2022.03.13.II NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU

INFORMACJE DUSZPASTERSKIE

Pan Jezus przemienił się na górze wobec wybranych apostołów: Piotra, Jakuba i Jana. Z obłoku usłyszeli głos Boga Ojca: ”To jest mój Syn umiłowany i Jego słuchajcie”. Przez chwilę Apostołowie zakosztowali szczęścia zbawionych. Nasz pobożny udział w Mszy Świętej przygotowuje nas do przemiany, jaką cieszą się zbawieni w niebieskiej chwale.

01/ DZIŚ:

 • odwiedzili nas woluntariusze fundacji TU i TERAZ, którzy prowadzą zbiórkę na rzecz osób niepełnosprawnych.
 • DZIEŃ PAPIESKI-IX rocznica wyboru pp Franciszka

02/ JUTRO:

 • o godz. 18.00 w Świątyni Opatrzności Bożej w Warszawie-Wilanowie, zostanie odprawiona uroczysta Msza Święta koncelebrowana z udziałem Episkopatu Polski w intencji Jego Świątobliwości Papieża Franciszka z racji 9. rocznicy wyboru na Stolicę św. Piotra. Mszy Świętej będzie przewodniczył Nuncjusz Apostolski w Polsce, Arcybiskup Salvatore Pennacchio. Do uczestnictwa w tej Mszy Świętej i wspólnej modlitwy w intencji Ojca Świętego i w intencji pokoju na Ukrainie zaproszeni są wszyscy wierni archidiecezji.

03/ W PIĄTEK:

 • DROGA KRZYŻOWA o godz. 17.30. dla dzieci a po Mszy Św. wieczornej ok. godz. 18.30. dla młodzieży i dorosłych. Serdecznie zapraszamy.

04/ W SOBOTĘ:

 • Uroczystość Św. Józefa, Oblubieńca NMP.

05/ W PRZYSZŁĄ NIEDZIELĘ:

 • zbiórka do puszek na rzecz dzieła pomocy misjonarzom „Ad gentes”.
 • nabożeństwo GORZKICH ŻALI o godz. 17.15.

06/ MIŁO NAM POINFORMOWAĆ, ŻE:

 • przyjmujemy zgłoszenia do spowiedzi osób chorych w ich domach. Prosimy nie czekać z tymi zgłoszeniami na Wielki Tydzień.
 • dziękujemy za składane ofiary na kwiaty do Grobu Pańskiego – ponieważ w wielu miejscach trudno jest znaleźć chętnych do zbierania takich ofiar ustawiliśmy obok chrzcielnicy specjalną skarbonę na ofiary na ten cel. Bóg zapłać każdej osobie dobrej woli, której leży na sercu troska o wystrój Grobu Pańskiego.
 • zgodnie z wolą naszego Biskupa przyjmujemy zgłoszenia lokali dla uchodźców z Ukrainy, głównie kobiet, dzieci i osób starszych.
 • dziękujemy za ofiary złożone w ubiegłą niedzielę na tzw.: „tacę remontową”. Aktualnie środki finansowe z całej ostatniej kolędy oraz ostatnich sześciu tzw. „tac remontowych” dają nam 60% środków na rozliczenie systemu nagłaśniającego nasz kościół. Bóg zapłać. Zapewniamy o stałej za Was modlitwie szczególnie na tzw. Mszach Papieskich.
 • trwają zapisy na pielgrzymkę do Sokółki w sobotę 2 kwietnia, koszt 60 pln. Przypominamy że Cud Eucharystyczny w Sokółce w kościele św. Antoniego jest związany z przemienieniem Hostii we fragment ludzkiego serca. Objawienie to jest pierwszym w Polsce cudem eucharystycznym. Niezwykłe, mistyczne wydarzenia miały miejsce w październiku 2008 roku, jednak przez dłuższy czas były okryte tajemnicą. Od tego czasu, przed cudownie objawioną Cząstką Ciała Pańskiego w hostii modli się wielu pielgrzymów, nie tylko z Polski. Cud w kościele sokólskim był i jest dla wielu osób punktem zwrotnym w życiu. Cudowne Objawienie niejednemu przywróciło wiarę, pomogło przetrwać trudności czy dało nadzieję na przyszłość. Ludzie tłumnie odwiedzają świątynię, w której dokonało się widoczne przemienienie hostii w Ciało Chrystusa. Cud został oficjalnie uznany przez Stolicę Apostolską.
 • zapraszamy rodziców (opiekunów) wraz z dziećmi klas III podczas Rekolekcji Parafialnych w niedzielę 03 kwietnia br. na godz. 17.15. na nabożeństwo Gorzkich Żali oraz Mszę Świętą. Podczas spotkania odbędzie się błogosławieństwo i rozdanie książeczek do nabożeństwa dla dzieci przygotowujących się do Pierwszej Komunii Świętej. Obecność zainteresowanych obowiązkowa.
 • Ekstremalna Droga Krzyżowa rozpocznie się 08 kwietnia br. o godzinie 18.00 Mszą Świętą w kościele w Baniosze. Chętnych do wzięcia udziału w 42 kilometrowej trasie drogi krzyżowej tzw. „NIEBIESKIEJ”: imienia bł. Róży Marii Czackiej, którą będzie można skrócić do 20 km lub 59 kilometrowej trasie drogi krzyżowej tzw. „ŻÓŁTEJ”: imienia bł. Kardynała Stefana Wyszyńskiego prosimy o kontakt z ks. Jarosławem lub przez stronę www.edk.org.pl.
 • zachęcamy wiernych do udziału w liturgii stacyjnej Wielkiego Postu, wykaz Kościołów Stacyjnych znajduje się na tablicy z ogłoszeniami.
 • dziękujemy zaproszonym osobom za przygotowanie kościoła do dzisiejszej niedzieli i na sobotę zapraszamy parafian z Baniochy z ul. Puławskiej mieszkających na tzw. KOLONII.
 • zachęcamy do nabywania prasy katolickiej. W „Gościu Niedzielnym” ciekawe informacje o grzechu chciwości, w gazecie „Idziemy” polecamy artykuł: „Reformy pp. Franciszka” a z „Niedzieli” dowiemy się o nowych limitach dorabiania do emerytury i renty oraz o tym, jak leczyć zaćmę.

07/ INTENCJE MSZALNE:

08/ ROCZNICE ODEJŚĆ:

 

14

03

Malarczyk

Wiesław

1955

Słomczyn

   

Pijarczyk

Anna

1970

Baniocha

   

Świetlik

Cecylia

1977

Baniocha

   

Seliga

Stanisława

1981

Baniocha

   

Gorczyca

Franciszek

1981

Baniocha

   

Sochanek

Genowefa

1998

Baniocha

   

Kowalska

Franciszka

2002

Baniocha

   

Lutek

Jerzy Józef

2012

Baniocha

   

Piskor

Anna

2013

Baniocha

   

Miętusiewicz

Stanisław

2016

Baniocha

   

Bała

Wiesław

2016

Baniocha

15

03

Rajkowski

Stanisław

1969

Baniocha

   

Owczarek

Edward

1992

Baniocha

   

Hermatowski

Jan

2007

Baniocha

   

Holz

Henryk

2013

Baniocha

   

Urbański

Eugeniusz

2014

Baniocha

16

03

Wołowicz

Feliks

1968

Baniocha

   

Stasiak

Piotr

1973

Baniocha

   

Dudek

Antoni

1975

Baniocha

   

Wielogórska

Anna

1980

Baniocha

   

Zaremba

Stanisław

1981

Baniocha

   

Drożdż

Janusz

1988

Baniocha

   

Chojnowski

Jerzy

2007

Baniocha

   

Gunerka

Stanisława

2008

Baniocha

   

Stolarczyk 

Franciszka

2009

Baniocha

   

Brzeziński

Adam

2010

Baniocha

   

Pielaszek

Wiesław

2017

Baniocha

   

Obrębski

Tadeusz

2019

Baniocha

   

Dobosz

Andrzej

2021

Baniocha

17

03

Szachniewicz

Janina

1978

Baniocha

   

Biernat

Kazimiera

2005

Baniocha

   

Mirgos

Elżbieta

2010

Baniocha

18

03

Trzaska

Wacław

1961

Baniocha

   

Brzeziński

Czesław

1987

Baniocha

19

03

Nowak

Paulina

1993

Baniocha

   

Osuch

Władysław

1998

Baniocha

   

Wicha

Jan

2002

Baniocha

   

Tkacz

Barbara

2008

Baniocha

   

Sałański

Zbigniew

2011

Baniocha

20

03

Szczepaniak

Władysław

1965

Baniocha

   

Konopka

Aleksy

1966

Baniocha

   

Gradziński

Jan

1975

Baniocha

   

Sikorski

Andrzej

1998

Baniocha

   

Bogucki

Czesław

2000

Baniocha

   

Szostak

Apolimary

2002

Baniocha

   

Kucharczyk

Andrzej

2016

Baniocha

   

Hermanowski

Jan

2018

Baniocha


W TYM TYGODNIU POŻEGNALIŚMY:

 • śp. Pawła SZECHIŃSKIEGO, lat 73.
 • śp. Tadeusza FABISIAKA, lat 71.
 • śp. Małgorzatę Urszulę BICZYK, lat 53.
 • śp. Teresę Eugenię WALIGÓRĘ, lat 74.

Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…..

Wszystkim Parafianom oraz miłym gościom dziękując za wspólnotę modlitwy i świadectwo wiary przez nią wyrażone, życzymy błogosławionego tygodnia! 🙂