z Sakramentu Pokuty i Komunii Św.
 • o godz. 18.00. spotkanie BIERZMANTÓW z grupy p Piotra. Przypominamy, że spotkanie rozpoczyna się Mszą Świętą.

07/ W SOBOTĘ:

 • wspomnienie Św. Barbary. Msze Św. o godz. 7.00. i 18.00.
 • pierwsza sobota miesiąca – o godz. 07.00. Msza Św. celebrowana w intencji Wynagradzającej MB za grzechy Świata zakończona nabożeństwem pierwszo sobotnim podczas adoracji NS.

08/ W NIEDZIELĘ ZA TYDZIEŃ:

 • będziemy przeżywać XXII dzień modlitwy i pomocy materialnej Kościołowi na Wschodzie. Po Mszach przed kościołem będzie zbiórka do puszek na ten cel.
 • zapraszamy na Mszę Św. tzw. „PAPIESKĄ” o godz. 12.00. – rozpoczną ją intencje ze świecznika wotywnego, a zakończy błogosławieństwo relikwiami Św. Jana Pawła II. Modlić się będziemy w intencji: Parafian, wszystkich naszych ofiarodawców i dobroczyńców oraz wspierających modlitwą i ofiarowanym cierpieniem.
 • ofiary na tace będą przeznaczone na CELE REMONTOWE. (Szczególnie na fundusz na instalację nagłaśniającą nasz kościół, na którym mamy już 4% potrzebnych środków).
 • NABOŻEŃSTWO ADORACYJNE o godz. 17.00. – WYMIANA tajemnic różańcowych i spotkanie formacyjne KŻR po nabożeństwie w sali Prymasa Tysiąclecia

09/ MIŁO NAM POINFORMOWAĆ, ŻE:

 • spotkanie BIERZMANTEK 10 grudnia br. o godz. 18.00.
 • kolejne spotkanie rodziców/opiekunów dzieci komunijnych odbędzie się w niedzielę 12 grudnia br. po Mszy Św. o godz. 10.30. Obecność zainteresowanych obowiązkowa.
 • po raz dziewiąty podejmujemy inicjatywę duszpasterską WIGILII DLA OSÓB SAMOTNYCH: 24 grudnia br. o godz. 09.00. w Sali Prymasa Tysiąclecia. Prosimy o przekazywanie informacji dotyczących adresów takich osób.
 • zachęcamy do nabywania prasy katolickiej w której dominuje wątek adwentowy.

10/ INTENCJE MSZALNE:

11/ ZAPOWIEDZI:

w najbliższym czasie w Sakramentalny związek małżeński mają zamiar wstąpić:

 • Tomasz OLESIŃSKI kawaler z parafii tutejszej.
 • Ewelina Karolina ZIEMBICKA – panna z parafii tutejszej ZAPOWIEDZI: PIERWSZE

ktokolwiek znałby przeszkody uniemożliwiające przyjęcie przez w/w osoby Sakramentu Małżeństwa proszony jest o powiadomienie o tym kancelarii parafialnej – wymienione osoby polecamy modlitwom całej wspólnoty parafialnej.

12/ ROCZNICE ODEJŚĆ:

 

29

11

Jaros

Antonina

1997

Baniocha

   

Miszewska

Stanisława

1999

Baniocha

   

Socharska

Władysława

2008

Baniocha

   

Głowińska

Zofia

2015

Baniocha

30

11

Parol

Józef

1957

Baniocha

   

Sibilski

Andrzej

1961

Baniocha

   

Niewiadomski

Mieczysław

1974

Baniocha

   

Gustowski

Roman

1976

Baniocha

   

Bogucki

Jerzy

1984

Baniocha

   

Michna

Stanisława

1996

Baniocha

   

Morycz

Józef

1997

Baniocha

   

Konarzewski

Tadeusz

2002

Baniocha

   

Białowąs

Kazimierz

2018

Baniocha

01

12

Pacuszka

Antoni

1953

Słomczyn

   

Kluczyński

Michał

1993

Baniocha

   

Marciniuk

Seweryna

1997

Baniocha

   

Staszkiewicz

Kazimiera

2000

Baniocha

   

Dziewański

Stanisław

2008

Baniocha

02

12

Korczak

Czesław

1957

Jazgarzew

   

Popek

Franciszek

1978

Baniocha

   

Zawadzka

Władysława

1979

Baniocha

   

Kruk

Józef

1993

Baniocha

   

Semeniuk

Jadwiga

1996

Baniocha

   

Grzebalski

Andrzej

1998

Baniocha

   

Jagiełło

Dariusz

2020

Baniocha

   

Zakrzewska

Halina

2020

Baniocha

03

12

Brzuchacz

Maria

1959

Baniocha

   

Papiński

Zygmunt

1983

Baniocha

   

Chruścicki

Józef

1992

Baniocha

   

Szewczyk

Anna

1993

Baniocha

   

Staszewski

Zygmunt

1994

Baniocha

   

Głowińska

Irena

1996

Baniocha

   

Tarkowski

Adam

2001

Baniocha

   

Piórecki

Marian

2002

Baniocha

04

12

Jaworska

Jadwiga

1952

Słomczyn

   

Szpakowski

Józef

1965

Baniocha

   

Czarnecki

Andrzej

1967

Baniocha

   

Michna

Genowefa

1979

Baniocha

   

Morawski

Mirosław

2011

Baniocha

   

Kluza

Edward

2019

Baniocha

05

12

Pilaszek

Julia

1962

Baniocha

   

Muszyński

Tadeusz

1991

Baniocha

   

Nawrocki

Henryk

2000

Baniocha

   

Statkowski

Waldemar

2008

Baniocha

   

Szewc

Adward

2018

Baniocha


Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…..

Wszystkim Parafianom oraz miłym gościom dziękując za wspólnotę modlitwy i świadectwo wiary przez nią wyrażone, życzymy błogosławionego tygodnia! 🙂