2022.03.20.III NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU

INFORMACJE DUSZPASTERSKIE

W przypowieści o drzewie nie dającym owocu, Ewangelia ukazuje cierpliwość miłosiernego Boga. Z roku na rok czeka na poprawę grzesznika. Przystępując do sprawowania świętych obrzędów, otwórzmy się na działanie Bożej Łaski, abyśmy wyszli umocnieni we wierze, która będzie się przejawiać w dobrych czynach.

01/ DZIŚ:

 • po Mszach Św. odbywa się zaległa zbiórka do puszek na rzecz dzieła pomocy misjonarzom: „Ad gentes”.

02/ W PIĄTEK:

 • Uroczystość Zwiastowania Pańskiego – Dzień Świętości Życia. Podczas wieczornej Mszy Św. nastąpi uroczysta adopcja dzieci poczętych. Materiały informacyjne znajdują się przy wyjściu z Kościoła – wypełnione specjalne deklaracje przynosimy na wspomnianą Mszę Św

APEL PRZEWODNICZĄCEGO KEP W ZWIĄZKU Z PROŚBĄ PAPIEŻA FRANCISZKA

W związku z trwającą agresją zbrojną Rosji w Ukrainie, dnia 25 marca br., w Uroczystość Zwiastowania Pańskiego, Ojciec Święty Franciszek dokona Aktu Poświęcenia Rosji i Ukrainy Niepokalanemu Sercu Maryi. Jednocześnie Papież prosi, aby pasterze i wierni na całym świecie trwali w tym samym czasie zjednoczeni na modlitwie, pod przewodnictwem Biskupa Rzymu.

Kościół w Polsce pragnie odpowiedzieć na to papieskie wezwanie, dlatego zwracam się z apelem do wszystkich księży biskupów, kapłanów, osób życia konsekrowanego i wszystkich wiernych, aby tego dnia we wszystkich katedrach i kościołach w Polsce o godz. 17:00, w jedności z Następcą Świętego Piotra, wznieść modlitwy do Boga, odmawiając Akt Poświęcenia Rosji i Ukrainy Niepokalanemu Sercu Maryi. Proszę również, by tego dnia odprawić Eucharystię w intencji pokoju w Ukrainie oraz nawrócenia Rosji.

Powierzając Dobremu Bogu sprawę pokoju w Ukrainie i świecie, z serca wszystkim błogosławię, w imię Ojca i Syna i Ducha Świętego. Amen. + Stanisław Gądecki Arcybiskup Metropolita Poznański Przewodniczący Konferencji Episkopatu Polski

 • w odniesieniu do odczytanego apelu w jedności z papieżem podczas wieczornej Mszy Św. zostanie odmówiony Akt Poświęcenia Rosji i Ukrainy Niepokalanemu Sercu Maryi.
 • zachęcamy wszystkich wiernych do indywidualnej modlitwy i udziału w trwającej nowennie mającej na celu duchowe przygotowanie do tego wyjątkowego zawierzenia.
 • spotkanie BIERZMANTÓW – grupa chłopców z klas ponadpodstawowych po nabożeństwie drogi krzyżowej dla dorosłych, spotkanie rozpoczyna Msza Św. o godz. 18.00.

03/ W SOBOTĘ:

 • grupa modlitewna zaprasza na poranną Mszę Św. o godz. 07.30. w intencji: O dary Ducha Świętego, Boże błogosławieństwo, potrzebne łaski przez wstawiennictwo NMP Królowej Pokoju w Rodzinach dla Ojca Świętego, Biskupów, Kapłanów, kapłanów naszej Parafii, Sióstr Zakonnych, liczne i święte powołania kapłańskie, zakonne i misyjne oraz w intencjach naszych rodzin, zakończoną Adoracją NS.
 • zbiórka ministrantów o godz. 10.00.

04/ MIŁO NAM POINFORMOWAĆ, ŻE:

 • wielkopostne nabożeństwa GORZKICH ŻALI z kazaniami pasyjnymi odbywają się w niedzielę o godz. 17.15. a nabożeństwa DROGI KRZYŻOWEJ odprawiane są w każdy piątek po wieczornej Mszy Św. ok. godz. 17.30. Serdecznie wszystkich zapraszamy.
 • trwają zapisy na pielgrzymkę do Sokółki w sobotę 2 kwietnia, koszt 60 pln.
 • zapraszamy rodziców (opiekunów) wraz z dziećmi klas III podczas Rekolekcji Parafialnych w niedzielę 03 kwietnia br. na godz. 17.15. na nabożeństwo Gorzkich Żali oraz Mszę Świętą. Podczas spotkania odbędzie się błogosławieństwo i rozdanie książeczek do nabożeństwa dla dzieci przygotowujących się do Pierwszej Komunii Świętej. Obecność zainteresowanych obowiązkowa.
 • EDK rozpocznie się 08 kwietnia br. o godzinie 18.00 Mszą Świętą w kościele w Baniosze. Chętnych do wzięcia udziału w 42 kilometrowej trasie drogi krzyżowej tzw. „NIEBIESKIEJ”: imienia bł. Matki Elżbiety Róży Czackiej, którą będzie można skrócić do 20 km lub 59 kilometrowej trasie drogi krzyżowej tzw. „ŻÓŁTEJ”: imienia bł. Kardynała Stefana Wyszyńskiego prosimy o kontakt z ks. Jarosławem lub przez stronę www.edk.org.pl.
 • w ubiegłym tygodniu dach na kapliczce św. Roberta przeszedł gruntowną renowację.
 • przyjmujemy zgłoszenia do spowiedzi osób chorych w ich domach. Prosimy nie czekać z tymi zgłoszeniami na Wielki Tydzień.
 • dziękujemy za ofiary na kwiaty do Grobu Pańskiego składane do skarbony obok chrzcielnicy. Bóg zapłać każdej osobie dobrej woli, której leży na sercu troska o wystrój Grobu Pańskiego.
 • niestety nie możemy podziękować mieszkańcom Baniochy z ul. Puławskiej mieszkających na tzw. KOLONII za przygotowanie kościoła na dziś ponieważ nikt z nich nie zainteresował się czystością własnego kościoła parafialnego. Przypominamy, że od jedenastu lat istnieje możliwość załatwienia zastępstwa za siebie jeżeli ktoś ma trudności z dotarciem na sprzątanie do kościoła – wystarczy mieć tylko dobrą wolę, to naprawdę nie wiele! Na sobotę zapraszamy mieszkańców Baniochy z ul. Puławskiej nr 13, 13a i 13c.
 • zachęcamy do nabywania prasy katolickiej. W „Gościu Niedzielnym” polecamy rozmowę o niezawinionym cierpieniu, w gazecie „Idziemy” polecamy artykuł: „Z dzieckiem o wojnie” a w „Niedzieli” znajdziemy dodatek tematyczny: „Dbaj o zdrowie” a z niego dowiemy się jak dobrać dietę do naszej aktywności fizycznej.

05/ INTENCJE MSZALNE:

06/ ZAPOWIEDZI:

w najbliższym czasie w Sakramentalny związek małżeński mają zamiar wstąpić:

 • Kamil Krzysztof WASILEWSKI kawaler z parafii tutejszej.
 • Monika KOTAŃSKA panna z parafii tutejszej. ZAPOWIEDZI PIERWSZE.
 • Kamil JANKOWSKI kawaler z par. Niepokalanego Poczęcia NMP w Górze Kalwarii
 • Katarzyna CHABER panna z parafii tutejszej. ZAPOWIEDZI PIERWSZE.

wymienione osoby polecamy modlitwom całej wspólnoty parafialnej.

07/ ROCZNICE ODEJŚĆ:

 

21

03

Myszkowska

Julianna

1959

Jazgarzew

   

Wrześniewski

Henryk

1980

Baniocha

   

Kobiałka

Stanisław

1981

Baniocha

   

Deresiewicz

Maciej

1994

Baniocha

   

Jaskułowski

Zdzisław

1997

Baniocha

   

Idaczyk

Janina

2003

Baniocha

   

Zulczyk

Stanisława

2008

Baniocha

   

Tokaj

Wanda

2008

Baniocha

   

Hermanowska

Anna

2017

Baniocha

   

Pietrak

Franciszek

2018

Baniocha

   

Piekarniak

Ryszard

2021

Baniocha

22

03

Kozłowski

Leopold

1959

Jazgarzew

   

Dolata

Małgorzata

1962

Baniocha

   

Dzownkowska

Franciszka

1980

Baniocha

   

Ziernik

Józefa

1992

Baniocha

   

Jabłoński

Krzysztof

1995

Baniocha

   

Lipa

Jerzy

2001

Baniocha

   

Ludwin

Zbigniew

2003

Baniocha

   

Szlak

Barbara

2005

Baniocha

   

Łabno

Iwona

2021

Baniocha

23

03

Dzwonkowski

Czesław

1973

Baniocha

   

Pluta

Julianna

1976

Baniocha

   

Kucińska

Stefania

1985

Baniocha

   

Wrotek

Cecylia

1997

Baniocha

   

Jankowska

Irena

2003

Baniocha

   

Ciszewska

Beata

2011

Baniocha

   

Harton

Jacek

2020

Baniocha

   

Antoszkiewicz

Joanna

2021

Baniocha

24

03

Łuczak

Wiktoria

1958

Baniocha

   

Bator

Aleksander

1961

Baniocha

   

Chęciński

Franciszek

1967

Baniocha

   

Bartz

Irena

2001

Baniocha

   

Jaworski

Mariusz

2003

Baniocha

   

Parol

Jadwiga

2011

Baniocha

   

Biczyk

Stefan

2014

Baniocha

   

Derwińska

Józefa

2016

Baniocha

25

03

Grzywacz

Helena

1971

Baniocha

   

Kędzierska

Aniela

1977

Baniocha

   

Chęcińska

Marianna

2001

Baniocha

   

Osuch

Sławomir

2008

Baniocha

   

Gruszka

Janusz

2011

Baniocha

   

Kon

Henryk

2015

Baniocha

   

Kabulska

Gertruda

2017

Baniocha

   

Makulski

Ryszard

2018

Baniocha

26

03

Tkaczyk

Piotr

1958

Baniocha

   

Korytek

Zenon

1969

Baniocha

   

Biczyk

Stanisław

1977

Baniocha

   

Ludwin

Józef

1978

Baniocha

   

Kopyt

Mirosława

2007

Baniocha

   

Bogucki

Zdzisław

2018

Baniocha

   

Hermanowska

Helena

2020

Baniocha

   

Ber

Jadwiga

2020

Baniocha

27

03

Witek

Benedykta

1958

Baniocha

   

Uśniacki 

Dariusz

1967

Baniocha

   

Komorowski

Wacław

1985

Baniocha

   

Dolniak

Robert

1999

Baniocha

   

Jeziorek

Władysław

2008

Baniocha

   

Gładecki

Henryk

2010

Baniocha

   

Orzeł

Tomasz

2016

Baniocha

   

Czułba

Bogusław

2017

Baniocha


W TYM TYGODNIU POŻEGNALIŚMY:

 • śp. Krystynę BOROWSKĄ, lat 82.
 • śp. Stanisławę WIELOGÓRSKĄ, lat 98.
 • śp. Wacława KUCIŃSKIEGO, lat 87.

Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…..

Wszystkim Parafianom oraz miłym gościom dziękując za wspólnotę modlitwy i świadectwo wiary przez nią wyrażone, życzymy błogosławionego tygodnia! 🙂