2023.05.14. – SZÓSTA NIEDZIELA WIELKANOCY

Dziś liturgia nawiązuje do słów Chrystusa: „Jeżeli Mnie kto miłuje, będzie zachowywał moją naukę, a Ojciec mój umiłuje go i przyjdziemy do niego”. Przychodzi do nas Bóg Ojciec, który nas stworzył i kocha jako swoje przybrane dzieci; przychodzi Syn Boży, który nas odkupił przez ofiarę krzyżową i przychodzi Duch Święty, który nas uświęca i prowadzi. Jest to wielka tajemnica wiary, obecna we Mszy Świętej.

01/ WCZORAJ:

• zainicjowaliśmy tegoroczne procesje fatimskie dziękując Bogu i MB za ocalenie życia Św. JP II 42 lat temu. Serdecznie dziękujemy wszystkim osobom, które uczestniczyły licznie w tej uroczystości.

• woluntariusz p. Piotr Iwanowski promuje czasopismo osób niepełnosprawnych TU i TERAZ a po Mszach Św. przeprowadza kwestę na 4 letniego Jasia z guzem mózgu, tradycyjnie będzie też rozprowadza aniołki.

03/ WTOREK:

• Uroczystość Św. Andrzeja Boboli, kapłana i męczennika, patrona Polski i metropolii. Msze Św. o godz. 07.30. i 18.00.

• wspomnienie św. Stanisława Papczyńskiego, kapłana którego relikwie i Sanktuarium znajduje się w |GK.

• podczas Nabożeństwa Majowego rozpoczniemy Nowennę do Ducha Świętego.
  • po wieczornej liturgii spotkanie dziewcząt do bierzmowania ze szkoły ponadpodstawowej. Spotkanie chłopców 26 maja.

06/ W NIEDZIELE ZA TYDZIEŃ:

• Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego.

• nabożeństwa majowe w naszym kościele odprawiane są w niedziele o godz. 17.30., natomiast w pozostałe dni po Mszy Św. o godz. 18.00.
  • zapraszamy dwóch przedstawicieli grupy osób, które wykonały palmę na Niedzielę Palmową z Wojciechowic na śniadanie z ks. Proboszczem na plebanii 21 maja br. po Mszy o godz. 7.30. a z Solca 28 maja br.
  • od 29 do 31 maja br. odbędą się bezpośrednie PRÓBY do Pierwszej Komunii Św.
  • ROCZNICA I Komunii Świętej zaplanowana jest na 08 czerwca br. o godz. 10.30.
  • w czwartek 08 czerwca br. przypada Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa. Procesja na Boże Ciało w tym roku przejdzie ulicami Baniochy: Spokojną, Szkolną Szeroką Środkową i Graniczną.
  • ze względów organizacyjnych uległ zmianie termin parafialnej Pielgrzymki do Sanktuariów Italii i Sycylii, odbędzie się ona w dniach 03-14 lipca br. są jeszcze wolne miejsca, zapraszamy osoby zainteresowane.
  • zapisy na uroczystości beatyfikacji Rodziny Ulmów 10 września br. w Markowej k/Łańcuta trwają do 21 maja br.
  • dziękujemy za ofiary z ubiegło tygodniowej tacy remontowej; aktualnie mamy po trzech tacach remontowych ok 15% potrzebnych środków, dziękujemy darczyńcom składającym na Fundusz malowania kościoła indywidualnie ofiary, na konto parafialne oraz do skarbony przy chrzcielnicy. Przypominamy, że wykonawca został wybrany, wizualizacja została zatwierdzona a pierwsze prace zaplanowaliśmy już w przyszłym miesiącu.
  • dziękujemy wyznaczonym osobom za przygotowanie świątyni na dzisiejszą niedzielę i na sobotę zapraszamy do sprzątania parafian Solca z nr-ów 01-56 oraz ul. Jaśminowej, Różanej i Magnolii.
  • dziękujemy wszystkim osobom, które w ubiegłym tygodniu pomagały w pracach na terenie przykościelnym, szczególnie p Arkowi z Łubnej za koszenie trawy.
  • zachęcamy do nabywania prasy katolickiej. W „Gościu Niedzielnym” o pokucie, która decyduje o losach świata, gazeta „Idziemy” prezentuje rady jak mimo komunijnego show nie zgubić sensu przyjęcia I Komunii Św., a „Niedziela” prezentuje ciekawy artykuł pt.: „Chrzest nie dla każdego?”

• Łukasz DOMINIAK – kawaler z par. MB Fatimskiej w Ursusie.
  • Anna Maria KONOPKA – panna z par z parafii tutejszej: ZAP PIERWSZE
  • Kamil Piotr KUKLEWSKI – kawaler z parafii tutejszej.
  • Paulina Mirosława FIJOŁEK – panna z par Św Jakuba Ap w Głownie: ZAP DRUGIE

ktokolwiek znałby przeszkody uniemożliwiające przyjęcie przez w/w osoby Sakramentu Małżeństwa proszony jest o powiadomienie o tym kancelarii parafialnej – wymienione osoby polecamy modlitwom całej wspólnoty parafialnej.

Dziewczopolski

Danuta

Szydłowski

Walczak

• śp. Mieczysława Adama STĘPNIAKA, lat 72.

Wszystkim Parafianom i miłym gościom życzymy błogosławionego tygodnia!