2021.09.12. XXIV NIEDZIELA ZWYKŁA

Wraz z Apostołem Piotrem wyznajemy dziś wiarę w Bóstwo Chrystusa. Od swoich uczniów Chrystus wymaga, aby z wiarą szli za Nim niosąc swój krzyż. Mówił im: „Kto straci swe życie z powodu Mnie i Ewangelii, ten je zachowa”. To tajemnica naszej wiary którą rozważamy i przeżywamy w czasie Mszy Św.

• beatyfikacja Prymasa Stefana Wyszyńskiego i matki Elżbiety Czackiej. Z tej racji nie będzie Mszy Św. o godz. 12.00. abyśmy wszyscy w tym czasie mogli uczestniczyć w transmisji telewizyjnej z tego historycznego wydarzenia. Na naszej parafialnej stronie internetowej pojawił się link umożliwiający oglądanie tej uroczystości w komputerze.
  • rozpoczyna się XI TYDZIEŃ WYCHOWANIA pod hasłem: „W blasku ojcostwa”.
  • taca na WMSD.
  • spotkanie kandydatów do bierzmowania, którzy będą bierzmowani 22 września br. po wieczornej Mszy Św. ok godz. 19.00. Obecność obowiązkowa.

• po wieczornej Eucharystii zapraszamy wszystkich Parafian i miłych Gości na przedostatnią w tym roku PROCESJĘ FATIMSKĄ.

• Święto Podwyższenia Krzyża Świętego. O godz. 11.00. w Świątyni Opatrzności Bożej w Wilanowie odbędzie się pogrzeb księdza biskupa Mariana Dusia.
  • o godz. 18.30. pierwsza próba dla Bierzmantów, którzy 22 września przyjmą Sakrament Bierzmowania.

• o godz. 18.30. druga próba dla Bierzmantów. Obecność na wszystkich próbach obowiązkowa.

• wspomnienie Św. Zygmunta Szczęsnego Felińskiego, biskupa – patrona naszej Warszawskiej Archidiecezji.
  • z racji 82 rocz. napadu Związku Radzieckiego na naszą Ojczyznę, będziemy modlić się w intencji pomordowanej polskiej ludności i żołnierzy na Wschodzie.

• przypada Święto Św. Stanisława Kostki – Patrona Dzieci i Młodzieży. Msze Św. sprawowane będą o godz. 7.00. i 18.00. Na wieczorną Eucharystię zapraszamy uczniów klas VIII którzy po Mszy Św. będą mieli okazję zapisania się na przygotowanie do Sakr. Bierzmowania.

07/ W NIEDZIELĘ ZA TYDZIEŃ:

• dzień Środków Oddziaływania społecznego.
  • na Mszy Św. o godz. 10.30. poświęcenie plecaków i przyborów szkolnych dla kl. I.
  • spowiedź młodzieży przed Bierzmowaniem podczas wszystkich Mszy Św. Bierzmanci pozostawiają u spowiednika swoje indeksy.
  • odbędzie się Marsz dla życia i Rodziny pod hasłem: „Bądź, prowadź, chroń…”. Bliższe informacje na tablicy z ogłoszeniami i przy wyjściu z kościoła.

• J. Ex. Ks. Bp przyjął zaproszenie na XIX rocznicę koronacji parafialnego obrazu NMP Królowej Pokoju przypadającą w przyszłą środę 22 września br. Uczcimy ten dzień, w życiu naszej Społeczności parafialnej 40-sto godzinną adoracją NS zakończoną w przyszłą środę o godz. 18.00. Mszą Św. podczas której nasz Gość udzieli Sakramentu Bierzmowania naszej dziatwie. Podczas wieczornej Mszy Św. zaśpiewamy Te Deum i pieśń naszej Parafii „Hymn śpiewamy Tobie Maryjo…”.
  • spotkanie komunijne rodziców i dzieci klas III odbędzie się (za dwa tygodnie) w niedzielę 26 września br. po Mszy Św. o godz. 10.30. Obecność zainteresowanych obowiązkowa. Rodziców lub Opiekunów dzieci klas komunijnych uczących się poza szkołą w Baniosze prosimy o indywidualny kontakt z księdzem Proboszczem. Przypominamy, że: dzieci z terenu parafii powinny przystępować do Pierwszej Komunii Świętej w swojej parafii, bez względu na to gdzie chodzą do szkoły. Komunia Św. jest świętem parafialnym, a nie szkolnym. Ponadto chodzi o kontakt parafii nie tylko z dziećmi, ale przede wszystkim z rodzicami, za których odpowiedzialny jest Proboszcz ich zamieszkania. A poza tym będzie nam miło, gdy poznamy dzieci i rodziców nie tylko z naszej Szkoły w Baniosze.
  • zachęcamy do nabywania prasy katolickiej w której dominuje wątek beatyfikacji kard. Stefana Wyszyńskieiego i matki Róży Czackiej.

• Piotr BOMBA kawaler z parafii tutejszej.
  • Paulina KRZYCZKOWSKA – panna z par. tutejszej. ZAPOWIEDZI DRUGIE.

wymienione osoby polecamy modlitwom całej wspólnoty parafialnej.

Wojtaszewski

Frączek

Gałązka

Adam

Wszystkim Parafianom i miłym gościom życzymy błogosławionego tygodnia!