2022.05.01. – TRZECIA NIEDZIELA WIELKANOCY

Apostołowie przez całą noc nic nie złowili. Kiedy na polecenie zmartwychwstałego Chrystusa zapuścili sieci, połów był obfity w czasie Mszy Świętej zmartwychwstały Chrystus przychodzi również do nas, aby swoim słowem i sakramentem dać owocność naszej modlitwie i naszej pracy.

• rozpoczyna się XIV Tydzień Biblijny pod hasłem: Posłani z darem pokoju Jezusa zmartwychwstałego.
  • o godz. 12.00. Msza Św. tzw. „PAPIESKA” – rozpoczną ją intencje ze świecznika wotywnego, a zakończy błogosławieństwo i oddanie czci przez ucałowanie świętych relikwii Św. Jana Pawła II.
  • z racji PIERWSZEJ niedzieli miesiąca OFIARY na tace będą przeznaczone na CELE REMONTOWE.
  • rozpoczynamy odprawianie nabożeństw majowych. W niedzielę będą one odprawiane o godz. 17.30., natomiast w pozostałe dni po Mszy Św. o godz. 18.00. Zachęcamy do utrzymania pięknego zwyczaju śpiewania Litanii Loretańskiej przy ozdobionych krzyżach i kapliczkach.
  • o godz. 17.30. NABOŻEŃSTWO ADORACYJNE połączone z majowym. Następnie spotkanie formacyjne w Sali Prymasa Tysiąclecia.

• Dzień Flagi Narodowej. Zachęcamy do wywieszenia flagi przed domami naszych mieszkań.

• przypada UROCZYSTOSĆ MATKI BOŻEJ KRÓLOWEJ POLSKI oraz 231 rocznica uchwalenia Konstytucji 3 Maja. Podczas każdej Mszy Św. modlić się będziemy w intencji naszej Ojczyzny i odnawiać akt oddania się NMP. Msze Św. będą odprawiane o godz. 07.30. i 18.00. oraz dodatkowa Msza Św. o godz. 09.00. Mimo licznych wyjazdów i odpoczynku nie zapomnijmy być w kościele na Mszy Św. Nabożeństwo majowe tego dnia odprawione będzie PO Mszy Św. o godz. 18.00.
  • obchodzić będziemy: „Dzień Emigranta”, pamiętajmy o tym w naszej modlitwie.

• wspomnienie Św. Floriana – patrona strażaków. Polecamy modlitwie braci z OSP Baniochy, Chojnowa i Wojciechowic.

• pierwszy czwartek miesiąca – modlić się będziemy w intencji powołanych oraz o nowe powołania kapłańskie i zakonne – o godz. 17.30. zapraszamy na spotkanie Nauczycielskie Koło Żywego Różańca pw. Św. Józefa.

• pierwszy piątek miesiąca – spowiedź na pół godz. przed Mszą Św.
  • po nabożeństwie majowym, zapraszamy na nabożeństwo „DROGA ŚWIATŁA”. Jest to radosne nabożeństwo z czternastoma rozważaniami ku czci Zmartwychwstałego Pana Jezusa.

• pierwsza sobota miesiąca – parafialne Koło Przyjaciół Radia Maryja zaprasza wszystkich swoich sympatyków na poranną Mszę Św. o godz. 07.30. w intencji Wynagradzającej MB za grzechy Świata zakończoną adoracją NS. – zbiórka ministrantów o godz. 10.00.

08/ W NIEDZIELE ZA TYDZIEŃ:

• UROCZ. DOBREGO PASTERZA ODPUST KOŚCIOŁA PARAFIALNEGO taca na WMSD
  • o godz. 12.00. Słowo Boże wygłosi i procesję po Mszy Św. poprowadzi ks. prof. Mariusz Boguszewski. Zapraszamy wszystkich na tę Uroczystość.

• dziękujemy wszystkim osobom, które w ubiegłym tygodniu pośrednio lub bezpośrednio pomagały w pracach na terenie przykościelnym. Bóg zapłać.
  • dziękujemy zaproszonym osobom za przygotowanie kościoła do dzisiejszej niedzieli i na sobotę zapraszamy parafian z Łubnej nr-y od 22 do końca oraz ul. Modrzewiowej i Ceglanej.
  • zachęcamy do nabywania prasy katolickiej. W „Gościu Niedzielnym” geneza nabożeństwa majowego (np. kto i kiedy je wymyślił?); gazeta „Idziemy” opisuje obchody Tygodnia Biblijnego w Polsce, a w „Niedzieli” polecamy artykuł: „Jak modlić się z dziećmi?”.

11 ZAPOWIEDZI:

• Konrad Dariusz SZEWCZYK-kawaler z par Św. Urszuli Ledóchowskiej w Chylicach

Milena Maria KOWALSKA – panna z par tut ZAPOWIEDZI: PIERWSZE.

ktokolwiek znałby przeszkody uniemożliwiające przyjęcie przez w/w osoby Sakramentu Małżeństwa proszony jest o powiadomienie o tym kancelarii parafialnej – wymienione osoby polecamy modlitwom całej wspólnoty parafialnej.

Chojnowska

Katarzyna