2022.06.19. – XII NIEDZIELA ZWYKŁA

INFORMACJE DUSZPASTERSKIE

Jak w każdą niedziele tak i dziś przyszliśmy do świątyni, zaproszeni przez Chrystusa, aby za Piotrem Apostołem wyznać wiarę w Jego Bóstwo. Pragnie On spotkać się z nami, pouczyć swoim słowem i posilić chlebem mocnych. Nasz pełny udział we Mszy Świętej jest zadatkiem naszego udziału w uczcie niebieskiej.

01/ DZIŚ:

 • wszystkim, którzy dali świadectwo wiary poprzez udział w procesji Bożego Ciała składamy podziękowanie. W sposób szczególny dziękujemy strażakom z OSP, osobom, zespołom i grupom modlitewnym i komunijnym, które miały swój szczególny udział poprzez uświetnienie liturgii, przygotowanie ołtarzy, dekoracje okien i balkonów i wszelkiego rodzaju zaangażowanie, łącznie z ofiarowaniem suszonych kwiatów dla bielanek. Przy okazji przypominamy, że do czwartku trwa Oktawa Bożego Ciała. Z tej racji po wieczornej Mszy Św. odprawiane będą procesje eucharystyczne. Do udziału w nich serdecznie wszystkich zapraszamy.
 • po wieczornej Mszy Św. ostatnie spotkanie uczestników Pielgrzymki do Medjugorie podczas której będą przekazane szczegółowe informacje nt. pielgrzymki oraz rozliczane wszystkie płatności, prosimy zabezpieczyć potrzebne środki. Obecność obowiązkowa. Jest jeszcze możliwość dołączenia do pielgrzymów serdecznie zachęcamy do wzięcia udziału w tej pielgrzymce.

02/ JUTRO:

 • pan fotograf zaprasza rodziców dzieci komunijnych na godz. 17.00. do salki księdza Prymasa
 • o godz. 19.00. egzamin dla BIERZMANTÓW.

03/ W CZWARTEK:

 • liturgiczna uroczystość narodzenia Św. Jana Chrzciciela. Msze Św. o godz. 7.30. i 18.00.
 • zapraszamy uczniów Szkoły Podstawowej w Baniosze im Polski Niepodległej wraz z Gronem Pedagogicznym na Mszę Świętą o godz. 10.00. a uczniów klasy VIII dzień wcześniej – w środę, na Msze Św. o godz. 18.00.
 • tego dnia też przypada Dzień Ojca a oktawa Bożego Ciała zakończy się błogosławieństwem wianków.

04/ W PIĄTEK:

 • Uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa. Msze Św. o godz. 7.30. i 18.00. Z tej racji Arcybiskup Metropolita Warszawski ks. Kazimierz Kard Nycz udzielił dyspensy od nakazanej w piątek wstrzemięźliwości od spożywania pokarmów mięsnych. Po wieczornej Mszy Św. zapraszamy na procesje Eucharystyczną.
 • tego dnia przypada 26 rocznica śmierci czwartego Proboszcza parafii Baniocha ks. Józefa Stoczyńskiego, którego grób znajduje się na tutejszym cmentarzu. Polecamy modlitwom wiernych Jego osobę. Przypominamy, że czerwiec w naszej Parafii jest miesiącem szczególnych modlitw za kapłanów.

05/ W SOBOTĘ:

 • wspomnienie Niepokalanego Serca Najświętszej Maryi Panny. Grupa Modlitewna zaprasza na poranną Mszę Św. o godz. 7.30. zakończoną adoracją Najświętszego Sakramentu.

06/ MIŁO NAM POINFORMOWAĆ, ŻE:

 • dziękujemy osobom, które w ubiegłym tygodniu pośrednio lub bezpośrednio pomagały w pracach na terenie kościoła i wokół niego. Szczególne podziękowania należą się osobom dzięki którym wczoraj zostały usunięte wszystkie pajęczyny i kurz z sufitu kościoła a wśród nich: firmie p Krzysztofa z Tomic, p. Stanisława z Tomic i p Grzegorza z Baniochy oraz paniom które posprzątały na końcu ławki i podłogę w kościele. Bóg zapłać.
 • do przygotowania kościoła na niedzielę zapraszamy w sobotę na godz. 9.00. parafian z Solca z ul. Słonecznikowej, Parkowej, Chabrowej, Rumiankowej, Fiołkowej, Wrzosowej, Anyżkowej oraz nr-y: 57 – 125.
 • zachęcamy do nabywania prasy katolickiej. W „Gościu Niedzielnym” warto przeczytać o adoracji NS; w gazecie „Idziemy” polecamy artykuł: „Dzieci w cyberświecie”, a w „Niedzieli” znajdziemy ciekawe informacje o pierwszych piątkach miesiąca. Jest też specjalne wydanie GOŚCIA EXTRA w cenie 12 pln poświęcone cudom eucharystycznym zatytułowane WIELKI CUD.

07/ ZAPOWIEDZI:

w najbliższym czasie w Sakramentalny związek małżeński mają zamiar wstąpić:

 • Katarzyna OŁDAKOWSKA – panna z par. Św. Szczepana w Warszawie.
 • Norbert SAŁAŃSKI – kawaler z par tutejszej ZAPOWIEDZI DRUGIE.

 – wymienione osoby polecamy modlitwom całej wspólnoty parafialnej.

08/ INTENCJE MSZALNE:

09/ ROCZNICE ODEJŚĆ:

 

20

06

Korytek

Natalia

1962

Baniocha

   

Bonder

Rozalia

1965

Baniocha

   

Piszczek

Jan

1978

Baniocha

   

Golik

Janina

1995

Baniocha

   

Retmaniak

Mirosław

2004

Baniocha

   

Sibilska-Hess

Zofia

2020

Baniocha

   

Osuch

Ewa

2020

Baniocha

21

06

Frączkowski

Zbigniew

2013

Baniocha

   

Sibilski

Stanisław

1990

Baniocha

   

Osiński

Zdzisław

1995

Baniocha

   

Miesiak

Maria

2000

Baniocha

   

Hess

Jan

2015

Baniocha

   

Obrębski

Stanisław

2019

Baniocha

23

06

Marciniuk

Marian

1992

Baniocha

   

Bogucki

Zygmunt

1994

Baniocha

   

Wołowicz

Janina

1994

Baniocha

   

Pindelski

Henryk

1998

Baniocha

   

Deresiewicz

Edward

2006

Baniocha

   

Utrata

Bogusława

2009

Baniocha

   

Siwek

Tadeusz

2016

Baniocha

24

06

Głowacka

Zofia

1963

Baniocha

   

Dymowska

Marianna

1964

Baniocha

   

Garbarski

Zbigniew

1983

Baniocha

   

Maciążek

Zygmunt

1984

Baniocha

   

Szymaniak

Jan

2015

Baniocha

25

06

Kofler

Jan

1957

Baniocha

   

Jarosz

Stanisław

1977

Baniocha

   

Pacuszka

Stanisław

1979

Baniocha

   

Romatowski

Antoni

1999

Baniocha

   

Stolarczyk

Wacław

2003

Baniocha

   

Górski

Józef

2017

Baniocha

26

06

Knappe

Wacław

1968

Baniocha

   

Kowalczyk

Marianna

1992

Baniocha

   

Stoczyński ks.

Józef

1996

Baniocha

   

Tomaszewski

Zbigniew

1999

Baniocha


Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…..

Wszystkim Parafianom i miłym gościom życzymy błogosławionego tygodnia! 🙂