2023.05.28. – NIEDZIELA ZESŁANIA DUCHA ŚWIĘTEGO

INFORMACJE DUSZPASTERSKIE

Dziś w Uroczystość świętowania tajemnicy Zesłania Ducha Świętego, wołamy: Przyjdź Duchu Święty, napełnij serca swoich wiernych i zapal w nich ogień swojej miłości”. Zgromadzeni na Mszy Świętej otwórzmy nasze serca na dary Ducha Świętego, za przykładem Apostołów, Maryi i niewiast zgromadzonych we Wieczerniku.

01/ DZIŚ:

 • Uroczystość Zesłania Ducha Św. – kończy się czas Komunii Wielkanocnej. Odpust zupełny za udział w publicznym śpiewie hymnu: „O Stworzycielu Duchu przyjdź”.
 • przypada 42 rocznica śmierci błog. ks. kard. Stefana Wyszyńskiego, Arcybiskupa Metropolity gnieźnieńskiego i warszawskiego, Prymasa Polski. To dobra okazja do zapoznania się z wystawą dotyczącą Prymasa Tysiąclecia zawierającą Jego zdjęcia i niezwykle głębokie – ponadczasowe myśli. Zachęcamy do spaceru wzdłuż ogrodzenia parafialnego po wewnętrznej jego stronie.

02/ OD JUTRA DO ŚRODY WŁĄCZNIE:

 • o godz. 19.00. odbędą się przygotowania bezpośrednie do Uroczystości Pierwszej Komunii Św. Obecność dzieci obowiązkowa. Rodziców zapraszamy w tym czasie z własnymi narzędziami ogrodowymi do porządkowania terenu przykościelnego. (Szczególnie liczymy na tatusiów z podkaszarkami.

03/ JUTRO:

 • drugi dzień Świąt Zesłania Ducha Świętego – Święto NMP Matki Kościoła. Msze Św. celebrowane będą o godz. 07.30. i 18.00. Statutowe Święto KSP Totus Tuus, którą zapraszamy 4 czerwca br. na Mszę „papieską” w której będziemy modlić się również w ich intencji.

04/ W ŚRODĘ:

 • ostatnie nabożeństwo majowe po Mszy Św. o godz. 18.00. Dziękujemy wszystkim za udział w nich. Dziękujemy również tym którzy modlili się przy polnych krzyżach i kapliczkach.

05/ W CZWARTEK:

 • ustanowione przez pp. Benedykta XVI Święto Jezusa Chrystusa Najwyższego i Wiecznego Kapłana. Msze Św. celebrowane będą o godz. 07.30. i 18.00.
 • rozpocznie się MIESIĄC MODLITW ZA KAPŁANÓW. Przy wyjściu z kościoła można „wylosować” z koszyczka imiona kapłanów polecanych naszym modlitwom.
 • pierwszy czwartek miesiąca, święto Jezusa Chrystusa Najwyższego i Wiecznego Kapłana – modlić się będziemy w intencji powołanych oraz o nowe powołania kapłańskie i zakonne – o godz. 17.30. zapraszamy na spotkanie Nauczycielskie Koło Żywego Różańca pw. Św. Józefa.
 • rozpoczniemy odprawianie nabożeństw czerwcowych, które będą w naszym kościele w dni powszednia po Mszy Św. wieczornej o godz. 18.00. a w niedziele o godz. 17.30. Jest to jednocześnie Dzień Dziecka. Zachęcamy do modlitwy za dzieci, nie tylko nasze. W intencji dzieci będziemy też modlić się podczas każdej Mszy Św. Jeżeli pozwoli na to pogoda tradycyjnie nabożeństwa czerwcowe odbywać się będą przy figurze Serca Pana Jezusa.
 • o godz. 19.00. spowiedź dzieci komunijnych i ich rodziców.

06/ W PIĄTEK:

 • dekorowanie kościoła na uroczystość pierwszokomunijną.
 • pierwszy piątek miesiąca – spowiedź na pół godz. przed Mszą Św.

07/ W SOBOTĘ:

 • pierwsza sobota miesiąca – parafialne Koło Przyjaciół Radia Maryja zaprasza wszystkich swoich sympatyków na poranną Mszę Św. o godz. 07.30. w intencji Wynagradzającej MB za grzechy Świata zakończoną nabożeństwem pierwszo sobotnim i adoracją NS.
 • o godz. 11.00. Pierwsza Komunia Święta, która rozpocznie tzw. „BIAŁY TYDZIEŃ” trwający do Czwartkowej Procesji – włącznie.
 • odprawa liturgiczna ministrantów przed Bożym Ciałem o godz. 19.00.

08/ W NIEDZIELĘ ZA TYDZIEŃ:

 • Uroczystość Trójcy Przenajświętszej, tego dnia kończy się czas komunii wielkanocnej.
 • 35 rocznica konsekracji biskupiej kard. Kazimierza Nycza.
 • po raz XVI będziemy przeżywać DZIEŃ DZIĘKCZYNIENIA – pod hasłem „Dziękujemy za czyniących pokój”. Zbiórka do puszek na budowę Świątyni Św. Opatrzności Bożej.
 • o godz. 12.00. Msza Św. tzw. „PAPIESKA” – modlić się będziemy za wszystkich naszych ofiarodawców oraz wspierających modlitwą i ofiarowanym cierpieniem.
 • z racji I niedz. miesiąca OFIARY na tace są przeznaczone na CELE REMONTOWE. Zbieramy na fundusz malowania kościoła. W tym miejscu dziękujemy za ofiary darczyńcom składającym na Fundusz malowania kościoła indywidualnie ofiary, na konto parafialne oraz do skarbony przy chrzcielnicy. Bóg zapłać za hojność serc.
 • NABOŻEŃSTWO ADORACYJNE z nabożeństwem czerwcowym o godz. 17.30. – WYMIANA tajemnic różańcowych po nabożeństwie w sali Prymasa Tysiąclecia.
 • dzieci komunijne zapraszamy na nabożeństwo czerwcowe o godz. 17.30. zakończone odnowieniem ich przyrzeczeń chrzcielnych (zabieramy ze sobą gromnice – świece chrzcielne), a potem na Msze Św. o godz. 18.00.
 • po wieczornej Mszy Św. spotkanie wszystkich BIERZMANTÓW z klas ponadpodstawowych w kościele. We wtorek 06 czerwca br. BIERZMANCI będą mieli próbę przed procesją Bożego Ciała a w poniedziałek 12 czerwca egzamin, pytania do egzaminu są w zakrystii.

09/ MIŁO NAM POINFORMOWAĆ, ŻE:

 • ROCZNICA KOMUNII ŚW. odbędzie się w Boże Ciało 08 czerwca br. o godz. 10.30.. Rodziców dzieci rocznicowych prosimy do tego czasu przygotowanie Groty MB.
 • 18 czerwca planowany jest w Warszawie Narodowy Marsz dla Życia i Rodziny pod hasłem „Dzieci przyszłością Polski”. Więcej informacji na plakacie w tablicy z ogłoszeniami)
 • zachęcamy do nabywania prasy katolickiej. „Gość Niedzielny” analizuje treść modlitwy Koronki do Miłosierdzia Bożego, gazeta „Idziemy” opisuje najmłodsze dzieci uznane przez Kościół za świętych, a „Niedziela” szuka odpowiedzi na pytanie: „Czy można zrozumieć Kościół bez Maryi?”

10/ INTENCJE MSZALNE:

11/ ZAPOWIEDZI:

w najbliższym czasie w Sakramentalny związek małżeński mają zamiar wstąpić:

 • Szymon KACZYŃSKI – kawaler z parafii tutejszej
 • Kinga HYJEK – panna z par Niep. Serca Maryi w Otwocku : ZAPOWIEDZI DRUGIE.

ktokolwiek znałby przeszkody uniemożliwiające przyjęcie przez w/w osoby Sakramentu Małżeństwa proszony jest o powiadomienie o tym kancelarii parafialnej – wymienione osoby polecamy modlitwom całej wspólnoty parafialnej.

12/ ROCZNICE ODEJŚĆ:

 

29

05

Grzechnik

Zdzisław

1960

Baniocha

   

Gładecki

Tadeusz

1988

Baniocha

   

Wojtunik

Stanisław

2003

Baniocha

   

Stolarczyk

Anna

2003

Baniocha

   

Wielogórski

Henryk

2005

Baniocha

30

05

Kont

Irena

1965

Baniocha

   

Zdrojek

Stanisława

1985

Baniocha

   

Traczyk

Marian

2008

Baniocha

   

Maliszewski

Sylwester

2010

Baniocha

   

Domżałowska

Małgorzata

2019

Baniocha

   

Niewiadomska

Jolanta

2020

Baniocha

31

05

Miesiak

Jan

1970

Baniocha

   

Lenart

Marianna

1973

Baniocha

   

Skibińska

Władysława

1976

Baniocha

   

Gabrych

Stanley

1999

Baniocha

   

Wasiak

Helena

2004

Baniocha

01

06

Walicka

Lucyna

1957

Baniocha

   

Mzyk

Ignacy

1959

Baniocha

   

Sot

Marcin

1964

Baniocha

   

Stasiak

Stanisław

1964

Baniocha

   

Siwek

Tomasz

1972

Baniocha

   

Miszczyk

Józefa

1994

Baniocha

   

Zasada

Jan

1995

Baniocha

   

Szewczyk

Janina

1997

Baniocha

   

Seliga

Józef

1999

Baniocha

   

Frączek

Kazimiera

2001

Baniocha

   

Wróblewski

Andrzej

2012

Baniocha

   

Orzechowska

Stefania

2015

Baniocha

   

Pytka

Marian

2016

Baniocha

   

Borowska

Rozalia

2017

Baniocha

02

06

Jagniczak

Kazimierz

1961

Baniocha

   

Oleńska

Hanna

1981

Baniocha

   

Łoniewska

Janina

2017

Baniocha

   

Świątek

Franciszek

2017

Baniocha

03

06

Kotyński

Franciszek

1970

Baniocha

   

Osiadacz

Józef

2004

Baniocha

   

Śmietanka

Stanisława

2010

Baniocha

   

Malisiak

Karolina

2012

Baniocha

   

Mazurkiewicz

Maria

2018

Baniocha

04

06

Owczarek

Apoloniusz

1956

Baniocha

   

Dylewska

Genowefa

1963

Baniocha

   

Jarząbek

Jan

1970

Baniocha

   

Rajczak

Stefania

1993

Baniocha


W TYM TYGODNIU POŻEGNALIŚMY: 

 • śp. Artura ZENTARĘ, lat 44.

Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…..

Wszystkim Parafianom i miłym gościom życzymy błogosławionego tygodnia!