2021.08.01. XVIII NIEDZIELA ZWYKŁA

W czasach Mojżesza manna była zapowiedzią Eucharystii. Przy cudownym rozmnożeniu chleba Chrystus wyjaśnił: „Jam jest chleb życia. Kto do Mnie przychodzi, nie będzie łaknął; a kto we Mnie wierzy, nigdy pragnąć nie będzie”. Zaprasza nas Chrystus na spożywanie Chleba życia. Podczas Mszy Świętej jesteśmy uczestnikami Uczty eucharystycznej.

01/ PRZEDWCZORAJ:

• szczęśliwie powróciła ósma parafialna pielgrzymka do najstarszych kościołów w Gruzji i Armenii. Serdecznie dziękujemy wszystkim za modlitwę. Wyrażamy nadzieję, że modlitwa Pielgrzymów pomoże umocnić naszą wiarę i z większym zapałem naśladować w codziennym życiu parafialną Patronkę NMP Królową Pokoju. Zdjęcia z pielgrzymki są już na naszej internetowej stronie parafialnej.

• rozpoczyna się SIERPIEŃ – MIESIĄC TRZEŹWOŚCI. Zachęcamy naszych Parafian do podjęcia tej cennej inicjatywy w duchu przeproszenia, przebłagania i pokuty za grzechy nietrzeźwości w naszych domach i miejscach pracy, jest to też najlepszy czas do pielgrzymowania. Zachęcamy naszych Parafian do udziału w pielgrzymkach.
  • z racji 77 rocznicy wybuchu Powstania Warszawskiego modlimy się za tych którzy nie żałowali swego zdrowia i życia dla ratowania Ojczyzny i Jej wolności.
  • gościmy ks. Piotra Jabłońca kwestującego na potrzeby Kościoła na Wschodzie.
  • o godz. 12.00. Msza Św. tzw. „PAPIESKA” – modlić się będziemy za wszystkich naszych ofiarodawców oraz wspierających modlitwą i ofiarowanym cierpieniem.
  • taca na CELE REMONTOWE. NABOŻEŃSTWO ADORACYJNE o godz. 17.00. – po nabożeństwie adoracyjnym spotkanie formacyjne KŻR i wymiana tajemnic różań.

• możemy uzyskać odpust zupełny tzw. ”Porcjunkuli” Warunki: pobożne nawiedzenie Kościoła, odmówienie w nim Modlitwy Pańskiej oraz Wyznania Wiary, Sakramentalna spowiedź, przyjęcie Komunii Św., modlitwa wg intencji Ojca Świętego oraz wykluczenie przywiązania do jakiegokolwiek grzechu.

• przypada wspomnienie Św. Jana Marii Vianneya – patrona kapłanów.
  • o godz. 16.30. spotkanie formacyjne członków Legionu Maryi.

• pierwszy czwartek miesiąca – modlić się będziemy w intencji powołań.

• pierwszy piątek miesiąca oraz Święto Przemienienia Pańskiego – spowiedź na pół godz. przed Mszą Św. o godz. 18.00.

• pierwsza sobota miesiąca. O godz. 18.00. Msza Św. wynagradzająca MB za grzechy świata zakończona nabożeństwem pierwszo sobotnim i wystawieniem NS.

• w dni powszednie lipca i sierpnia nie ma Mszy Św. porannych, a kancelaria czynna jest od pon. do piątku przez godz. po wieczornej Mszy Św.
  • dziękujemy wszystkim osobom, które w ubiegłym tygodniu pomagały w kościele oraz wokół niego. Bóg zapłać.
  • wszystkim wypoczywającym życzymy miłego wypoczynku, dużo wrażeń i miłych przygód, a Gościom dobrego samopoczucia wśród nas oraz szczęśliwych powrotów.
  • zachęcamy do nabywania prasy katolickiej. „Gość Niedzielny” przybliża postać Św. Jana Marii Vianneya; z gazety „Niedziela” dowiemy się jak rozsądnie korzystać z internetu; a gazeta „Idziemy” opisuje zaangażowanie przyszłego Prymasa Tysiąclecia w Powstanie Warszawskie.

• Szymon Janusz LESZCZYŃSKI kawaler z parafii tutejszej.
  • Ewelina OLAK – panna z par. Św. Jana Chrzciciela w Zbroszy Dużej. ZAP DRUGIE

wymienione osoby polecamy modlitwom całej wspólnoty parafialnej.

Zdrojek

1974