2022.04.03.V NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU

„Kto z was jest bez grzechu, niech pierwszy rzuci na nią kamień”. Nie było takiego. Wszyscy uświadamiamy sobie swoją grzeszność, dlatego liturgia mówi nam: „Nawróćcie się do Boga waszego, On bowiem jest łaskawy i miłosierny”. Z ołtarza płynie na nas łaska przebaczenia wysłużona przez Chrystusa na krzyżu.

01/ WCZORAJ:

• szczęśliwie powróciła parafialna pielgrzymka do Sokółki, która uczciła 17 rocz. śmierci Św. JP II. Serdecznie dziękujemy jej uczestnikom za modlitwę w naszej intencji.

• rozpoczynają się REKOLEKCJE WIELKOPOSTNE. Będą trwać do środy włącznie. Poprowadzi je Misjonarz Matki Bożej Pocieszenia Ojciec Ashenafi Yonas Abebe Shamalo Gytyko Dylbato Dagoye z Mekory w Etiopi. Szczegółowy plan rekolekcji znajduje się przed kościołem i na naszej stronie internetowej www.parafiabaniocha.waw.pl. Zwracamy Państwa uwagę na dodatkową Mszę Św. z nauką od poniedziałku do środy o godz. 19.30. dla osób pracujących. W każdy dzień Rekolekcji podczas Mszy Św. będzie okazja do spowiedzi. Od poniedziałku do środy adoracja NS w godzinach 17.00.-18.00. Prosimy, tak zorganizować sobie czas, aby nikogo na tych rekolekcjach nie zabrakło. Na czas rekolekcji Kancelaria Parafialna będzie nieczynna.
  • o godz. 12.00. Msza Św. tzw. „PAPIESKA” – modlić się będziemy za wszystkich naszych ofiarodawców oraz wspierających modlitwą i ofiarowanym cierpieniem.
  • rodziców (opiekunów) wraz z dziećmi klas III zapraszamy podczas Rekolekcji Parafialnych w niedzielę na godz. 17.15. na nabożeństwo Gorzkich Żali oraz Mszę Świętą. Podczas spotkania odbędzie się błogosławieństwo i rozdanie książeczek do nabożeństwa dla dzieci przygotowujących się do Pierwszej Komunii Św. Obecność zainteresowanych obowiązkowa.
  • NABOŻEŃSTWO ADORACYJNE połączone z nabożeństwem Gorzkich Żali o godz. 17.15. – WYMIANA tajemnic różańcowych po nabożeństwie w sali Prymasa Tysiąc.
  • z racji I niedzieli miesiąca OFIARY na tace przeznaczone na CELE REMONTOWE.
  • spotkanie braci z KSP Totus Tuus po wieczornej Mszy Św.

• z racji pierwszego czwartku miesiąca będziemy modlić się w intencji powołanych oraz o nowe powołania kapłańskie i zakonne. Siostry z nauczycielskiego Koła Żywego Różańca zapraszamy do kaplicy MB na godz. 17.30.

• spotkanie BIERZMANTEK – grupa dziewcząt z klas ponadpodstawowych po nabożeństwie drogi krzyżowej dla dorosłych, spotkanie rozpoczyna Msza Św. o godz. 18.00.
  • ta Msza Św. rozpocznie również wyjście uczestników EDK, to osobiste spotkanie z Bogiem. Idziemy w milczeniu, samotnie lub w małych grupach. Uczestnicy EDK zabierają ze sobą: odblaskowe kamizelki i latarki. Dokładna mapa, informacje i zapisy na stronie internetowej www.edk.org.pl
  • ostatnia DROGA KRZYŻOWA po Mszy Św. wieczornej. Dziękujemy tym którzy dotychczas wzięli w niej udział.

• spotkanie ministrantów i lektorów o godz. 10.00 w kościele.

• NIEDZIELA PALMOWA, zachęcamy wszystkich do przyjścia do kościoła na Mszę Św. w ubraniach z elementami koloru czerwonego.
  • na początku każdej Mszy Św. błogosławieństwo Palm. Przed kościołem tradycyjnie palmy będą rozprowadzać bracia z KSP Totuus Tuus. Przypomnę, że wyjątkowo w tym roku konkurs na palmy od poszczególnych miejscowości został zawieszony na znak solidarności z uciemiężonym narodem ukraińskim.
  • o godz. 17.15. ostatnie GORZKIE ŻALE.
  • z racji 82 rocznicy zbrodni katyńskiej podczas każdej Mszy Św. będziemy się modlić za pomordowanych na Wschodzie. Tego dnia przypada dwunasta rocznica tragicznej katastrofy lotniczej w Smoleńsku w której było 96 ofiar, w większości wysokiej rangi, polskich urzędników państwowych. Przypomnę, że na naszym cmentarzu grzebalnym znajduje się symboliczny kamień ku czci pamięci tych osób. Pamiętajmy o trosce duchowej dla nich.

• przyjmujemy zgłoszenia do spowiedzi osób chorych w ich domach. Prosimy nie czekać z tymi zgłoszeniami na Wielki Tydzień.
  • dziękujemy za składane ofiary na kwiaty do Grobu Pańskiego. Bóg zapłać każdej osobie dobrej woli, której leży na sercu troska o wystrój Grobu Pańskiego.
  • dziękujemy p Andrzejowi z Baniochy i p Wiesławowi z Pilawy za pomoc we wczorajszym odśnieżaniu terenu przy kościele.
  • dziękujemy zaproszonym osobom za przygotowanie kościoła do dzisiejszej niedzieli i na sobotę zapraszamy parafian z Łubnej z ul. Łubińskiej 2, 4 i 6.
  • zachęcamy do nabywania prasy katolickiej. „Gość Niedzielny” opisuje sanktuarium Św. Michała Archanioła; w gazecie „Idziemy” polecamy artykuł „Blask prawdy”, a z „Niedzieli” dowiemy się czy odmieniać polskie nazwiska?

• Jerzy Jakub KOCISZEWSKI kawaler z par. pw MB Różańcowej w Piasecznie
  • Martyna Maria BONDER – panna z parafii tutejszej. ZAPOWIEDZI DRUGIE.
  • Marek Krzysztof JOACHIMOWICZ kaw z par św. Jana Chrzciciela w Kędzierówce
  • Weronika Krystyna SIBILSKA – panna z parafii tutejszej. ZAPOWIEDZI DRUGIE.
  • Krzysztof Piotr MOLAK – kawaler z par. tutejszej
  • Karolina STALUSZKA panna z parafii tutejszej. ZAPOWIEDZI DRUGIE.

wymienione osoby polecamy modlitwom całej wspólnoty parafialnej.

Stolarczyk

Grochocka

Apolonia

Zimny

• śp. Kingę Małgorzatę CZECHOWSKĄ, lat 41.

Wszystkim Parafianom oraz miłym gościom dziękując za wspólnotę modlitwy i świadectwo wiary przez nią wyrażone, życzymy błogosławionego tygodnia! 🙂