2022.11.20. – XXXIV NIEDZIELA ZWYKŁA

INFORMACJE DUSZPASTERSKIE

Dziś w ostatnią niedzielę w roku kościelnym obchodzimy Uroczystość Chrystusa Wszechświata. ,,Wszystko przez Niego i dla Niego zostało stworzone. On jest przed wszystkim i wszystko w Nim ma istnienie”. On przygotował dla nas ,,Wieczne i powszechne królestwo, królestwo prawdy i życia, świętości i łaski, sprawiedliwości, miłości i pokoju.

01/ DZIŚ:

 • ostatnia niedziela roku liturgicznego: Uroczystość Chrystusa Króla Wszechświata. Po Mszy Św. o godz. 12.00. odbędzie się wystawienie Najświętszego Sakramentu i odmówiona zostanie Litania do Serca PJ oraz Akt poświecenia Chrystusowi Królowi.
 • dziś jest statutowe święto KSP. Z tej racji Zarząd Archidiecezji Warszawskiej uhonorował naszych Parafian: 7 braci brązowymi odznakami a 5 braci dyplomami zarówno za służbę i pomoc w naszej parafii jak i za wieloletnią służbę dla potrzeb Archidiecezji Warszawskiej m.in.: uczestnictwo w ochronie Ojca Św. Jana Pawła II podczas pielgrzymek do Ojczyzny, obecnie: pielgrzymki do Sanktuarium w Niepokalanowie i MB Nauczycielki Młodzieży w Warszawie, spotkania formacyjne, rekolekcje czy uczestnictwo w Mszach Świętych w Świątyni Opatrzności Bożej podczas rocznic Odzyskania Niepodległości a ostatnio we Mszy Św. żałobnej trzech prezydentów RP na uchodźctwie.
 • w całym Kościele Powszechnym, na poziomie diecezji obchodzimy XXXVII Światowy Dzień Młodzieży pod hasłem Maryja wstała i poszła z pośpiechem (Łk 1, 39).
 • z racji XIV Dnia Solidarności z Kościołem Prześladowanym który tydzień temu obchodziliśmy pod hasłem „Solidarni z Ukrainą”, poświęcony sytuacji chrześcijan w Ukrainie, dziś po Mszach odbywa się wcześniej zapowiedziana zbiórka do puszek na ten cel.
 • serdecznie zapraszamy na zbiorową listopadową Mszę Św. o godz. 18.00. za naszych bliskich zmarłych, których imiona i nazwiska z podziałem na dni kiedy są wyczytywane, znajdują się w gablocie z ogłoszeniami i na naszej stronie internetowej.

02/ WE WTOREK:

 • z racji wspomnienia Św. Cecylii patronki śpiewu i muzyki będziemy modlić się w intencji naszego pana Organisty i wszystkich osób z Nim współpracujących.

03/ W PIĄTEK:

 • przypada 90. rocznica Wielkiego Głodu w Ukrainie, jednej z najokrutniejszych zbrodni dokonanych przez reżim sowiecki, której kulminacja przypadła na lata 1932-1933. Ludobójstwo dokonane przez Rosję pochłonęło – wg różnych szacunków – od 3 do 10 mln ofiar, w tym również Polaków. W kontekście trwającej agresji rosyjskiej na Ukrainę, Kościół w Polsce pragnie – na różne sposoby – solidaryzować się z narodem ukraińskim. Dlatego też w piątek 25 listopada w kościele św. Barbary w Warszawie o godz. 19.30. – przy współudziale Ambasady Ukrainy w Polsce oraz Wspólnoty Sant’Egidio, odbędzie się ekumeniczna modlitwa pamięci. Chcemy modlić się o pokój w Ukrainie oraz uczcić pamięć ofiar wojny.
 • chłopcy – kandydaci do bierzmowania ze szkoły ponadpodstawowej mają spotkanie które rozpocznie wieczorna Msza Św.

04/ W SOBOTĘ:

 • GRUPA modlitewna zaprasza na Mszę Św. o godz. 7.30. zakończoną adoracją NS.

05/ W PRZYSZŁĄ NIEDZIELĘ:

 • rozpocznie się ADWENT, czas szczególnego i bezpośredniego przygotowania do Świąt Bożego Narodzenia. Przy tej okazji informujemy, że Rekolekcje Adwentowe w naszej Parafii rozpoczną się 11 grudnia br. w III Niedzielę Adwentu. W Sali Prymasa Tysiąclecia będzie można nabywać na stół wigilijny poświęcone opłatki oraz świece Caritas. Ofiary za opłatki przeznaczone są na ogrzewanie kościoła.
 • spotkanie komunijne rodziców i dzieci klas III odbędzie się po Mszy Św. o godz. 10.30. Obecność zainteresowanych obowiązkowa. 08.12.2022. w Salce Prymasa odbędzie się pobieranie miar do strojów komunijnych. Na godz. 18.00. zapraszamy dziewczynki a o godz. 18.30. chłopców.
 • taca będzie przeznaczona na seminarium duchowne.
 • tradycyjnie ogłosimy konkurs na najładniejszą Szopkę wykonaną przez uczniów SzP klas III –VI. Każda z czterech grup wiekowych III – IV – V – VI kl. wyznacza cztery klasy trudności wg których będą oceniane Szopki. Prace należy podpisać i przedstawić ks. Proboszczowi najpóźniej do czwartku 15 grudnia br. Ogłoszenie wyników i rozdanie nagród w IV Niedziele Adwentową 18 grudnia br. podczas Mszy Św. o godz. 10.30. Najładniejsze prace zostaną umieszczone przy centralnej dekoracji Groty Betlejemskiej w naszym kościele.
 • Spotkanie Domowego Kościoła o godz. 14.00.

06/ MIŁO NAM POINFORMOWAĆ, ŻE:

 • kandydaci do Bierzmowania ze szkół ponadpodstawowych wymieniają w zakrystii swoje indeksy na nowe, ósmoklasiści po indeksy zgłoszą się do ks. Jarosława.
 • w poniedziałek 28 listopada br. rozpoczniemy wizyty duszpasterskie od mieszkańców Solca. Celem wizyt duszpasterskich jest wspólna modlitwa, błogosławieństwo domów i Rodzin, wzajemne spotkanie i duszpasterska rozmowa. W związku z tym prosimy przygotować stół z białym obrusem, krzyż, poświęconą wodę, kropidło, Pismo Św. oraz w domach gdzie są dzieci zeszyt od religii. Prosimy także o obecność w domu – o ile to możliwe – całej rodziny. Wizyty duszpasterskie rozpoczynamy od godz. 17.00., tradycyjnie prosimy odwiedzanych Parafian o przywiezienie kolędujących księży na kwadrans przed wyznaczoną godziną początku wizyt duszpasterskich.

PORZĄDEK WIZYT DUSZPASTERSKICH NA PIERWSZE TRZY DNI KOLĘDY:

SOLEC nr-y: 1 – 13a – w poniedziałek 28.11.2022

SOLEC nr-y: 14 – 28c, ul. Różana, Magnolii i Jaśminowa – we wtorek 29.11.2022

SOLEC nr-y: 29 – 45 – w środę 30.11.2022

 • wizyty duszpasterskie odbywają się w godz. 17.00.-21.00. Porządek kolędy jest na tablicy z ogłoszeniami i naszej stronie parafialnej www.parafiabaniocha.waw.pl
 • na stoliku przy wyjściu z kościoła (przy gazetach) jest program DZIESIĄTEJ Parafialnej Pielgrzymki, zapisy rozpocznie spotkanie informacyjne w niedzielę 18 grudnia br. po wieczornej Mszy Św.
 • dziękujemy osobom, które w tym tygodniu pomagały w pracach wokół kościoła.
 • dziękujemy wyznaczonym osobom za przygotowanie kościoła na dziś i na sobotę zapraszamy do sprzątnięcia kościoła parafian z Dobiesza z ul. Mazowieckiej, Zgody i Leśnej
 • zachęcamy do nabywania prasy katolickiej. W „Gościu Niedzielnym” o nowych obrazach Chrystusa Miłosiernego; gazeta „Idziemy” podsumowuje pielgrzymkę pp. Franciszka do Bahrajnu, a w „Niedzieli” polecamy artykuł pt.: „Za tydzień Adwent”.

07/ INTENCJE MSZALNE:

08/ ROCZNICE ODEJŚĆ:

 

21

11

Czwargiel

Zofia

1966

Baniocha

   

Kotyński

Władysław

1984

Baniocha

   

Łagowski

Henryk

1991

Baniocha

   

Bielecka

Helena

2005

Baniocha

   

Orlik

Janina

2011

Baniocha

   

Przybyłek

Janina

2013

Baniocha

   

Dobosz

Irena

2017

Baniocha

22

11

Fil

Stanisław

1967

Baniocha

   

Wojatszek

Michał

1970

Baniocha

   

Mierzejewski

Wiesław

1975

Baniocha

   

Zielińska

Marianna

1977

Baniocha

   

Dąbrowski

Stanisław

1997

Baniocha

   

Sarnecki

Władysław

1997

Baniocha

   

Nowak

Jerzy

2001

Baniocha

   

Zieliński

Stefan

2014

Baniocha

23

11

Pilisek

Antoni

1967

Baniocha

   

Tokaj

Szczepan

1971

Baniocha

   

Matysiak

Janina

1997

Baniocha

   

Mierzejewski

Jan

2000

Baniocha

   

Pielaszek

Józef

2001

Baniocha

   

Pietrak

Mirosław

2006

Baniocha

   

Tęcza

Danuta

2014

Baniocha

   

Leśniewski

Eugeniusz

2020

Baniocha

   

Wróblewska

Iwona

2020

Baniocha

24

11

Pilaszek

Józef

1969

Baniocha

   

Komorowski

Paweł

1973

Baniocha

   

Ćwirko

Kazimierz

1998

Baniocha

   

Śliżewska

Anna

2021

Baniocha

25

11

Sibilski

Władysław

1969

Baniocha

   

Rupiewicz

Feliks

1977

Baniocha

   

Bogdan

Jan

1986

Baniocha

   

Piotrowski

Stanisław

1996

Baniocha

   

Lenart

Jan

2013

Baniocha

26

11

Zulczyk

Franciszek

1961

Baniocha

   

Czaplicki

Leszek

2008

Baniocha

   

Bogucka

Janina

2011

Baniocha

27

11

Bębeniec

Feliks

1959

Baniocha

   

Świetlik

Marianna

1988

Baniocha


Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…..

Wszystkim Parafianom oraz miłym gościom dziękując za wspólnotę modlitwy i świadectwo wiary przez nią wyrażone, życzymy błogosławionego tygodnia! 🙂