2021.07.11. XV NIEDZIELA ZWYKŁA

ODPUST PARAFIALNY. Chrystus Pan najpierw szkolił swoich apostołów, a następnie w odpowiednim czasie wysyłał w świat, aby samodzielnie głosili Ewangelię. Na drogę dał im odpowiednie wskazówki oraz władzę uzdrawiania i wypędzania złych duchów. Od Chrztu Świętego należymy do Apostolskiego Kościoła, co zobowiązuje nas do głoszenia Chrystusa przez dobre słowo i przykład.

• PARAFIALNY ODPUST. Uroczystą Mszę Św. o godz. 12.00. celebrować będzie oraz Słowo Boże wygłosi Sekretarz Przewodniczącego Konferencji Episkopatu Polski, ks. dr Tomasz Ślesik.

• procesja Fatimska po Mszy Św. o godz. 18.00. Serdecznie wszystkich zapraszamy.

• Wspólnota Żywego Różańca zaprasza po wieczornej Mszy Św. swoich Członków i Sympatyków na modlitwę różańcową.

• wieczorna Eucharystia o godz. 18.00. rozpocznie się od Koronki do Miłosierdzia Bożego. Serdecznie zapraszamy do wspólnej modlitwy.

05/ 25 LIPCA br.

• przypada wspomnienie Św. Krzysztofa patrona kierowców i podróżnych. Zachęcamy do modlitwy o bezpieczeństwo na naszych drogach, dlatego……

06/ W NAJBLIŻSZĄ NIEDZIELĘ

• 18 lipca br. po każdej Mszy Świętej będzie miało miejsce poświęcenie samochodów i wszelkich pojazdów mechanicznych – nie tylko nowych
  • o godz. 19.00. wyrusza spod kościoła ÓSMA parafialna pielgrzymka do najstarszych zachowanych na ziemi kościołów chrześcijańskich w Gruzji i Armenii. Uczestnikom pielgrzymki przypominamy o zabraniu ze sobą 400 euro do rozliczenia wyjazdu na miejscu. Pielgrzymi mogą zostawić swoje auta na czas pielgrzymki na wewnętrznym parkingu przy plebani. Polecamy modlitwom Wiernych tę pielgrzymkę i prosimy pielgrzymów o pamięć w modlitwie za całą naszą parafię.

• przygotowywana jest Księga Intencji na rok 2022, która będzie do naszej dyspozycji po wakacjach, ale już teraz prosimy osoby zainteresowane zamówieniem Mszy Św. Gregoriańskiej na przyszły rok o kontakt z księdzem Proboszczem.
OGŁOSZENIE ZEWNĘTRZNE: Arcybiskup Metropolita Warszawski, Kazimierz Kardynał Nycz, przekazuje informację, że: W związku z trwającą pandemią COVID-19 i brakiem skutecznego lekarstwa Kościół Warszawski apeluje o podejmowanie akcji szczepień dla dobra całej społeczności. Przy Świątyni Opatrzności Bożej w Warszawie-Wilanowie, gdzie odbędzie się beatyfikacja Stefana Kardynała Wyszyńskiego i Matki Elżbiety Róży Czackiej, otwarto powszechnie dostępny punkt szczepień. Niech to będzie przykład konkretnej troski o dobro bliźniego, przykład dla wszystkich w Archidiecezji Warszawskiej przed zbliżającą się beatyfikacją.
  • dziękujemy wszystkim osobom, które w ubiegłym tygodniu pomagały w pracach na terenie przykościelnym. Bóg zapłać.
  • przypominamy o obowiązku noszenia w kościele maseczek zakrywających nos i usta. Dziękujemy za zrozumienie motywacji tego obowiązku.
  • zachęcamy do nabywania prasy katolickiej. „Gość Niedzielnym” drukuje teksty poświęcone relacjom pomiędzy Izraelem a Polską; w gazecie „Idziemy” ciekawy artykuł: „Nie ręką ludzką uczyniony” – o niezwykłej historii wizerunku MB z Guadalupe, a „Niedziela” porusza bolesny temat uznania aborcji za prawo człowieka.

12 07 Pacuszka Małgorzata 1963 Baniocha
Postek Helena 1996 Baniocha