2021.11.21. – XXXIV NIEDZIELA CHRYSTUSA KRÓLA

Dziś w ostatnią niedzielę w roku kościelnym obchodzimy Uroczystość Chrystusa Króla Wszechświata. „Wszystko przez Niego i dla Niego zostało stworzone. On jest przed wszystkim i wszystko w Nim ma istnienie”. On przygotował dla nas „Wieczne i powszechne królestwo, królestwo prawdy i życia, świętości i łaski, sprawiedliwości, miłości i pokoju”.

• ostatnia niedziela roku liturgicznego: Uroczystość Chrystusa Króla Wszechświata. Po Mszy Św. o godz. 12.00. odbędzie się wystawienie Najświętszego Sakramentu i odmówiona zostanie Litania do Serca PJ oraz Akt poświecenia Chrystusowi Królowi.
  • w odpowiedzi na apel przewodniczącego Konferencji Episkopatu Polski, ks. kard. Kazimierz Nycz zdecydował, aby w kościołach Archidiecezji Warszawskiej przeprowadzić zbiórkę do puszek na finansowanie dzieł pomocowych w czasie kryzysu migracyjnego.

• z racji wspomnienia Św. Cecylii patronki śpiewu i muzyki będziemy modlić się w intencji naszego pana Organisty i wszystkich osób z Nim współpracujących.

• GRUPA modlitewna zaprasza na Mszę Św. o godz. 7.30. w intencji: O dary Ducha Świętego, Boże błogosławieństwo, potrzebne łaski przez wstawiennictwo NMP Królowej Pokoju w Rodzinach dla Ojca Świętego, Biskupów, Kapłanów, kapłanów naszej Parafii, Sióstr Zakonnych, liczne i święte powołania kapłańskie, zakonne i misyjne oraz w intencjach naszych rodzin zakończoną adoracją NS.
  • o godz. 16.00. zbiórka ministrantów.

04/ W NIEDZIELĘ ZA TYDZIEŃ:

• rozpocznie się ADWENT, czas szczególnego i bezpośredniego przygotowania do Świąt Bożego Narodzenia. Przy tej okazji informujemy, że Rekolekcje Adwentowe w naszej Parafii rozpoczną się 12 grudnia br. w III Niedzielę Adwentu. Już od przyszłej niedzieli zapraszamy osoby rozprowadzające opłatki po parafii do ks. Proboszcza po ich odbiór. Ofiary za opłatki będą przeznaczone na ogrzewanie naszego kościoła. W Sali Prymasa Tysiąclecia rozpocznie się rozprowadzanie cegiełek na ogrzewanie kościoła połączone z przekazywaniem opłatków na Święta Bożego Narodzenia, będą też do nabycia świece bożonarodzeniowe.
  • tradycyjnie ks. Proboszcz ogłosi konkurs na najładniejszą Szopkę wykonaną przez uczniów Szkoły Podstawowej klas III –VI. Każda z czterech grup wiekowych III – IV – V – VI kl. wyznacza cztery klasy trudności wg których będą oceniane Szopki. Prace należy podpisać i przedstawić ks. Proboszczowi najpóźniej do czwartku 16 grudnia br. Ogłoszenie wyników i rozdanie nagród w IV Niedziele Adwentową 19 grudnia br. podczas Mszy Św. o godz. 10.30. Najładniejsze prace zostaną umieszczone przy centralnej dekoracji Groty Betlejemskiej w naszym kościele.
  • po Mszy Św. o godz. 10.30. odbędzie się kolejne spotkanie rodziców oraz dzieci komunijnych. Obecność obowiązkowa.
  • taca będzie przeznaczona na seminarium duchowne.
  • po Mszach Św. zbiórka do puszek na biednych.
  • o godz. 14.00. spotkanie Domowego Kościoła.

• spotkanie kandydatów do bierzmowania z klas ponadpodstawowych: chłopcy 3 grudnia a dziewczęta 10 grudnia br. Przypominamy, że wszystkie spotkania dla BIERZMANTÓW rozpoczynają się Mszą Świętą o godz. 18.00.
  • w dniach 26-28 listopada br. odbędą się rekolekcje dla rozeznających powołanie. Bliższe informacje na stronie internetowej WMSD.
  • zachęcamy do nabywania prasy katolickiej. W „Gościu Niedzielnym” bezpłatny dodatek – płyta z filmem opowiadającym o beatyfikowanym właśnie w Katowicach ks. Janie Masze; również gazety: „Idziemy” oraz „Niedziela” przybliżają nam postać tego niezwykłego kapłana.

Fil

Miszewski

Osińska

Danuta