2022.05.22. – SZÓSTA NIEDZIELA WIELKANOCY

Dziś liturgia nawiązuje do słów Chrystusa: „Jeżeli Mnie kto miłuje, będzie zachowywał moją naukę, a Ojciec mój umiłuje go i przyjdziemy do niego”. Przychodzi do nas Bóg Ojciec, który nas stworzył i kocha jako swoje przybrane dzieci; przychodzi Syn Boży, który nas odkupił przez ofiarę krzyżową i przychodzi Duch Święty, który nas uświęca i prowadzi. Jest to wielka tajemnica wiary, obecna we Mszy Świętej.

• po każdej Mszy Św. przed kościołem przeprowadzi zbiórkę do puszek p. Maria Łubowicz – dyrektor szkoły dla dzieci autystycznych.
  • spotkanie braci z KSP po Mszy św. o godz. 12.00.

• DZIEŃ MATKI. Polecamy Panu Bogu w modlitwach nasze Mamy.

• o godz. 16.00. rozpoczną się rozmowy kwalifikacyjne przed Pierwszą Komunią Św. dla klasy IIIA; o godz. 17.00. dla klasy IIIB. Dzieci z poza szkoły w Baniosze do wyboru. Prosimy aby dzieci OBOWIĄZKOWO przyszły z rodzicami i nie zapomniały swoich indeksów.
  • podczas Nabożeństwa Majowego rozpoczniemy Nowennę do Ducha Świętego.

• 41 rocznica śmierci błogosławionego ks. kard. Stefana Wyszyńskiego, Arcybiskupa Metropolity gnieźnieńskiego i warszawskiego, Prymasa Polski.
  • grupa modlitewna zaprasza na poranną Mszę Św. o godz. 07.30. w intencji: O dary Ducha Świętego, Boże błogosławieństwo, potrzebne łaski przez wstawiennictwo NMP Królowej Pokoju w Rodzinach dla Ojca Świętego, Biskupów, Kapłanów, kapłanów naszej Parafii, Sióstr Zakonnych, liczne i święte powołania kapłańskie, zakonne i misyjne oraz w intencjach naszych rodzin, zakończoną Adoracją NS.

05/ W NIEDZIELĘ ZA TYDZIEN:

• uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego
  • Spotkanie Domowego Kościoła o godz. 14.00. Przypominamy, że 12 czerwca br. odbędą się zapisy katolickich małżeństw do struktur Domowego Kościoła.

OGŁOSZENIE ZEWNĘTRZNE:

• 8 czerwca br. Szkole Podstawowej w Baniosze zostanie nadany tytuł: „POLSKI NIEPODLEGŁEJ”. Szkoła zwraca się z serdeczną prośbą do wszystkich mieszkańców, Parafian, Sympatyków i ludzi o wielkich sercach o wsparcie działań, mających na celu nadanie szkole patrona. Za tydzień przed kościołem odbędzie się zbiórka na ten cel. Rozprowadzane będą cegiełki po 50 pln, 100 pln i 200 pln do których dołączona będzie pamiątkowa moneta, wybita z okazji 100-lecia Odzyskania Niepodległości.

• nabożeństwa majowe są odprawiane w niedzielę o godz. 17.30., natomiast w pozostałe dni po Mszy Św. o godz. 18.00.
  • ROCZNICA Pierwszej Komunii Świętej zaplanowana jest 16 czerwca br. o godz. 10.30.
  • procesja na Boże Ciało w tym roku przejdzie ulicami Baniochy: Kościelną, Puławską (droga serwisowa), Nad Stawami, Spacerową i Sportową.
  • dziękujemy wszystkim osobom, które w ubiegłym tygodniu pośrednio lub bezpośrednio pomagały w pracach na terenie przykościelnym, szczególnie  Sylwi i Arkadiuszowi.
  • niestety nie możemy podziękować parafianom z Szymanowa: nr 02a bl 02. za przygotowanie kościoła na dziś ponieważ nikt z nich nie zainteresował się czystością własnego kościoła parafialnego. Przypominamy, że od jedenastu lat istnieje możliwość załatwienia zastępstwa za siebie jeżeli ktoś ma trudności z dotarciem na sprzątanie do kościoła – wystarczy mieć tylko dobrą wolę, to naprawdę nie wiele!
  • zachęcamy do nabywania prasy katolickiej w której dominuje tematyka związania z Dniem Matki.

• Agnieszka SZEWCZAK – panna z par. Niepokalanego Poczęcia NMP w Górze Kalwarii.
  • Patryk Zenon SOBIERAJ kawaler z par tutejszej ZAPOWIEDZI DRUGIE.

ktokolwiek znałby przeszkody uniemożliwiające przyjęcie przez w/w osoby Sakramentu Małżeństwa proszony jest o powiadomienie o tym kancelarii parafialnej – wymienione osoby polecamy modlitwom całej wspólnoty parafialnej.

Rajczak

Wojtunik

Stolarczyk

Wielogórski

• śp. Agata Ewa WOJDAK-UTRATA, lat 74.
  • śp. Janusz UTRATA, lat 74.

Wszystkim Parafianom i miłym gościom życzymy błogosławionego tygodnia! 🙂