IX NIEDZIELA ZWYKŁA

2023.06.04. – IX NIEDZIELA ZWYKŁA

UROCZYSTOSC TRÓJCY PRZENAJŚWIĘTSZEJ

Uczestnicząc dzisiaj we Mszy Świętej uwielbiamy najgłębszą tajemnicę Bożego życia, Boga w trzech Osobach: Ojca, który nas stworzył i odkupił przez swojego Syna, a uświęca przez Ducha Świętego. Udział w Ofierze Eucharystycznej umacnia naszą wiarę w wiekuistą i Świętą Trójcę oraz jej nierozdzielną jedność.

01/ WCZORAJ:

• Pierwsza Komunia Święta, rozpoczęła tzw. „Biały Tydzień” trwający do Czwartkowej Procesji – włącznie. Dziękujemy wszystkim którzy w jakikolwiek sposób przyczynili się do uświetnienia tej pięknej Uroczystości. Parafia dziękuje rodzicom dzieci za Dar Ołtarza.

• kończy się czas komunii wielkanocnej.
  • 35 rocz. konsekracji biskupiej kard. Kazimierza Nycza.
  • po raz XVI przeżywamy DZIEŃ DZIĘKCZYNIENIA – pod hasłem „Dziękujemy za czyniących pokój”. Po Mszach Św. zbiórka do puszek na budowę Świątyni pw. „Świętej Opatrzności Bożej”.
  • o godz. 12.00. Msza Św. tzw. „PAPIESKA” – modlić się będziemy za wszystkich naszych ofiarodawców oraz wspierających modlitwą i ofiarowanym cierpieniem.
  • z racji I niedz. miesiąca OFIARY na tace są przeznaczone na CELE REMONTOWE. Zbieramy na fundusz malowania kościoła. W tym miejscu dziękujemy za ofiary darczyńcom składającym na Fundusz malowania kościoła indywidualnie ofiary, na konto parafialne oraz do skarbony przy chrzcielnicy. Bóg zapłać za hojność Państwa serc.
  • NABOŻEŃSTWO ADORACYJNE połączone z nabożeństwem czerwcowym o godz. 17.30. – WYMIANA tajemnic różańcowych i spotkanie formacyjne w sali Prymasa Tysiąclecia.
  • po Mszy Św. o g.18.00. spotkanie BIERZMANTÓW z klas ponadpodstawowych w kościele.

• pielgrzymka dzieci komunijnych do Niepokalanowa o godz. 09.00..

• spowiedź dla dzieci rocznicowych oraz ich rodziców o godz. 17.00.
  • po wieczornej Mszy Św. BIERZMANCI będą mieli próbę przed procesją Bożego Ciała.

• o godz. 18.00. Msza Św. w intencji ks. Proboszcza z okazji Jego Imienin – serdecznie gratulując Solenizantowi już dziś życzymy dalszych sukcesów w pracy duszpasterskiej i administracyjnej dla dobra szczególnie naszej Wspólnoty kościelnej oraz wszelkiego dobra na każdy dzień kapłańskiego posługiwania. Szczęść Boże!
  • po wieczornej Mszy Św. rozdanie obrazków – pamiątek pierwszo komunijnych.

• Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa (BOŻE CIAŁO). Msze Św. o godz. 07.30., 09.00., 10.30. i 18.00. Nie będzie Mszy Św. o godz. 12.00. O godz. 10.30. rocznica Pierwszej Komunii Świętej po której odbędzie się tradycyjna procesja eucharystyczna do 4 ołtarzy, w tym roku przejdzie ona ulicami Baniochy: Spokojną, Szkolną Szeroką Środkową i Graniczną. Ołtarze: PIERWSZY: na rogu ul. Spokojnej i Szkolnej, DRUGI: na skrzyżowaniu ul. Szerokiej i Środkowej, TRZECI: na połączeniu ul. Środkowej i Granicznej i CZWARTY: tradycyjnie przy tzw. Grocie MB. Bardzo proszę Parafian mieszkających w pobliżu wyznaczonych miejsc o przygotowanie dekoracji i ołtarzy. CZWARTY ołtarz – bardzo proszę o udekorowanie KOŚCIÓŁ DOMOWY wraz z rodzicami dzieci rocznicowych. (banery do odebrania u ks. Proboszcza) Pozostałych Parafian prosimy o udekorowanie swoich okien i balkonów – zwłaszcza na trasie przejścia procesji. Tego dnia wieczorem nie będzie nabożeństwa czerwcowego.
  • będzie z nami o. Sławomir Bednarz CSMA (michaelita) z Młochowa, wygłosi Słowo Boże przeprowadzi po Mszach Św. zbiórkę do puszek na remont dachu zakonnego kościoła.
  • ks. Kazimierz Kard. Nycz zaprasza na centralną procesje Bożego Ciała w W-wie, która rozpocznie się Mszą Św. w Katedrze Św. Jana Chrzciciela o godz. 10.00.

07/ OD PIĄTKU:

• do czwartku 15 czerwca br.  będzie trwać Oktawa Bożego Ciała. Z tej racji po wieczornych Mszach Św. odprawiane będą Procesje Eucharystyczne.
  • z racji na oktawę Bożego Ciała w piątek będzie dyspensa od pokarmów mięsnych.

• do przygotowania kościoła na niedzielę zapraszamy na godz. 09.00. mieszkańców Solca: nr-y od 01-56 oraz z ul. Jaśminowej, Różanej i Magnolii.

• trwa czerwiec MIESIĄC MODLITW ZA KAPŁANÓW. Przy wyjściu z kościoła jeszcze można „wylosować” z koszyczka imiona kapłanów polecanych naszym modlitwom.
  • 18.06. po Mszy o g. 18.00 odbędzie się ostatnie spotkanie przed pielgrzymkowe osób udających się w lipcu do Św. Rozalii na Sycylię. Jeżeli ktoś jest jeszcze zainteresowany udziałem w tej X parafialnej Pielgrzymce to proszony jest o kontakt z ks. Proboszczem.

OGŁOSZENIE ZEWNĘTRZNE: Sołtys sołectwa Baniocha Osiedle informuje, że w dniu 06.06. br.  – wtorek, o godz. 17.00 w Sali OSP Baniocha odbędzie się spotkanie informacyjne II tura dla mieszkańców Baniochy Osiedla i Wsi, Łubnej, Solca, Szymanowa i Tomic z Generalną Dyrekcją Dróg Krajowych i Autostrad dot. projektu: „Opracowanie Koncepcji rozbudowy drogi krajowej nr 79 na odcinku Piaseczno (skrzyżowanie z ul. Syrenki) – początek obwodnicy Góry Kalwarii. Prośba o liczne przybycie.

• dziękujemy osobom, które w ubiegłym tygodniu pomagały w pracach na terenie przykościelnym, szczególnie p. Katarzynie i p. Wiesławowi z Pilawy za rośliny przekazane parafii oraz p. Stanisławowi z Tomic i jego firmie dzięki której udało się odnowić całą Aleję JP II. Pojawiły się też dwie nowe ławki na placu przy kościelnym: jedna przy pomniku Św. JP II i druga przy Krzyżu Misyjnym. Dziękujemy tym dzięki których pracy one są.
  • zapraszamy dwóch przedstawicieli grupy osób, które wykonały palmę na Niedzielę Palmową z Chojnowa na śniadanie z ks. Proboszczem na plebanii 11 czerwca br. po Mszy o godz. 7.30. a z Łubnej 18 czerwca br.
  • zachęcamy do nabywania prasy katolickiej w której dominuje wątek Trójcy Świętej. Zwracamy uwagę na nowy kwartalnik w cenie 15 pln przygotowany przez Redakcję „Niedzieli”, w pierwszym numerze MAGAZYNU: m.in. „Śladami łez BM” oraz „Św. Rita”.

Miesiak

Ludwin

Wichniewicz

Izabela

• śp. Ewę BOROWIECKĄ, lat 87.

Wszystkim Parafianom i miłym gościom życzymy błogosławionego tygodnia!