2021.12.25. – UROCZYSTOŚĆ NARODZENIA PAŃSKIEGO

INFORMACJE DUSZPASTERSKIE

 

Msza w nocy (PASTERKA)

Ta święta noc zajaśniała nam  blaskiem nowo narodzonego Zbawiciela. Przeżywamy misterium przyjęcia przez Syna Bożego naszej ludzkiej natury, aby ja napełnić bóstwem. Za tę niewymowną łaskę wyrażamy Bogu wdzięczność uczestnicząc pobożnie w Mszy Świętej, podczas której Chrystus zrodzi się w naszych sercach.

Msza o świcie

W duchu pielgrzymujemy dziś do Betlejem, gdzie pasterze „znaleźli Maryję, Józefa i Niemowlę leżące w żłobie”. W czasie Mszy Świętej razem z nimi składamy hołd wcielonemu Bogu, leżącemu w prawdzie w żłobie, ale otoczonemu wdzięcznością, miłością i uwielbieniem.

Msza w dzień

W dzisiejszą uroczystość przeżywamy misterium Bożego Narodzenia. Syn Boży przyjął naszą ludzką naturę, aby w ten sposób dać nam udział w swoim Bóstwie. To tajemnicze działanie przyniosło nam nadzieję zbawienia i sprawiło, że staliśmy się przybranymi dziećmi Bożymi oraz dziedzicami nieba.

 

01/ DZIŚ:

  • I Dzień Świąt. Mszy Św. o godz. 07.30. NIE BĘDZIE. Pozostałe Msze Św. wg. porządku niedzielnego. Zapraszamy do licznego udziału w nich. Niech te Święta będą spotkaniem najpierw z Panem Bogiem, a później z najbliższymi.
  • wszystkim, którzy pomogli w przygotowaniu duchowym i zewnętrznym oraz głębokim przeżyciu Uroczystości Bożego Narodzenia, wszystkim którzy przysłali życzenia świąteczne pocztą, telefonicznie, SMSami, na naszą stronę internetową oraz składali je osobiście, składamy serdeczne podziękowanie.
  • dziękujemy wszystkim osobom, które pomagały przy wczorajszej Wigilii dla samotnych oraz wszystkim bezinteresownym ofiarodawcom.
  • dziękujemy p. Hannie z Szymanowa za prace porządkowe dla parafii.

02/ JUTRO – w NIEDZIELĘ – Święto Świętej Rodziny: Jezusa, Maryi i Józefa

  • II Dzień Świąt. Msze Św. odprawiane będą o godz. 07.30, 09.00, 10.30, 12.00, i 18.00. Zapraszamy na Msze Św. wszystkich RAZEM małżonków; jeśli są to także ich dzieci i najbliższą rodzinę. Podczas każdej Mszy Św. będzie miało miejsce odnowienie przyrzeczeń małżeńskich złożonych podczas Sakramentu Małżeństwa. Ofiary złożone na tacę tradycyjnie będą przeznaczone na KUL.

03/ W PONIEDZIAŁEK:

  • rozpoczniemy wizyty duszpasterskie od mieszkańców Wojciechowic. Celem wizyt duszpasterskich jest wspólna modlitwa, błogosławieństwo domów i Rodzin, wzajemne spotkanie i duszpasterska rozmowa. W związku z tym prosimy przygotować stół z białym obrusem, krzyż, poświęconą wodę, kropidło, Pismo Św. oraz w domach gdzie są dzieci zeszyt od religii. Prosimy także o obecność w domu – o ile to możliwe – całej rodziny. Wizyty duszpasterskie rozpoczynamy od godz. 17.00., tradycyjnie prosimy odwiedzanych Parafian o przywiezienie kolędujących księży na kwadrans przed wyznaczoną godziną początku wizyt duszpasterskich.

 

PORZĄDEK WIZYT NA NAJBLIŻSZE PÓŁTORA TYGODNIA:

WOJCIECHOWICE ul. Podleśna oraz Lipowa nr-y: 69 – 81 – w poniedziałek 27.12.2021

WOJCIECHOWICE ul. Lipowa nr-y: 31 – 68 – we wtorek 28.12.2021

WOJCIECHOWICE ul. Lipowa nr-y: 01 – 30 – w środę 29.12.2021

DOBIESZ ul. Lipowa i Szkolna – w czwartek 30.12.2021

DOBIESZ ul. Spacerowa, Tęczowa, Wolska – w poniedziałek 03.01.2022

DOBIESZ ul. Leśna, Zgody, Mazowiecka nr-y: 01 – 71 – we wtorek 04.01.2022

DOBIESZ ul. Mazowiecka nr-y: 72 – 125 – w środę 05.01.2022

  • wizyty duszpasterskie odbywają się od poniedziałku do piątku w godzinach 17.00.-21.00. i w soboty od godz. 09.00.-16.00. Porządek wizyt duszpasterskich jest wywieszony w gablotach ogłoszeń i na naszej internetowej stronie parafialnej parafiabaniocha.waw.pl.
  • ofiary składane przy okazji Wizyt Duszpasterskich planujemy przeznaczyć na rozliczenie instalacji głośnikowej w naszym kościele.
  • zakończenie wizyt duszpasterskich planujemy do 01 marca 2022 r. –w tym czasie w dni kolędowe nie będzie wieczornych Mszy Św. O godz. 18.00. Msze Św. będą celebrowane jedynie w Niedziele, Środy i wszystkie Uroczystości.

ŻYCZENIA ŚWIĄTECZNE:

Niech Jezus, który przychodząc na świat objawił nam miłość Ojca okaże Wam – drodzy Bracia i Siostry – także i dziś swe łagodne i wrażliwe serce. Niech Jego miłość przemienia Wasze życie w codzienne doświadczenie szczęścia i radości z bycia dziećmi tak wspaniałego Ojca! Z najlepszymi życzeniami na Boże Narodzenie dla wszystkich Parafian.