2021.10.03. XXVII NIEDZIELA ZWYKŁA

INFORMACJE DUSZPASTERSKIE

„Co Bóg złączył, człowiek niech nie rozdziela”. Małżeństwo jest szkołą, w której małżonkowie rozwijają się i dojrzewają duchowo, zmierzając do doskonałości ukazanej nam przez Chrystusa. Źródłem siły do takiego życia, zgodnego z wolą Bożą jest Msza Święta. Eucharystia bowiem jest Sakramentem jedności łączącym ludzi w Chrystusie.

01/ DZIŚ:

 • przed Mszą Św. o godz. 10.30. pierwsza w tym roku szkolnym KATECHEZA DLA DOROSŁYCH dotycząca duchowości.
 • zapraszamy na Mszę Św. tzw. „PAPIESKĄ” o godz. 12.00. podczas której modlić się będziemy do Boga przez wstawiennictwo Świętego JP II obecnego w kościele w relikwii z Jego krwi za wszystkich naszych ofiarodawców, dobrodziejów oraz wspierających modlitwą i ofiarowanym cierpieniem.
 • po Mszy Św. w Sali Prymasa spotkanie braci KSP Totus Tuus.
 • z racji PIERWSZEJ niedzieli miesiąca TACA na CELE REMONTOWE.
 • NABOŻEŃSTWO ADORACYJNE połączone z Różańcem po łacinie o godz. 17.30. – WYMIANA tajemnic różańcowych po nabożeństwie w sali Prymasa Tysiąclecia.
 • po wieczornej Mszy Św. spotkanie młodzieży – bierzmantów, uczniów szkół ponadpodstawowych, którzy za rok przyjmą bierzmowanie. Prosimy przynieść indeksy. Prosimy o przekazanie tej informacji zainteresowanym. Obecność obowiązkowa.

02/ W CZWARTEK:

 • pierwszy czwartek miesiąca – o godz. 17.30. zapraszamy na spotkanie Nauczycielskie KŻR pw. Św. Józefa po nim Msza Św. podczas której modlić się będziemy za powołanych oraz o nowe powołania kapłańskie i zakonne.
 • wspomnienie NMP Różańcowej, przypominamy, że ta wspaniała modlitwa maryjna w naszej świątyni odprawiana jest w dni powszednie po wieczornych Mszach Św., a w niedziele – tradycyjnie – po łacinie o godz. 17.30. Modlić się będziemy w intencji Kościoła i Ojczyzny za wstawiennictwem bł. Stefana Kardynała Wyszyńskiego i bł. Matki Elżbiety Róży Czackiej. Dzieci, szczególnie te które przygotowują się do Pierwszej Komunii Świętej zapraszamy do kaplicy MB w kościele we wtorki i piątki na godz. 17.15.

03/ W SOBOTĘ:

 • o godz. 8.00. rano z pod kościoła rusza autokarowa, jedno dniowa pielgrzymka do Zuzeli miejsca narodzin ks. Kard Wyszyńskiego – będzie to dziękczynienie za Jego beatyfikację. Są jeszcze wolne miejsca. Koszt 80 pln.

04/ W NIEDZIELĘ ZA TYDZIEŃ:

 • XXI Dzień Papieski pod hasłem „Nie lękajcie się”. Po Mszach, podobnie jak w całej Polsce będą zbierane ofiary do puszek na Fundację „Dzieło Nowego Tysiąclecia” na pomoc dla zdolnej a biednej młodzieży.
 • po wieczornej Mszy Św. spotkanie Grupy Biblijnej.

05/ MIŁO NAM POINFORMOWAĆ, ŻE:

 • w zakrystii są do wzięcia karteczki na których wpisujemy imiona i nazwiska naszych zmarłych na całomiesięczne zbiorowe Msze Św. listopadowe za zmarłych o godz. 18.00. oraz JEDNORAZOWE modlitwy wypominkowe na 1 i 2 listopada. Karteczki z ofiarami oddajemy osobiście naszym kapłanom w zakrystii lub kancelarii parafialnej.
 • w przyszłym roku nasza parafia przeżywać będzie 70 lat istnienia, planujemy uczcić ten jubileusz kolejną, dziewiątą parafialną pielgrzymką tym razem do Medjugorie. Wyjazd planowany jest w dniach 11-19 lipca 2022 r. Koszt 1950 pln plus 250 Euro. Zapisy odbędą się w niedzielę 31 października br. po wieczornej Mszy Św.
 • przypominamy o obowiązku noszenia w kościele maseczek zakrywających nos i usta. Dziękujemy za zrozumienie motywacji tego obowiązku.
 • dziękujemy osobom, które w ubiegłym tygodniu pomagały w pracach na terenie przykościelnym. Bóg zapłać.
 • zachęcamy do nabywania prasy katolickiej. W „Gościu Niedzielnym” polecamy rozmowę o niemieckiej drodze synodalnej; z gazety „Idziemy” dowiemy się dlaczego w październiku polscy biskupi udają się do Papieża, a w „Niedzieli” polecamy artykuł: „Solidarnie w obronie religii”.

06/ INTENCJE MSZALNE:

07/ ROCZNICE ODEJŚĆ:

 

04

10

Walendzik

Antoni

1961

Baniocha

   

Putkiewicz

Henryk

1977

Baniocha

   

Wolny

Zdzisław

2000

Baniocha

   

Słowik

Jadwiga

2002

Baniocha

   

Jasik

Kazimiera

2003

Baniocha

   

Kolasa

Marianna

2009

Baniocha

   

Postek

Ryszard

2014

Baniocha

   

Krzycholik

Kamil

2015

Baniocha

05

10

Retmaniak

Anna

1976

Baniocha

   

Putkiewicz

Weronika

1976

Baniocha

   

Owczarek

Stefania

1980

Baniocha

   

Chojnacki

Stanisław

1985

Baniocha

   

Dąbrowska

Janina

1998

Baniocha

   

Zulczyk 

Sabina

2005

Baniocha

06

10

Kowalski

Krzysztof

1953

Słomczyn

   

Staszewska

Stanisława

2003

Baniocha

   

Utrata

Leokadia

2011

Baniocha

   

Wasilewski

Jan

2011

Baniocha

   

Kostaniak

Jadwiga

2013

Baniocha

07

10

Gałązka

Bronisław

1954

Słomczyn

   

Głowiński

Tadeusz

1975

Baniocha

   

Kwiatkowska

Katarzyna

1978

Baniocha

   

Góralski

Michał

1979

Baniocha

   

Gwara

Lucyna

1981

Baniocha

   

Szafrańska

Jadwiga

1994

Baniocha

   

Siwek

Józef

2017

Baniocha

08

10

Klewek

Genowefa

1980

Baniocha

   

Opiłowska

Zofia

1994

Baniocha

   

Krzycholik

Aleksandra

2014

Baniocha

09

10

Wrotek

Stanisław

1953

Sobików

   

Zulczyk

Andrzej

1966

Baniocha

   

Parol

Janina

1976

Baniocha

   

Macierzyńska

Regina

1991

Baniocha

10

10

Lemański

Tymoteusz

1955

Baniocha

   

Gorczyca

Mieczysław

1959

Baniocha

   

Pindelski

Stanisław

1978

Baniocha

   

Dobosz

Józefa

1986

Baniocha

   

Kowalska

Stefania

2011

Baniocha

   

Fit

Jerzy

2014

Baniocha

   

Sak

Feliksa

2020

Baniocha


W TYM TYGODNIU POŻEGNALIŚMY:

 • śp. Artura DROŻDŻA, lat 44.
 • śp. Sławomira ŁOPACIŃSKIEGO, lat 48.

Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…..

Wszystkim Parafianom i miłym gościom życzymy błogosławionego tygodnia!