2021.08.22. XXI NIEDZIELA ZWYKŁA

Chrystus powiedział: „Kto spożywa moje Ciało i pije moja Krew ma życie wieczne a Ja go wskrzeszę w dniu ostatecznym”. Słowa te zaszokowały słuchaczy. Odeszli, bo nie rozumieli. W imieniu Apostołów Piotr oświadczył: „Ty masz słowa życia wiecznego”. Również my wyznajemy swoja wiarę, gdy pobożnie i czynnie uczestniczymy we Mszy Św.

• gościmy w naszej parafii ks. Jana Crepin Menguina Nama, który głosi Słowo Boże a po Mszach Św. przed kościołem przeprowadza kwestę na budowę kościoła w Kamerunie.

• o godz. 16.30. zapraszamy członków i sympatyków Legionu Maryi na spotkanie formacyjne do salki Prymasa Tysiąclecia a Wspólnota Żywego Różańca zaprasza po wieczornej Mszy Św. swoich Członków i Sympatyków na modlitwę różańcową.

• Uroczystość NMP Częstochowskiej zapraszamy na uroczystą Mszę Św. o godz. 18.00.

• GRUPA modlitewna zaprasza na Mszę Św. o godz. 18.00. w intencji: O dary Ducha Świętego, Boże błogosławieństwo, potrzebne łaski przez wstawiennictwo NMP Królowej Pokoju w Rodzinach dla Ojca Świętego, Biskupów, Kapłanów, kapłanów naszej Parafii, Sióstr Zakonnych, liczne i święte powołania kapłańskie, zakonne i misyjne oraz w intencjach naszych rodzin zakończoną adoracją NS.

05/ W PRZYSZŁĄ NIEDZIELE:

• o godz. 12.00. Msza Św. w Lesie Chojnowskim upamiętniająca 77 rocznicę rozstrzelania 23 naszych parafian (w tym 5 braci Czapskich). W kościele parafialnym nie będzie Mszy o godz. 12.00.

06/ INFORMUJEMY, ŻE:

• przypominamy o obowiązku noszenia w kościele maseczek zakrywających nos i usta. Dziękujemy za zrozumienie motywacji tego obowiązku.
  • dziękujemy wszystkim osobom, które w ubiegłym tygodniu pomagały w pracach na terenie przykościelnym. Bóg zapłać!
  • zachęcamy do nabywania prasy katolickiej w której dominuje wątek wspomnień o zmarłym arcybiskupie Henryku Hoserze.

• Konrad Patryk STASZEWSKI kawaler z parafii tutejszej.
  • Martyna STALUSZKA – panna z par. tutejszej. ZAPOWIEDZI DRUGIE.
  • Karol POSTEK kawaler z par. Św. Franciszka z Asyżu w Prażmowie.
  • Magdalena WIŚNIAK – panna z par. tutejszej. ZAPOWIEDZI DRUGIE.

wymienione osoby polecamy modlitwom całej wspólnoty parafialnej.

Feliksa

Staszewski