2021.07.11. XV NIEDZIELA ZWYKŁA

INFORMACJE DUSZPASTERSKIE

ODPUST PARAFIALNY. Chrystus Pan najpierw szkolił swoich apostołów, a następnie w odpowiednim czasie wysyłał w świat, aby samodzielnie głosili Ewangelię. Na drogę dał im odpowiednie wskazówki oraz władzę uzdrawiania i wypędzania złych duchów. Od Chrztu Świętego należymy do Apostolskiego Kościoła, co zobowiązuje nas do głoszenia Chrystusa przez dobre słowo i przykład.

01/ DZIŚ:

 • PARAFIALNY ODPUST. Uroczystą Mszę Św. o godz. 12.00. celebrować będzie oraz Słowo Boże wygłosi Sekretarz Przewodniczącego Konferencji Episkopatu Polski, ks. dr Tomasz Ślesik.

02/ WE WTOREK:

 • procesja Fatimska po Mszy Św. o godz. 18.00. Serdecznie wszystkich zapraszamy.

03/ W ŚRODĘ:

 • Wspólnota Żywego Różańca zaprasza po wieczornej Mszy Św. swoich Członków i Sympatyków na modlitwę różańcową.

04/ W PIĄTEK:

 • wieczorna Eucharystia o godz. 18.00. rozpocznie się od Koronki do Miłosierdzia Bożego. Serdecznie zapraszamy do wspólnej modlitwy.

05/ 25 LIPCA br.

 • przypada wspomnienie Św. Krzysztofa patrona kierowców i podróżnych. Zachęcamy do modlitwy o bezpieczeństwo na naszych drogach, dlatego……

06/ W NAJBLIŻSZĄ NIEDZIELĘ

 • 18 lipca br. po każdej Mszy Świętej będzie miało miejsce poświęcenie samochodów i wszelkich pojazdów mechanicznych – nie tylko nowych
 • o godz. 19.00. wyrusza spod kościoła ÓSMA parafialna pielgrzymka do najstarszych zachowanych na ziemi kościołów chrześcijańskich w Gruzji i Armenii. Uczestnikom pielgrzymki przypominamy o zabraniu ze sobą 400 euro do rozliczenia wyjazdu na miejscu. Pielgrzymi mogą zostawić swoje auta na czas pielgrzymki na wewnętrznym parkingu przy plebani. Polecamy modlitwom Wiernych tę pielgrzymkę i prosimy pielgrzymów o pamięć w modlitwie za całą naszą parafię.

07/ MIŁO NAM POINFORMOWAĆ, ŻE:

 • przygotowywana jest Księga Intencji na rok 2022, która będzie do naszej dyspozycji po wakacjach, ale już teraz prosimy osoby zainteresowane zamówieniem Mszy Św. Gregoriańskiej na przyszły rok o kontakt z księdzem Proboszczem.
OGŁOSZENIE ZEWNĘTRZNE: Arcybiskup Metropolita Warszawski, Kazimierz Kardynał Nycz, przekazuje informację, że: W związku z trwającą pandemią COVID-19 i brakiem skutecznego lekarstwa Kościół Warszawski apeluje o podejmowanie akcji szczepień dla dobra całej społeczności. Przy Świątyni Opatrzności Bożej w Warszawie-Wilanowie, gdzie odbędzie się beatyfikacja Stefana Kardynała Wyszyńskiego i Matki Elżbiety Róży Czackiej, otwarto powszechnie dostępny punkt szczepień. Niech to będzie przykład konkretnej troski o dobro bliźniego, przykład dla wszystkich w Archidiecezji Warszawskiej przed zbliżającą się beatyfikacją.
 • dziękujemy wszystkim osobom, które w ubiegłym tygodniu pomagały w pracach na terenie przykościelnym. Bóg zapłać.
 • przypominamy o obowiązku noszenia w kościele maseczek zakrywających nos i usta. Dziękujemy za zrozumienie motywacji tego obowiązku.
 • zachęcamy do nabywania prasy katolickiej. „Gość Niedzielnym” drukuje teksty poświęcone relacjom pomiędzy Izraelem a Polską; w gazecie „Idziemy” ciekawy artykuł: „Nie ręką ludzką uczyniony” – o niezwykłej historii wizerunku MB z Guadalupe, a „Niedziela” porusza bolesny temat uznania aborcji za prawo człowieka.

08/ INTENCJE MSZALNE:

09/ ROCZNICE ODEJŚĆ:

 

12 07 Pacuszka Małgorzata 1963 Baniocha
Postek Helena 1996 Baniocha
Poniewierski Stanisław 2003 Baniocha
Niewiadomska Genowefa 2004 Baniocha
Dobowolski Andrzej 2006 Baniocha
Maciak Zbigniew 2017 Baniocha
13 07 Czapski Jerzy 1982 Baniocha
Foremna Jadwiga 1997 Baniocha
Sarnecki Kazimierz 2016 Baniocha
14 07 Miszkowski Władysław 1976 Baniocha
Stasiak Adam 2013 Baniocha
Tuszyński Jan 2014 Baniocha
15 07 Czarnecka Wiktoria 1968 Baniocha
Kalinowski Stefan 1974 Baniocha
Świderska Maria 1978 Baniocha
Andrzejczyk Janina 2000 Baniocha
Kobieńka Jan 2002 Baniocha
Pindelski Jerzy 2005 Baniocha
16 07 Babicz Florentyna 1957 Baniocha
Brzeziński Józef 1960 Baniocha
Ludwin Teofila 1971 Baniocha
Gajdak Elżbieta 1987 Baniocha
Porzeziński Kazimierz 2010 Baniocha
Ziernik Wacław 2016 Baniocha
17 07 Pacak Domicela 1976 Baniocha
Płaskowicka Helena 1993 Baniocha
Kraszewski Jerzy 1997 Baniocha
Kaczmarski Ryszard 2001 Baniocha
Dobrowolski Robert 2010 Baniocha
18 07 Węgier Stanisław 1984 Baniocha
Kacprzak Wacław 1987 Baniocha
Stasiak Agnieszka 1993 Baniocha
Maciejewski Zygmunt 2019 Baniocha

 

Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…..

Wszystkim Parafianom i miłym gościom życzymy błogosławionego tygodnia! 🙂