2021.11.28. – I NIEDZIELA ADWENTU

Eucharystia jest zadatkiem życia wiecznego. Sprawowana na ziemi, kieruje naszą uwagę ku wieczności. Liturgia Adwentowa przybliża nas do Mesjasza, Jezusa Chrystusa, którego zobaczymy na końcu czasów przychodzącego z wielką mocą i chwałą aby dopełnić dzieła zbawienia i odnieść ostateczne zwycięstwo nad złem i śmiercią.

• rozpoczyna się ADWENT, a zarazem nowy rok duszpasterski pod hasłem “Posłani w pokoju Chrystusa”. Adwent to czas szczególnego i bezpośredniego przygotowania do Świąt Bożego Narodzenia oraz oczekiwania na ostateczne przyjście Chrystusa. To dobra okazja do większej czujności, gorliwości w modlitwie a także czynienia dobrych uczynków. Zachęcamy do Sakramentu Pokuty na początku Adwentu – nie czekając na ostatnie chwile. Parafialne Rekolekcje Adwentowe rozpoczną się w III Niedzielę Adwentu tj. 12 grudnia br. Prosimy tak zorganizować sobie czas aby nikogo na nich nie zabrakło.
  • w Sali Prymasa Tysiąclecia są już poświęcone opłatki na stół wigilijny oraz świece Caritas. Po nabyciu cegiełki na ogrzewanie kościoła dostajemy do niej opłatek. Ubiegłoroczne świece zanosimy na cmentarz. Dochód ze świec przeznaczony jest na świąteczną pomoc Caritasu dla dzieci.
  • ogłaszamy konkurs na najładniejszą Szopkę wykonaną przez uczniów Szkoły Podstawowej klas III –VI. Każda z czterech grup wiekowych III – IV – V – VI kl. wyznacza cztery klasy trudności wg których będą oceniane Szopki. Prace należy podpisać i przedstawić ks. Proboszczowi najpóźniej do czwartku 16 grudnia br. Ogłoszenie wyników i rozdanie nagród w IV Niedziele Adwentową 19 grudnia br. podczas Mszy Św. o godz. 10.30. Najładniejsze prace zostaną umieszczone przy centralnej dekoracji Groty Betlejemskiej w naszym kościele.
  • po Mszy Św. o godz. 10.30. odbędzie się kolejne spotkanie rodziców oraz dzieci komunijnych. Obecność obowiązkowa.
  • taca jest przeznaczona na WMSD.
  • po Mszach Św. zbiórka do puszek na biednych.
  • o godz. 14.00. spotkanie Domowego Kościoła.

02/ OD JUTRA:

• tradycyjne zapraszamy wszystkich na RORATY, które odprawiane będą w naszym kościele w dni powszednie o godz. 07.00., będą poprzedzone śpiewem Godzinek do Matki Bożej o godz. 06.45. Zapraszamy też na nie wszystkie dzieci, szczególnie te które przygotowują się do Pierwszej Komunii Św.

• wspomnienie Św. Andrzeja. Msze Św. o godz. 7.00. i 18.00.

• o godz. 18.00. zakończymy celebrowanie WYPOMINKOWEJ zbiorowej Mszy Św. za naszych bliskich zmarłych – dziękujemy wszystkim, którzy w tym roku brali w niej udział, dając wyraz pamięci o tych którzy już odeszli z tej ziemi do Boga.

05/ W CZWARTEK

• pierwszy czwartek miesiąca. Będziemy modlić się w intencji powołanych oraz o nowe powołania kapłańskie i zakonne – o godz. 17.30. w kaplicy MB odbędzie się spotkanie Nauczycielskiego Koła Żywego Różańca pw. Św. Józefa po nim Msza Św. o godz. 18.00.

06/ W PIĄTEK

• będziemy przeżywać Międzynarodowy Dzień Osób Niepełnosprawnych.
  • pierwszy piątek miesiąca – spowiedź od godz. 17.30. Prosimy już o zgłaszanie adresów chorych, aby mogli oni przed Świętami skorzystać z Sakramentu Pokuty i Komunii Św.
  • o godz. 18.00. spotkanie BIERZMANTÓW z grupy p Piotra. Przypominamy, że spotkanie rozpoczyna się Mszą Świętą.

• wspomnienie Św. Barbary. Msze Św. o godz. 7.00. i 18.00.
  • pierwsza sobota miesiąca – o godz. 07.00. Msza Św. celebrowana w intencji Wynagradzającej MB za grzechy Świata zakończona nabożeństwem pierwszo sobotnim podczas adoracji NS.

08/ W NIEDZIELĘ ZA TYDZIEŃ:

• będziemy przeżywać XXII dzień modlitwy i pomocy materialnej Kościołowi na Wschodzie. Po Mszach przed kościołem będzie zbiórka do puszek na ten cel.
  • zapraszamy na Mszę Św. tzw. „PAPIESKĄ” o godz. 12.00. – rozpoczną ją intencje ze świecznika wotywnego, a zakończy błogosławieństwo relikwiami Św. Jana Pawła II. Modlić się będziemy w intencji: Parafian, wszystkich naszych ofiarodawców i dobroczyńców oraz wspierających modlitwą i ofiarowanym cierpieniem.
  • ofiary na tace będą przeznaczone na CELE REMONTOWE. (Szczególnie na fundusz na instalację nagłaśniającą nasz kościół, na którym mamy już 4% potrzebnych środków).
  • NABOŻEŃSTWO ADORACYJNE o godz. 17.00. – WYMIANA tajemnic różańcowych i spotkanie formacyjne KŻR po nabożeństwie w sali Prymasa Tysiąclecia

• spotkanie BIERZMANTEK 10 grudnia br. o godz. 18.00.
  • kolejne spotkanie rodziców/opiekunów dzieci komunijnych odbędzie się w niedzielę 12 grudnia br. po Mszy Św. o godz. 10.30. Obecność zainteresowanych obowiązkowa.
  • po raz dziewiąty podejmujemy inicjatywę duszpasterską WIGILII DLA OSÓB SAMOTNYCH: 24 grudnia br. o godz. 09.00. w Sali Prymasa Tysiąclecia. Prosimy o przekazywanie informacji dotyczących adresów takich osób.
  • zachęcamy do nabywania prasy katolickiej w której dominuje wątek adwentowy.

• Tomasz OLESIŃSKI kawaler z parafii tutejszej.
  • Ewelina Karolina ZIEMBICKA – panna z parafii tutejszej ZAPOWIEDZI: PIERWSZE

ktokolwiek znałby przeszkody uniemożliwiające przyjęcie przez w/w osoby Sakramentu Małżeństwa proszony jest o powiadomienie o tym kancelarii parafialnej – wymienione osoby polecamy modlitwom całej wspólnoty parafialnej.

Jaros

Waldemar

Szewc

Adward