2022.06.12. – XI NIEDZIELA ZWYKŁA

UROCZYSTOSC TRÓJCY PRZENAJŚWIĘTSZEJ

Uczestnicząc dzisiaj we Mszy Świętej uwielbiamy najgłębszą tajemnicę Bożego życia, Boga w trzech Osobach: Ojca, który nas stworzył i odkupił przez swojego Syna, a uświęca przez Ducha Św. Udział w Ofierze Eucharystycznej umacnia naszą wiarę w wiekuistą i Św. Trójcę oraz jej nierozdzielną jedność.

01/ WCZORAJ:

• w naszej parafii miała miejsce Pierwsza Komunia Święta klas III. Dziękujemy wszystkim którzy w jakikolwiek sposób przyczynili się do uświetnienia tej pięknej Uroczystości. (dar ołtarza).

• Uroczystość Trójcy Przenajświętszej – kończy się czas komunii wielkanocnej.
  • dzieci pierwszo komunijne zapraszamy na nabożeństwo czerwcowe o godz. 17.30. zakończone odnowieniem ich przyrzeczeń chrzcielnych (zabieramy ze sobą gromnice – świece chrzcielne), a potem na Msze Św. o godz. 18.00. która rozpocznie ich „BIAŁY TYDZIEŃ”. Pan fotograf zaprasza rodziców dzieci komunijnych w poniedziałek za tydzień 20 czerwca br. na godz. 17.00. do Salki księdza Prymasa Tysiąclecia.
  • zapisy sakramentalnych małżeństw do Kościoła Domowego – zgodnie z zapowiedzią – odbywają się dziś przed kościołem po każdej Mszy Św. Po wieczornej Mszy Św. ok godz. 19.00. spotkanie Pierwszego Kręgu Kościoła Domowego.

• wspomnienie Św. Antoniego Padewskiego, którego figura znajduje się przy naszym kościele.
  • po Mszy Św. o godz. 18.00. procesja Fatimska. Serdecznie zapraszamy wszystkich Parafian i miłych Gości.

• rodziców dzieci rocznicowych zapraszamy o godz. 17.00. do przygotowania Groty MB na uroczystości związane z procesją Bożego Ciała.
  • próba przed procesją Bożego Ciała dla BIERZMANTÓW po wieczornej liturgii.

• SPOWIEDŹ dla dzieci rocznicowych oraz ich rodziców od godz. 17.00.
  • po Nowennie i Mszy Św. o godz. 18.00. rozdanie obrazków – pamiątek Pierwszej Komunii Świętej dzieciom komunijnym.

• u uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa (Boże Ciało) – przyjedzie do nas o. Sławomir Bednarz CSMA (michalita) z Młochowa, który będzie głosił Słowo Boże i przeprowadzi po Mszach Św. zbiórkę do puszek na budowę nowego zakonnego kościoła.
  • ROCZNICA KOMUNII ŚW. podczas Mszy Św. o godz. 10.30. Po Mszy Św. rozpocznie się procesja ulicami Baniochy: Kościelną, Puławską (droga serwisowa), Nad Stawami, Spacerową i Sportową. Ołtarze: PIERWSZY: przy sklepie ŻABKA, DRUGI: przy ul. Nad Stawami, TRZECI: przy ul. Spacerowej i CZWARTY: tradycyjnie przy Grocie MB. Bardzo proszę Parafian mieszkających w pobliżu wyznaczonych miejsc o przygotowanie dekoracji i ołtarzy. Dekoracyjne banery do odebrania u Pana Organisty. Podczas procesji odśpiewana będzie Litania do Serca Pana Jezusa, tym samym wieczorem nie będzie Nabożeństwa czerwcowego. Braci z OSP bardzo proszę o zabezpieczenie logistyczne trasy procesji.
  • przypominamy, że do czwartku 23 czerwca br. będzie trwać Oktawa Bożego Ciała.

• z racji na oktawę Bożego Ciała dyspensa od pokarmów mięsnych.

09/ W NIEDZIELĘ ZA TYDZIEN:

• po wieczornej Mszy Św. ostatnie spotkanie uczestników Pielgrzymki do Medjugori podczas której będą przekazane szczegółowe informacje nt. pielgrzymki oraz rozliczane wszystkie płatności, prosimy zabezpieczyć potrzebne środki. Obecność obowiązkowa. Jest jeszcze możliwość dołączenia do pielgrzymów serdecznie zachęcamy do wzięcia udziału w tej pielgrzymce. Bliższe informacje na internetowej stronie parafialnej i tablicy z ogłoszeniami.

• nabożeństwa czerwcowe odprawiane są w naszym kościele w dni powszednie po Mszy Św. o godz. 18.00. a w niedziele o godz. 17.30.
  • trwa czerwiec MIESIĄC MODLITW ZA KAPŁANÓW. Przy wyjściu z kościoła można „wylosować” z koszyczka imiona kapłanów polecanych naszym modlitwom.
  • ks. Kazimierz Kard. Nycz zaprasza na centralną procesje Bożego Ciała w W-wie, która rozpocznie się Mszą Św. w Katedrze Św. Jana Chrzciciela o godz. 10.00.
  • w poniedziałek 20 czerwca br. o godz. 19.00. odbędzie się egzamin dla BIERZMANTÓW, pytania do egzaminu są w zakrystii.
  • dziękujemy osobom, które w ubiegłym tygodniu pośrednio lub bezpośrednio pomagały w pracach na terenie przykościelnym.
  • zachęcamy do nabywania prasy katolickiej. W „Gościu Niedzielnym” polecamy rozmowę z prof. Josephem Weilerem z USA o wartościach chrześcijańskich, których należy bronić w Unii Europejskiej; w gazecie „Idziemy” polecamy artykuł pt. „Klasa próżniacza” dotyczący nowego pokolenia młodych ludzi, a w „Niedzieli” znajdziemy ciekawy artykuł: „Wymiana serc” o rodzicielstwie i pieczy zastępczej. Dziś mamy też specjalne wydanie GOŚCIA EXTRA w cenie 12 pln poświęcone cudom eucharystycznym i zatytułowane WIELKI CUD.

• Beata Dominika KURLANC – panna z par. MB Królowej Polski w Cząstkowie Mazowieckim
  • Piotr Paweł STANIEWICZ kawaler z par tutejszej ZAPOWIEDZI DRUGIE.
  • Katarzyna OŁDAKOWSKA – panna z par. Św. Szczepana w Warszawie.
  • Norbert SAŁAŃSKI – kawaler z par tutejszej ZAPOWIEDZI PIERWSZE.

– wymienione osoby polecamy modlitwom całej wspólnoty parafialnej.

Dziewański

Zimoń