2024.06.23 XII NIEDZIELA ZWYKŁA

INFORMACJE DUSZPASTERSKIE

„Wielki Prorok powstał między nami i Bóg nawiedził lud swój” – stwierdzali świadkowie cudów jakie Jezus czynił. „Kim że On jest, że nawet wichry i jeziora są Mu posłuszne” – pytali Apostołowie. Dlatego też pełni czci i z oczyszczonym sercem przystępujemy do sprawowania Mszy Św., w której przychodzi do nas Chrystus.

01/ DZIŚ:

 • dzień Ojca.
 • po Mszy o g. 12.00. odbędzie się pożegnanie ks. prałata Bogusława Jankowskiego który, decyzją Władz Archidiecezji został mianowany proboszczem parafii Matki Bożej Królowej Meksyku w Laskach, w dekanacie laseckim.

02/ JUTRO:

 • Uroczystość narodzenia Św. Jana Chrzciciela.

03/ W ŚRODĘ:

 • przypada 28 rocznica śmierci czwartego Proboszcza parafii Baniocha ks. Józefa Stoczyńskiego, którego grób znajduje się na tutejszym cmentarzu. Polecamy modlitwom wiernych Jego osobę. Przypominamy, że czerwiec w naszej Parafii jest miesiącem szczególnych modlitw za kapłanów.

04/ W CZWARTEK:

 • o godz. 19.00. zapraszamy rodziców dzieci komunijnych po odbiór zdjęć z Pierwszej Komunii ich pociech, które będzie miało miejsce w Salce Prymasa Tysiąclecia.

05/ W SOBOTĘ:

 • Uroczystość świętych Apostołów Piotra i Pawła. Msze Św. o godz. 7.30. i 18.00.
 • Grupa Modlitewna zaprasza na poranną Mszę Św. o godz. 7.30. w intencji: O dary Ducha Świętego, Boże błogosławieństwo, potrzebne łaski przez wstawiennictwo NMP Królowej Pokoju w Rodzinach dla Ojca Świętego, Biskupów, Kapłanów, kapłanów naszej Parafii, Sióstr Zakonnych, liczne i święte powołania kapłańskie, zakonne i misyjne oraz w intencjach naszych rodzin, zakończoną adoracją NS.

06/ MIŁO NAM POINFORMOWAĆ ŻE:

 • ostatnio udało się nam oczyścić, odrestaurować, pomalować i zabezpieczyć figurę Św. Antoniego za kościołem – najbliższa taca remontowa będzie przeznaczona na rozliczenie tych prac. W kościele pojawił się też drugi, nowy kinkiet, który jest darem od neoprezbitera ks. Łukasza Bladosza dla naszej Wspólnoty Parafialnej. W najbliższym czasie zaprosimy ks. Łukasza aby osobiście poświecił ten Dar.
 • tradycyjnie po wakacjach otworzymy KSIĘGĘ Z INTENCJAMI MSZALNYMI na 2025 rok; jeżeli ktoś jest zainteresowany zamówieniem Mszy Św. Gregoriańskiej za osobę zmarłą (30 Mszy Św.) proszony jest już teraz o kontakt z ks. Proboszczem.

OGŁOSZENIE ZEWNĘTRZNE: Sołtys z Radą sołecką sołectwa Baniocha – Osiedle zapraszają na piknik „Banioska Familiada” połączony z Dniem Dziecka w dniu 30.06.2024 r. w niedzielę. od godz. 14.00. do 20.00. przy placu zabaw glinianka Dąbrówka. W programie atrakcje typu dmuchańce, animacje dla dzieci, warsztaty rysunku i malowania, wata cukrowa, popcorn, kąpiel w pianie, gry i zabawy przy muzyce DJ-ja Music Now oraz potańcówka. Dla ciała również zapewnimy gorącą zupkę, grill i napoje. O godz. 16.00. będzie niespodzianka dla dzieci Bumblebee (czytaj: bamblebi).

 • dziękujemy zaproszonym osobom za przygotowanie kościoła do dzisiejszej niedzieli i na sobotę zapraszamy parafian z Baniochy z ul. Projektowanej.
 • zachęcamy do nabywania prasy katolickiej. W „Gościu Niedzielnym” o najnowszym dokumencie Komisji Nauki Wiary KEP: O właściwym rozumieniu chrześcijańskiej religijności”. Episkopat wyjaśnia w nim, czym jest zdrowa religijność, i wskazuje przyczyny, które ją wykrzywiają i zagrażają naszej wierze.; gazeta „Idziemy” omawia zadania i rolę Ojca w rodzinie, a z „Niedzieli” dowiemy się co Biblia mówi o seksualności człowieka?; mamy też piąty numer MAGAZYNU Niedzieli  a nim: artykuł pt. Tropem Świętego Graala – mit, fikcja czy rzeczywistość?

07/ INTENCJE MSZALNE:

08/ ROCZNICE ODEJŚĆ:

 

24

06

Głowacka

Zofia

1963

Baniocha

   

Dymowska

Marianna

1964

Baniocha

   

Garbarski

Zbigniew

1983

Baniocha

   

Maciążek

Zygmunt

1984

Baniocha

   

Szymaniak

Jan

2015

Baniocha

25

06

Kofler

Jan

1957

Baniocha

   

Jarosz

Stanisław

1977

Baniocha

   

Pacuszka

Stanisław

1979

Baniocha

   

Romatowski

Antoni

1999

Baniocha

   

Stolarczyk

Wacław

2003

Baniocha

   

Górski

Józef

2017

Baniocha

26

06

Knappe

Wacław

1968

Baniocha

   

Kowalczyk

Marianna

1992

Baniocha

   

Stoczyński ks.

Józef

1996

Baniocha

   

Tomaszewski

Zbigniew

1999

Baniocha

   

Piwowarska

Teresa

2023

Baniocha

   

Postek

Sylwia

2023

Baniocha

27

06

Wilk

Stefan

1961

Słomczyn

   

Jaworski

Eugeniusz

1967

Baniocha

   

Suchecka

 

1970

Baniocha

   

Zdrojek

Stanisława

1998

Baniocha

   

Nizińska

Marianna

2010

Baniocha

   

Parol

Grzegorz

2018

Baniocha

   

Ignaczak

Ireneusz

2022

Baniocha

28

06

Smoleńska

Martyna

1964

Góra Kal

   

Zaron

Władysława

1976

Baniocha

   

Kobiałka

Józefa

1980

Baniocha

   

Kujda

Marianna

1995

Baniocha

   

Dziewański

Mieczysław

2006

Baniocha

   

Zulczyk

Marian

2013

Baniocha

   

Chajęcka

Halina

2014

Baniocha

   

Kowalski

Stanisław

2020

Baniocha

29

06

Macioł

Adam

1971

Baniocha

   

Bonder

Stefan

1979

Baniocha

   

Żurawski

Stanisław

1999

Baniocha

   

Hess

Władysław

2002

Baniocha

   

Biczyk

Dariusz

2012

Baniocha

30

06

Gładecki

Antoni

1960

Baniocha

   

Małecka

Marianna

1972

Baniocha

   

Zulczyk

Stanisław

1993

Baniocha

   

Wojtasik

Stanisław

1998

Baniocha

   

Lichocka

Teresa

2019

Baniocha


Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…..

Wszystkim Parafianom i miłym gościom życzymy błogosławionego tygodnia!