2022.11.13. – XXXIII NIEDZIELA ZWYKŁA

INFORMACJE DUSZPASTERSKIE

Nabierzcie ducha i podnieście głowy, ponieważ zbliża się wasze odkupienie – mówi Chrystus. Sąd Ostateczny poprzedzą prześladowania, kataklizmy, zarazy, trzęsienia ziemi. W modlitwach mszalnych prosimy Ojca niebieskiego, aby ofiara Jego syna wyjednała łaskę gorliwości i pomogła nam osiągnąć szczęśliwość wieczną.

01/ DZIŚ:

 • z woli pp Franciszka przeżywamy po raz VI Światowy Dzień Ubogich. W tym roku obchodzimy go pod hasłem Chrystus dla was stał się ubogim (por. 2 Kor 8, 9). Po Mszach Św. zbiórka na ten cel do puszek.
 • dziś też XIV Dzień Solidarności z Kościołem Prześladowanym pod hasłem „Solidarni z Ukrainą”, poświęcony sytuacji chrześcijan w Ukrainie. Za tydzień odbędzie się zbiórka do puszek na ten cel.
 • serdecznie zapraszamy na zbiorową listopadową Mszę Św. o godz. 18.00. za naszych bliskich zmarłych, która celebrowana jest przez cały listopad. Imiona i nazwiska naszych bliskich zmarłych z podziałem na dni kiedy są wyczytywane, znajdują się w gablocie z ogłoszeniami i na naszej stronie internetowej.

02/ WE WTOREK:

 • przypada 56 rocznica poświęcenia naszego kościoła.

03/ W PIĄTEK:

 • dziewczęta – kandydatki do bierzmowania ze szkoły ponadpodstawowej mają spotkanie które rozpocznie wieczorna Msza Św.

04/ W SOBOTĘ:

 • zbiórka ministrantów w sobotę o godz. 10.00.

05/ W PRZYSZŁĄ NIEDZIELĘ:

 • ostatnia niedziela roku liturgicznego: Uroczystość Chrystusa Króla Wszechświata. Jest to statutowe święto KSP. Podczas Sumy o godz. 12.00. zostaną uroczyście wręczone okazjonalne dyplomy dla braci z parafialnej grupy Totus Tuus od Zarządu Archidiecezji Warszawskiej za ich służbę i pomoc w naszej parafii Po Mszy Św. o godz. 12.00. odbędzie się wystawienie Najświętszego Sakramentu i odmówiona zostanie Litania do Serca PJ oraz Akt poświęcenia Chrystusowi Królowi.
 • w całym Kościele Powszechnym, na poziomie diecezji obchodzić będziemy XXXVII Światowy Dzień Młodzieży pod hasłem Maryja wstała i poszła z pośpiechem (Łk 1, 39). Z tej racji, dzień wcześniej, tj. w sobotę, 19 listopada br., w godz. 10.00 – 14.00, odbędzie się Diecezjalne Spotkanie Młodych Archidiecezji Warszawskiej w Świątyni Opatrzności Bożej w Warszawie. W programie znajdą się: program ewangelizacyjny, świadectwa, wprowadzenie relikwii bł. Carlo Acutisa, adoracja Najświętszego Sakramentu z modlitwą uwielbienia. Centralnym punktem spotkania będzie Msza Święta koncelebrowana. Po Mszy Świętej odbędzie się koncert zespołu „dlaTego” połączony z prezentacją wspólnot młodzieżowych działających w parafiach naszej archidiecezji.

06/ MIŁO NAM POINFORMOWAĆ, ŻE:

 • spotkanie chłopców, kandydatów do bierzmowania ze szkoły ponadpodstawowej odbędzie się 25 listopada po wieczornej Mszy Św.
 • spotkanie komunijne rodziców i dzieci klas III odbędzie się za dwa tygodnie, w niedzielę 27 listopada br. po Mszy Św. o godz. 10.30. Obecność zainteresowanych obowiązkowa.
 • na stoliku przy wyjściu z kościoła (przy gazetach) jest program DZIESIĄTEJ Parafialnej Pielgrzymki, zapisy rozpocznie spotkanie informacyjne w niedzielę 18 grudnia br. po wieczornej Mszy Św.
 • kolęda w tym roku rozpocznie się w poniedziałek 28 listopada od mieszkańców Solca.

OGŁOSZENIE ZEWNĘTRZNE: W Domu rekolekcyjnym Dobry Zakątek (ul. Słowackiego 8 w Konstancinie – Jeziornie) w czwartek, 17 listopada br. godz. 17.30. odbędzie się Msza Św. w intencji: O jedność i pokój w naszej Ojczyźnie i świadomość naszej tożsamości, a następnie o godz. 18.00. spotkanie z Panem dr. Jakubem Wójcikiem i konferencja pt.: „Relacje osobowe ludzi i człowieka z Bogiem”. Zaproszenie kierowane jest przez organizatorów do wszystkich osób poszukujących odpowiedzi na ważne pytania.

 • dziękujemy osobom, które w tym tygodniu pomagały w pracach wokół kościoła.
 • dziękujemy wyznaczonym osobom za przygotowanie kościoła na dziś i na sobotę zapraszamy do sprzątnięcia kościoła parafian z Dobiesza z ul. Spacerowej i Tęczowej.
 • zachęcamy do nabywania prasy katolickiej. W „Gościu Niedzielnym” ostatnia już płyta CD z cyklu Biblia Audio, a na niej księgi NT: Apokalipsa Św. Jana oraz Listy Apostolskie; gazeta „Idziemy” prezentuje nowelizację statutu KEP, a w „Niedzieli” polecamy dodatek „Bliżej życia z wiarą” a w nim: historia życia człowieka, którego Bóg znalazł na ulicy oraz opowieść przedstawiająca ks. Dolindo Ruotolo – mistyka z Neapolu; nie zabrakło też dobrych rad: domowe sposoby na ból gardła oraz podpowiedzi, jak rzucić palenie.

07/ INTENCJE MSZALNE:

08/ ROCZNICE ODEJŚĆ:

 

14

11

Siwek

Jan

1967

Baniocha

   

Szymczak

Zdzisław

1971

Baniocha

   

Murawski

Stanisław

1984

Baniocha

   

Borowski

Henryk

1992

Baniocha

   

Dobosz

Tadeusz

1993

Baniocha

   

Sobczak

Jan

1995

Baniocha

   

Szywała

Józef

2017

Baniocha

15

11

Jarosz

Józefa

1953

Słomczyn

   

Gugała

Józefa

1955

Sobików

   

Pilaszek

Teodor

1955

Słomczyn

   

Obrębska

Eleonora

1956

Jazgarzew

   

Słabuszewski

Czesław

1975

Baniocha

   

Jarząbek

Marianna

1990

Baniocha

   

Gładecki

Bogdan

1998

Baniocha

   

Owsiński

Stefan

1999

Baniocha

   

Lenard

Marian

2002

Baniocha

   

Kawala

Leopold

2006

Baniocha

   

Krawczyk

Zygmunt

2011

Baniocha

   

Osiadacz

Wanda

2012

Baniocha

   

Kowalska

Zofia

2015

Baniocha

16

11

Jagniziak

Ryszard

1983

Baniocha

   

Jakubowski

Henryk

1986

Baniocha

   

Kujda

Mieczysław

2002

Baniocha

   

Osuch

Stanisław

2016

Baniocha

   

Szlemińska

Lucyna

2016

Baniocha

17

11

Durkiewicz

Jan

1956

Baniocha

   

Przastek

Bolesław

1964

Baniocha

   

Leśniak

Helena

1971

Baniocha

   

Tabor

Wincenty

1972

Baniocha

   

Dzierżanowski

Marian

1980

Baniocha

   

Siwek

Henryk

1982

Baniocha

   

Sokalska

Stanisława

1983

Baniocha

   

Ludwin

Zofia

1999

Baniocha

   

Odolińska

Zofia

2001

Baniocha

   

Zbyszewska

Maria

2002

Baniocha

   

Sawicka

Barbara

2007

Baniocha

   

Gwara

Franciszek

2011

Baniocha

18

11

Szpakowska

Marianna

1988

Baniocha

   

Gołąbiewski

Czesław

1991

Baniocha

   

Dobosz

Ryszard

1998

Baniocha

   

Sekuła

Robert

2008

Baniocha

   

Sałańska

Helena

2019

Baniocha

   

Łączyński

Władysław

2019

Baniocha

19

11

Pudlak

Jan

1952

Słomczyn

   

Dudek

Antonia

1993

Baniocha

   

Jasik

Mieczysław

1995

Baniocha

   

Grzechnik

Kazimierz

1998

Baniocha

   

Kościńska

Janina

2001

Baniocha

   

Rajczak

Stanisława

2004

Baniocha

   

Kotańska

Alicja

2010

Baniocha

20

11

Głowacki

Zenon

2002

Baniocha

   

Lenard

Helena

2004

Baniocha

   

Morawski

Stefan

2005

Baniocha

   

Leśkiewicz

Kazimierz

2006

Baniocha

   

Kon

Ryszard

2009

Baniocha

   

Żołnowska

Stanisława

2014

Słomczyn

   

Zawadzka

Irena

2017

Baniocha

   

Zdańska

Wiktoria

2020

Baniocha


Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…..

Wszystkim Parafianom oraz miłym gościom dziękując za wspólnotę modlitwy i świadectwo wiary przez nią wyrażone, życzymy błogosławionego tygodnia! 🙂