2024.06.30. XIII NIEDZIELA ZWYKŁA

INFORMACJE DUSZPASTERSKIE

Nasz Zbawiciel Jezus Chrystus śmierć zwyciężył, a na życie rzucił światło przez Ewangelię”. Jako Pan życia wskrzesił córkę Jaira i uzdrowił kobietę, która z wiarą dotknęła jego szaty. Czynił to ze względu na wiarę, z jaką do Niego się zwracano. Z nami obecny jest w swoim Słowie i Eucharystii, którą z wiarą sprawujemy i z ożywioną wiarą przyjmujemy.

01/ DZIŚ:

 • ostatnie Nabożeństwo do Najświętszego Serca Pana Jezusa o godz. 17.30. Przy tej okazji dziękujemy wszystkim, którzy w czerwcu w nich uczestniczyli.
 • dziękujemy też wszystkim osobom, które kolejny rok w miesiącu czerwcu ofiarowały w naszej Społeczności Parafialnej swe modlitwy za kapłanów.

02/ OD JUTRA:

 • rozpoczyna się akcja duszpasterska: „letnie wizyty duszpasterskie”. Dotyczy osób, które chciałyby otrzymać błogosławieństwo domu i swojej rodziny ponieważ po Bożym Narodzeniu nie mieli (w tym roku) okazji do wspólnych spotkań i rozmów duszpasterskich. Każdy kto wyrazi chęć będzie mógł po niedzielnej Mszy Św. zapisać się na uzgodniony termin na wizytę kapłana w swoim domu.
 • do końca sierpnia będzie obowiązywać porządek wakacyjny. W tygodniu Msze Św. będą sprawowane TYLKO po południu o godz. 18.00. Kancelaria Parafialna czynna będzie od poniedziałku do piątku przez godzinę po wieczornej Mszy Św. a w niedzielę porządek Mszy Św. będzie bez zmian tzn. o godz. 07.30.; 09.00.; 10.30. 12.00. i 18.00. Wszystkim wypoczywającym życzymy miłych urlopów i wakacji, ale prosimy nie zapominać zwłaszcza o codziennej modlitwie, niedzielnej Mszy Św. oraz świadectwie chrześcijańskiego życia każdego dnia.
 • również od jutra rozpoczynają się on-line zapisy na warszawską pielgrzymkę akademicką na Jasną Górę, która wyruszy 05 sierpnia br. z kościoła akademickiego Św. Anny, w tym roku pod hasłem „Idę do Ojca”. Pielgrzymka odbędzie się od 05 do 14 sierpnia br. Więcej informacji o pielgrzymce można znaleźć na stronie www.wapm.waw.pl oraz w mediach społecznościowych Duszpasterstwa Akademickiego św. Anny.

03/ W ŚRODĘ:

 • Święto Św. Tomasza Apostoła.

04/ W CZWARTEK:

 • tego dnia ks. Proboszcz kończy CZTERNASTY rok posługi duszpasterskiej i administracyjnej w naszej Wspólnocie Parafialnej. To dobry czas do ogarnięcia pamięcią wszystkich zmian, które dokonały się w tym czasie, ale również do podziękowania Bogu i MB za wszelkie otrzymane łaski, wyraża gorące podziękowanie wszystkim, którzy w tym czasie zarówno modlitwą jak i ofiarnością a przede wszystkim własną pracą wspierali wszelkie parafialne remonty. Bóg zapłać!

05/ W TYM TYGODNIU:

 • przypada I czwartek, piątek i sobota miesiąca. W czwartek – modlić się będziemy za powołanych i o nowe powołania kapłańskie i zakonne. Piątkowa spowiedź na pół godz. przed wieczorną Mszą Św. W sobotę zapraszamy ma Mszę Św. wynagradzającą MB za grzechy Świata na godz. 18.00. po której będzie adoracja NS połączona z nabożeństwem pierwszo sobotnim.

06/ W PRZYSZŁĄ NIEDZIELĘ:

 • z racji na pierwszą niedzielę miesiąca. o godz. 12.00. Msza Św. tzw. „PAPIESKA” – modlić się będziemy za wszystkich naszych ofiarodawców oraz wspierających modlitwą i ofiarowanym cierpieniem.
 • taca na CELE REMONTOWE – ofiary przeznaczymy na rozliczenie prac renowacyjnych przy figurze Św. Antoniego.
 • NABOŻEŃSTWO ADORACYJNE o godz. 17.00. – WYMIANA tajemnic różańcowych po nabożeństwie w sali Prymasa Tysiąclecia.

07/ MIŁO NAM POINFORMOWAĆ ŻE:

 • OO. Marianie organizują lotniczą Pielgrzymkę do Mediugorie w dniach 14-19 sierpnia br. Bliższe info na tablicy z ogłoszeniami.
 • dziękujemy zaproszonym osobom za przygotowanie kościoła do dzisiejszej niedzieli i na sobotę zapraszamy parafian z Baniochy z ul. Projektowanej.
 • zachęcamy do nabywania prasy katolickiej. Z „Gościa Niedzielnego” dowiemy się o prymacie Piotra; z gazety „Idziemy” dowiemy się dlaczego pochodzący z czeskiej Pragi biskup Wojciech łączy Polaków i Węgrów?, a z „Niedzieli” dowiemy się czy tylko mądrzy znajdą się w niebie czyli czy głupotą można zgrzeszyć?

08/ INTENCJE MSZALNE:

09/ ROCZNICE ODEJŚĆ:

 

01

07

Owczarek

Tadeusz

1969

Baniocha

   

Nyc

Irena

1996

Baniocha

   

Borowski

Wiesław

2014

Baniocha

   

Wasiak

Nina

2018

Baniocha

   

Biczyk

Halina

2019

Baniocha

   

Owczarek

Anna

2023

Baniocha

02

07

Murawska

Jadwiga

1979

Baniocha

   

Murawski

Kazimierz

2003

Baniocha

   

Węgiełek

Stanisław

2003

Baniocha

   

Dziewański

Adam

2010

Baniocha

03

07

Tarkowski

Piotr

1967

Baniocha

   

Andziak

Franciszek

1980

Baniocha

   

Gugała

Stefania

1994

Baniocha

   

Gugała 

Władysław

1994

Baniocha

   

Brzezińska

Zofia

1998

Baniocha

   

Dobrowolski

Krzysztof

2022

Baniocha

04

07

Krzyśpiak

Wanda

1979

Baniocha

   

Hetka

Czesław

1996

Baniocha

   

Harasym

Zofia

2000

Baniocha

   

Stańczyk

Stanisław

2018

Baniocha

05

07

Kucharczyk

Bronisława

1973

Baniocha

   

Wołowicz

Edward

1975

Baniocha

   

Zdrojek

Józef

1978

Baniocha

   

Parol

Aneta

1979

Baniocha

   

Gajewska

Irena

1996

Baniocha

06

07

Dzwonkowski

Jerzy

1964

Baniocha

   

Mielczarek

Władysław

1974

Baniocha

   

Wasiak

Czesław

1997

Baniocha

   

Ziernik

Tadeusz

2004

Baniocha

   

Biczyk

Marianna

2005

Baniocha

   

Kacprzak

Andrzej

2006

Baniocha

   

Białas

Eugeniusz

2010

Baniocha

   

Dąbek

Robert

2018

Baniocha

   

Owczarek

Henryk

2018

Baniocha

07

07

Mzyk

Helena

1975

Baniocha

   

Bogdan

Augustyn

1982

Baniocha

   

Kraszewska

Marianna

1999

Baniocha

   

Górnicka

Bronisława

2022

Baniocha


Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…..

Wszystkim Parafianom i miłym gościom życzymy błogosławionego tygodnia!