Zachęcamy do głosowania na cel Pielgrzymki w 2024!
kliknij aby zagłosować

 

IX NIEDZIELA ZWYKŁA

25.09.2023

2023.06.04. – IX NIEDZIELA ZWYKŁA

UROCZYSTOSC TRÓJCY PRZENAJŚWIĘTSZEJ

INFORMACJE DUSZPASTERSKIE

Uczestnicząc dzisiaj we Mszy Świętej uwielbiamy najgłębszą tajemnicę Bożego życia, Boga w trzech Osobach: Ojca, który nas stworzył i odkupił przez swojego Syna, a uświęca przez Ducha Świętego. Udział w Ofierze Eucharystycznej umacnia naszą wiarę w wiekuistą i Świętą Trójcę oraz jej nierozdzielną jedność.

01/ WCZORAJ:

 • Pierwsza Komunia Święta, rozpoczęła tzw. „Biały Tydzień” trwający do Czwartkowej Procesji – włącznie. Dziękujemy wszystkim którzy w jakikolwiek sposób przyczynili się do uświetnienia tej pięknej Uroczystości. Parafia dziękuje rodzicom dzieci za Dar Ołtarza.

02/ DZIŚ:

 • kończy się czas komunii wielkanocnej.
 • 35 rocz. konsekracji biskupiej kard. Kazimierza Nycza.
 • po raz XVI przeżywamy DZIEŃ DZIĘKCZYNIENIA – pod hasłem „Dziękujemy za czyniących pokój”. Po Mszach Św. zbiórka do puszek na budowę Świątyni pw. „Świętej Opatrzności Bożej”.
 • o godz. 12.00. Msza Św. tzw. „PAPIESKA” – modlić się będziemy za wszystkich naszych ofiarodawców oraz wspierających modlitwą i ofiarowanym cierpieniem.
 • z racji I niedz. miesiąca OFIARY na tace są przeznaczone na CELE REMONTOWE. Zbieramy na fundusz malowania kościoła. W tym miejscu dziękujemy za ofiary darczyńcom składającym na Fundusz malowania kościoła indywidualnie ofiary, na konto parafialne oraz do skarbony przy chrzcielnicy. Bóg zapłać za hojność Państwa serc.
 • NABOŻEŃSTWO ADORACYJNE połączone z nabożeństwem czerwcowym o godz. 17.30. – WYMIANA tajemnic różańcowych i spotkanie formacyjne w sali Prymasa Tysiąclecia.
 • po Mszy Św. o g.18.00. spotkanie BIERZMANTÓW z klas ponadpodstawowych w kościele.

03/ JUTRO:

 • pielgrzymka dzieci komunijnych do Niepokalanowa o godz. 09.00..

04/ WE WTOREK:

 • spowiedź dla dzieci rocznicowych oraz ich rodziców o godz. 17.00.
 • po wieczornej Mszy Św. BIERZMANCI będą mieli próbę przed procesją Bożego Ciała.

05/ W ŚRODĘ:

 • o godz. 18.00. Msza Św. w intencji ks. Proboszcza z okazji Jego Imienin – serdecznie gratulując Solenizantowi już dziś życzymy dalszych sukcesów w pracy duszpasterskiej i administracyjnej dla dobra szczególnie naszej Wspólnoty kościelnej oraz wszelkiego dobra na każdy dzień kapłańskiego posługiwania. Szczęść Boże!
 • po wieczornej Mszy Św. rozdanie obrazków – pamiątek pierwszo komunijnych.

06/ W CZWARTEK:

 • Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa (BOŻE CIAŁO). Msze Św. o godz. 07.30., 09.00., 10.30. i 18.00. Nie będzie Mszy Św. o godz. 12.00. O godz. 10.30. rocznica Pierwszej Komunii Świętej po której odbędzie się tradycyjna procesja eucharystyczna do 4 ołtarzy, w tym roku przejdzie ona ulicami Baniochy: Spokojną, Szkolną Szeroką Środkową i Graniczną. Ołtarze: PIERWSZY: na rogu ul. Spokojnej i Szkolnej, DRUGI: na skrzyżowaniu ul. Szerokiej i Środkowej, TRZECI: na połączeniu ul. Środkowej i Granicznej i CZWARTY: tradycyjnie przy tzw. Grocie MB. Bardzo proszę Parafian mieszkających w pobliżu wyznaczonych miejsc o przygotowanie dekoracji i ołtarzy. CZWARTY ołtarz – bardzo proszę o udekorowanie KOŚCIÓŁ DOMOWY wraz z rodzicami dzieci rocznicowych. (banery do odebrania u ks. Proboszcza) Pozostałych Parafian prosimy o udekorowanie swoich okien i balkonów – zwłaszcza na trasie przejścia procesji. Tego dnia wieczorem nie będzie nabożeństwa czerwcowego.
 • będzie z nami o. Sławomir Bednarz CSMA (michaelita) z Młochowa, wygłosi Słowo Boże przeprowadzi po Mszach Św. zbiórkę do puszek na remont dachu zakonnego kościoła.
 • ks. Kazimierz Kard. Nycz zaprasza na centralną procesje Bożego Ciała w W-wie, która rozpocznie się Mszą Św. w Katedrze Św. Jana Chrzciciela o godz. 10.00.

07/ OD PIĄTKU:

 • do czwartku 15 czerwca br.  będzie trwać Oktawa Bożego Ciała. Z tej racji po wieczornych Mszach Św. odprawiane będą Procesje Eucharystyczne. 
 • z racji na oktawę Bożego Ciała w piątek będzie dyspensa od pokarmów mięsnych.

08/ W SOBOTĘ:

 • do przygotowania kościoła na niedzielę zapraszamy na godz. 09.00. mieszkańców Solca: nr-y od 01-56 oraz z ul. Jaśminowej, Różanej i Magnolii.

09/ MIŁO NAM POINFORMOWAĆ, ŻE:

 • trwa czerwiec MIESIĄC MODLITW ZA KAPŁANÓW. Przy wyjściu z kościoła jeszcze można „wylosować” z koszyczka imiona kapłanów polecanych naszym modlitwom.
 • 18.06. po Mszy o g. 18.00 odbędzie się ostatnie spotkanie przed pielgrzymkowe osób udających się w lipcu do Św. Rozalii na Sycylię. Jeżeli ktoś jest jeszcze zainteresowany udziałem w tej X parafialnej Pielgrzymce to proszony jest o kontakt z ks. Proboszczem.

OGŁOSZENIE ZEWNĘTRZNE: Sołtys sołectwa Baniocha Osiedle informuje, że w dniu 06.06. br.  – wtorek, o godz. 17.00 w Sali OSP Baniocha odbędzie się spotkanie informacyjne II tura dla mieszkańców Baniochy Osiedla i Wsi, Łubnej, Solca, Szymanowa i Tomic z Generalną Dyrekcją Dróg Krajowych i Autostrad dot. projektu: „Opracowanie Koncepcji rozbudowy drogi krajowej nr 79 na odcinku Piaseczno (skrzyżowanie z ul. Syrenki) – początek obwodnicy Góry Kalwarii. Prośba o liczne przybycie.

 • dziękujemy osobom, które w ubiegłym tygodniu pomagały w pracach na terenie przykościelnym, szczególnie p. Katarzynie i p. Wiesławowi z Pilawy za rośliny przekazane parafii oraz p. Stanisławowi z Tomic i jego firmie dzięki której udało się odnowić całą Aleję JP II. Pojawiły się też dwie nowe ławki na placu przy kościelnym: jedna przy pomniku Św. JP II i druga przy Krzyżu Misyjnym. Dziękujemy tym dzięki których pracy one są.
 • zapraszamy dwóch przedstawicieli grupy osób, które wykonały palmę na Niedzielę Palmową z Chojnowa na śniadanie z ks. Proboszczem na plebanii 11 czerwca br. po Mszy o godz. 7.30. a z Łubnej 18 czerwca br.
 • zachęcamy do nabywania prasy katolickiej w której dominuje wątek Trójcy Świętej. Zwracamy uwagę na nowy kwartalnik w cenie 15 pln przygotowany przez Redakcję „Niedzieli”, w pierwszym numerze MAGAZYNU: m.in. „Śladami łez BM” oraz „Św. Rita”. 

10/ INTENCJE MSZALNE:

11/ ROCZNICE ODEJŚĆ:

 

05

06

Miesiak

Władysław

1966

Baniocha

   

Magdziarz

Edward

1993

Baniocha

   

Ciborek

Krzysztof

1994

Baniocha

   

Tuszyński

Marian

1994

Baniocha

   

Pindelska

Genowefa

2000

Baniocha

   

Karpiński

Wiesław

2001

Baniocha

   

Przybyłek

Henryk

2005

Baniocha

   

Bartowski

Sławomir

2007

Baniocha

   

Ber

Jacek

2008

Baniocha

   

Świetlik

Krzysztof

2016

Baniocha

06

06

Prus

Kazimierz

1960

Jasieniec

   

Skwarek

Irena

1970

Baniocha

   

Mazan

Helena

1980

Baniocha

   

Golik

Stanisław

1982

Baniocha

   

Brzeziński

Stefan

1998

Baniocha

   

Dębska

Zofia

2005

Baniocha

   

Karpisz

Balbina

2006

Baniocha

   

Soszka

Wanda

2009

Baniocha

   

Dobosz

Tomasz

2013

Baniocha

07

06

Konrad

Stanisław

1954

Słomczyn

   

Kaczorowski

Krzysztof

1959

Baniocha

   

Malarczyk

Barbara

1964

Baniocha

   

Brzeziński

Władysław

1971

Baniocha

   

Andrzejczyk

Agnieszka

1972

Baniocha

   

Szczepański

Janusz

1980

Baniocha

   

Klewek

Jan

1997

Baniocha

   

Piórecka

Irena

2002

Baniocha

   

Grochocki

Mieczysław

2008

Baniocha

   

Mękalski 

Ryszard

2009

Baniocha

   

Zimoń

Mariusz

2020

Baniocha

08

06

Bogucka

Maria

1958

Baniocha

   

Rosłon

Anna

1973

Baniocha

   

Kowalski

Stefan

1983

Baniocha

   

Korczak

Hanna

1992

Baniocha

   

Niziński

Stanisław

1998

Baniocha

   

Gładecka

Henryka

2010

Baniocha

   

Smoliński

Marek

2018

Baniocha

09

06

Dobosz

Stanisław

1960

Baniocha

   

Koralski

Józef

1976

Baniocha

   

Seliga

Antoni

1985

Baniocha

10

06

Durka

Halina

1980

Baniocha

   

Siemaszko

Stanisław

1984

Baniocha

   

Soćko

Marian

1988

Baniocha

   

Kaczor

Irena

1993

Baniocha

   

Sibilski

Eugeniusz

1995

Baniocha

   

Misztal

Janusz

2009

Baniocha

   

Chajęcka

Helena

2010

Baniocha

   

Sitkiewicz

Agata

2011

Baniocha

   

Sałańska

Aniela

2013

Baniocha

11

06

Czarnecki

Janusz

1981

Baniocha

   

Strączyńska

Marianna

1997

Baniocha

   

Wojtasik

Honorata

1999

Baniocha

   

Bogucki

Henryk

2000

Baniocha

   

Ludwin

Marianna

2011

Baniocha

   

Ludwin

Helena

2014

Baniocha

   

Wichniewicz

Izabela

2019

Baniocha


W TYM TYGODNIU POŻEGNALIŚMY: 

 • śp. Ewę BOROWIECKĄ, lat 87.

Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…..

 

Wszystkim Parafianom i miłym gościom życzymy błogosławionego tygodnia!