2022.03.20.III NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU

W przypowieści o drzewie nie dającym owocu, Ewangelia ukazuje cierpliwość miłosiernego Boga. Z roku na rok czeka na poprawę grzesznika. Przystępując do sprawowania świętych obrzędów, otwórzmy się na działanie Bożej Łaski, abyśmy wyszli umocnieni we wierze, która będzie się przejawiać w dobrych czynach.

• po Mszach Św. odbywa się zaległa zbiórka do puszek na rzecz dzieła pomocy misjonarzom: „Ad gentes”.

• Uroczystość Zwiastowania Pańskiego – Dzień Świętości Życia. Podczas wieczornej Mszy Św. nastąpi uroczysta adopcja dzieci poczętych. Materiały informacyjne znajdują się przy wyjściu z Kościoła – wypełnione specjalne deklaracje przynosimy na wspomnianą Mszę Św

APEL PRZEWODNICZĄCEGO KEP W ZWIĄZKU Z PROŚBĄ PAPIEŻA FRANCISZKA

W związku z trwającą agresją zbrojną Rosji w Ukrainie, dnia 25 marca br., w Uroczystość Zwiastowania Pańskiego, Ojciec Święty Franciszek dokona Aktu Poświęcenia Rosji i Ukrainy Niepokalanemu Sercu Maryi. Jednocześnie Papież prosi, aby pasterze i wierni na całym świecie trwali w tym samym czasie zjednoczeni na modlitwie, pod przewodnictwem Biskupa Rzymu.

Kościół w Polsce pragnie odpowiedzieć na to papieskie wezwanie, dlatego zwracam się z apelem do wszystkich księży biskupów, kapłanów, osób życia konsekrowanego i wszystkich wiernych, aby tego dnia we wszystkich katedrach i kościołach w Polsce o godz. 17:00, w jedności z Następcą Świętego Piotra, wznieść modlitwy do Boga, odmawiając Akt Poświęcenia Rosji i Ukrainy Niepokalanemu Sercu Maryi. Proszę również, by tego dnia odprawić Eucharystię w intencji pokoju w Ukrainie oraz nawrócenia Rosji.

Powierzając Dobremu Bogu sprawę pokoju w Ukrainie i świecie, z serca wszystkim błogosławię, w imię Ojca i Syna i Ducha Świętego. Amen. + Stanisław Gądecki Arcybiskup Metropolita Poznański Przewodniczący Konferencji Episkopatu Polski

• w odniesieniu do odczytanego apelu w jedności z papieżem podczas wieczornej Mszy Św. zostanie odmówiony Akt Poświęcenia Rosji i Ukrainy Niepokalanemu Sercu Maryi.
  • zachęcamy wszystkich wiernych do indywidualnej modlitwy i udziału w trwającej nowennie mającej na celu duchowe przygotowanie do tego wyjątkowego zawierzenia.
  • spotkanie BIERZMANTÓW – grupa chłopców z klas ponadpodstawowych po nabożeństwie drogi krzyżowej dla dorosłych, spotkanie rozpoczyna Msza Św. o godz. 18.00.

• grupa modlitewna zaprasza na poranną Mszę Św. o godz. 07.30. w intencji: O dary Ducha Świętego, Boże błogosławieństwo, potrzebne łaski przez wstawiennictwo NMP Królowej Pokoju w Rodzinach dla Ojca Świętego, Biskupów, Kapłanów, kapłanów naszej Parafii, Sióstr Zakonnych, liczne i święte powołania kapłańskie, zakonne i misyjne oraz w intencjach naszych rodzin, zakończoną Adoracją NS.
  • zbiórka ministrantów o godz. 10.00.

• wielkopostne nabożeństwa GORZKICH ŻALI z kazaniami pasyjnymi odbywają się w niedzielę o godz. 17.15. a nabożeństwa DROGI KRZYŻOWEJ odprawiane są w każdy piątek po wieczornej Mszy Św. ok. godz. 17.30. Serdecznie wszystkich zapraszamy.
  • trwają zapisy na pielgrzymkę do Sokółki w sobotę 2 kwietnia, koszt 60 pln.
  • zapraszamy rodziców (opiekunów) wraz z dziećmi klas III podczas Rekolekcji Parafialnych w niedzielę 03 kwietnia br. na godz. 17.15. na nabożeństwo Gorzkich Żali oraz Mszę Świętą. Podczas spotkania odbędzie się błogosławieństwo i rozdanie książeczek do nabożeństwa dla dzieci przygotowujących się do Pierwszej Komunii Świętej. Obecność zainteresowanych obowiązkowa.
  • EDK rozpocznie się 08 kwietnia br. o godzinie 18.00 Mszą Świętą w kościele w Baniosze. Chętnych do wzięcia udziału w 42 kilometrowej trasie drogi krzyżowej tzw. „NIEBIESKIEJ”: imienia bł. Matki Elżbiety Róży Czackiej, którą będzie można skrócić do 20 km lub 59 kilometrowej trasie drogi krzyżowej tzw. „ŻÓŁTEJ”: imienia bł. Kardynała Stefana Wyszyńskiego prosimy o kontakt z ks. Jarosławem lub przez stronę www.edk.org.pl.
  • w ubiegłym tygodniu dach na kapliczce św. Roberta przeszedł gruntowną renowację.
  • przyjmujemy zgłoszenia do spowiedzi osób chorych w ich domach. Prosimy nie czekać z tymi zgłoszeniami na Wielki Tydzień.
  • dziękujemy za ofiary na kwiaty do Grobu Pańskiego składane do skarbony obok chrzcielnicy. Bóg zapłać każdej osobie dobrej woli, której leży na sercu troska o wystrój Grobu Pańskiego.
  • niestety nie możemy podziękować mieszkańcom Baniochy z ul. Puławskiej mieszkających na tzw. KOLONII za przygotowanie kościoła na dziś ponieważ nikt z nich nie zainteresował się czystością własnego kościoła parafialnego. Przypominamy, że od jedenastu lat istnieje możliwość załatwienia zastępstwa za siebie jeżeli ktoś ma trudności z dotarciem na sprzątanie do kościoła – wystarczy mieć tylko dobrą wolę, to naprawdę nie wiele! Na sobotę zapraszamy mieszkańców Baniochy z ul. Puławskiej nr 13, 13a i 13c.
  • zachęcamy do nabywania prasy katolickiej. W „Gościu Niedzielnym” polecamy rozmowę o niezawinionym cierpieniu, w gazecie „Idziemy” polecamy artykuł: „Z dzieckiem o wojnie” a w „Niedzieli” znajdziemy dodatek tematyczny: „Dbaj o zdrowie” a z niego dowiemy się jak dobrać dietę do naszej aktywności fizycznej.

• Kamil Krzysztof WASILEWSKI kawaler z parafii tutejszej.
  • Monika KOTAŃSKA panna z parafii tutejszej. ZAPOWIEDZI PIERWSZE.
  • Kamil JANKOWSKI kawaler z par. Niepokalanego Poczęcia NMP w Górze Kalwarii
  • Katarzyna CHABER panna z parafii tutejszej. ZAPOWIEDZI PIERWSZE.

wymienione osoby polecamy modlitwom całej wspólnoty parafialnej.

Myszkowska

Tomasz

Czułba

Bogusław

• śp. Krystynę BOROWSKĄ, lat 82.
  • śp. Stanisławę WIELOGÓRSKĄ, lat 98.
  • śp. Wacława KUCIŃSKIEGO, lat 87.

Wszystkim Parafianom oraz miłym gościom dziękując za wspólnotę modlitwy i świadectwo wiary przez nią wyrażone, życzymy błogosławionego tygodnia! 🙂