2021.06.20. XII NIEDZIELA ZWYKŁA

„Wielki Prorok powstał między nami i Bóg nawiedził lud swój” – stwierdzali świadkowie cudów jakie Jezus czynił. „Kim że On jest, że nawet wichry i jeziora są Mu posłuszne” – pytali Apostołowie. Dlatego też pełni czci i z oczyszczonym sercem przystępujemy do sprawowania Mszy Św., w której przychodzi do nas Chrystus.

• zostaje odwołana dyspensa od uczestnictwa w niedzielnej Mszy Świętej oraz w Święta nakazane.
  • dziękujemy za obecność i modlitwę uczestnikom ubiegło tygodniowej Procesji Fatimskiej.

• dzień Ojca.
  • o godz. 16.30. zapraszamy członków i sympatyków Legionu Maryi na spotkanie formacyjne do salki Prymasa Tysiąclecia a Wspólnota Żywego Różańca zaprasza po wieczornej Mszy Św. i nabożeństwie czerwcowym swoich Członków i Sympatyków na modlitwę różańcową.
  • egzaminy dla kandydatów do Sakramentu Bierzmowania: o godz. 16.30. dla chłopców a o godz. 19.30. dla dziewcząt.

• Uroczystość narodzenia Św. Jana Chrzciciela.

• koniec roku szkolnego. Z racji na ograniczenia pandemiczne w tym roku zapraszamy chętnych uczniów ze Szkoły w Baniosze wraz z Gronem Pedagogicznym na Mszę Świętą o godz. 18.00.

• Grupa Modlitewna zaprasza na poranną Mszę Św. o godz. 7.30. w intencji: O dary Ducha Świętego, Boże błogosławieństwo, potrzebne łaski przez wstawiennictwo NMP Królowej Pokoju w Rodzinach dla Ojca Świętego, Biskupów, Kapłanów, kapłanów naszej Parafii, Sióstr Zakonnych, liczne i święte powołania kapłańskie, zakonne i misyjne oraz w intencjach naszych rodzin, zakończoną adoracją NS.
  • tego dnia przypada 25 rocznica śmierci czwartego Proboszcza parafii Baniocha ks. Józefa Stoczyńskiego, którego grób znajduje się na tutejszym cmentarzu. Polecamy modlitwom wiernych Jego osobę. Przypominamy, że czerwiec w naszej Parafii jest miesiącem szczególnych modlitw za kapłanów.
  • o godz. 18.00. wyjątkowo nie będzie Mszy Św., tylko samo nabożeństwo czerwcowe

06/ INFORMUJEMY, ŻE:

• Władza Archidiecezjalna dokonała zmian personalnych w naszej parafii. Pod koniec sierpnia odchodzi od nas ks. Piotr Hejna, który będzie wikariuszem w parafii pw. Świętego Karola Boromeusza w Warszawie, w dekanacie wolskim. Do nas skierowany został wikariusz z parafii pw. Miłosierdzia Bożego w Grójcu, w dekanacie grójeckim ks. Jarosław Pogorzelski. Księdzu Piotrowi bardzo dziękujemy za dotychczasową posługę w naszej parafii oraz życzymy wielu radości i życzliwości w nowej parafii.
  • akcja honorowego krwiodawstwa odbywa się dziś w godzinach: 09.30.-13.30.w domu parafialnym w Klarysewie
  • przypominamy o obowiązku noszenia w kościele maseczek zakrywających nos i usta. Dziękujemy za zrozumienie motywacji tego obowiązku.
  • dziękujemy wszystkim osobom, które w ubiegłym tygodniu pomagały w pracach na terenie przykościelnym. Bóg zapłać
  • zachęcamy do nabywania prasy katolickiej. „Gość Niedzielny” zawiera tekst Litanii do Św. Józefa z nowymi wezwaniami a z gazeta „Idziemy” opisuje dzieje objawień w Medjugoriu.

• Łukasz PINDELSKI – kawaler z par tutejszej.
  • Dominika JAKUBOWSKA – panna z parafii tutejszej ZAPOWIEDZI: DRUGIE.
  • Rafał Marek KOCHAŃSKI – kawaler z par. Niep. Poczęcia NMP w Górze Kalwarii.
  • Joanna GOLISZEWSKA – panna z par tutejszej ZAPOWIEDZI: DRUGIE.

ktokolwiek znałby przeszkody uniemożliwiające przyjęcie przez w/w osoby Sakramentu Małżeństwa proszony jest o powiadomienie o tym kancelarii parafialnej – wymienione osoby polecamy modlitwom całej wspólnoty parafialnej.

21 06 Frączkowski Zbigniew 2013 Baniocha
Zdrojek Stanisława 1998 Baniocha
Nizińska Marianna 2010 Baniocha
Parol Grzegorz 2018 Baniocha

• śp. Irenę Anielę PACUSZKĘ, lat 95.

Wszystkim Parafianom i miłym gościom życzymy błogosławionego tygodnia! 🙂