2021.12.19. – IV NIEDZIELA ADWENTU

INFORMACJE DUSZPASTERSKIE

Mszę Świętą rozpoczyna dziś antyfona na wejście: „Radujcie się zawsze w Panu, raz jeszcze powiadam: radujcie się!”. Słowa te wyjęte z listu Świętego Pawła do Filipian, od wieków nadają dzisiejszej niedzieli radosny charakter, bo „Pan jest blisko”. Blisko są Święta Bożego Narodzenia, a jeszcze bliżej jest Pan w Najświętszej Ofierze, którą rozpoczynamy.

01/ DZIŚ:

 • ostatnia okazja do spowiedzi podczas każdej Mszy Św. W Święta spowiedzi nie będzie. Podczas Mszy Św. o 10.30. nastąpi rozdanie nagród za najładniejszą szopkę.
 • w Sali Prymasa Tysiąclecia można nabywać na stół wigilijny poświęcone OPŁATKI oraz świece Caritas.
 • o godz. 14.00. spotkanie Domowego Kościoła.
 • po Mszach zbiórka do puszek na Wigilię dla samotnych.

02/ JUTRO:

 • stroje komunijne: pobranie miar w salce katechetycznej, dziewczynki o godz. 19.00., chłopcy o godz. 19.30.

03/ W PIĄTEK:

 • ostatnie RORATY o godz. 07.00. Dziękujemy wszystkim za udział w Roratach i WSPÓLNĄ MODLITWĘ przygotowującą do Bożego Narodzenia.
 • o godz. 09.00. w Sali Prymasa Tysiąclecia WIGILIA DLA OSÓB SAMOTNYCH. Wyrażamy wdzięczność osobom, które w niej pomagają. Bóg zapłać!
 • o godz. 17.00. nie będzie Mszy Św.
 • wieczorem – WIGILIA. Tradycyjnie w Polsce obowiązuje post zarówno ilościowy (jeden posiłek do syta) jak i jakościowy (nie spożywa się pokarmów mięsnych). Zachęcamy tego dnia przed wieczerzą wigilijną do wspólnej modlitwy i czytania Pisma Św., fragmentu z Ewangelii Św. Łukasza o narodzeniu Pana Jezusa oraz rodzinnego śpiewania kolęd.
 • w tym roku podobnie jak w ubiegłym odprawione zostaną dwie PASTERKI. Pierwsza o godz. 22.00. i druga o godz. 24.00. Z racji na ograniczenia pandemiczne o północy zapraszamy mieszkańców Baniochy i Łubnej zaś o godz. 22.00. wszystkich pozostałych.
 • Msza Św. o godz. 24.00. zostanie poprzedzona o godz. 23.30. OFICJUM czytań Liturgii Godzin na które wszystkich zapraszamy.

04/ W SOBOTĘ:

 • I Dzień Świąt. Mszy Św. o godz. 07.30. NIE BĘDZIE. Pozostałe Msze Św. wg. porządku niedzielnego. Niech te Święta będą w pierwszej kolejności spotkaniem z Panem Bogiem a potem z najbliższymi.

05/ W PRZYSZŁĄ NIEDZIELE w oktawie Narodzenia Pańskiego:

 • Święto Świętej Rodziny: Jezusa, Maryi i Józefa. zapraszamy na Msze Św. wszystkich RAZEM małżonków; jeśli są to także ich dzieci i najbliższą rodzinę. Podczas każdej Mszy Św. będzie miało miejsce odnowienie przyrzeczeń małżeńskich złożonych podczas Sakramentu Małżeństwa. Ofiary złożone na tacę tradycyjnie będą przeznaczone na KUL.

06/ MIŁO NAM POINFORMOWAĆ, ŻE:

 • po Świętach BN od poniedziałku 27 grudnia br. rozpoczniemy wizyty duszpasterskie od mieszkańców Wojciechowic. Celem wizyt duszpasterskich jest wspólna modlitwa, błogosławieństwo domów i Rodzin, wzajemne spotkanie i duszpasterska rozmowa. W związku z tym prosimy przygotować stół z białym obrusem, krzyż, poświęconą wodę, kropidło, Pismo Św. oraz w domach gdzie są dzieci zeszyt od religii. Prosimy także o obecność w domu – o ile to możliwe – całej rodziny. Wizyty duszpasterskie rozpoczynamy od godz. 17.00., tradycyjnie prosimy odwiedzanych Parafian o przywiezienie kolędujących księży na kwadrans przed wyznaczoną godziną początku wizyt duszpasterskich.

PORZĄDEK WIZYT DO KOŃCA OBECNEGO ROKU KALENDARZOWEGO:

WOJCIECHOWICE ul. Podleśna oraz Lipowa nr-y: 69 – 81,– w poniedziałek 27.12.2021

WOJCIECHOWICE ul. Lipowa nr-y: 31 – 68 – we wtorek 28.12.2021

WOJCIECHOWICE ul. Lipowa nr-y: 01 – 30 – w środę 29.12.2021

DOBIESZ ul. Lipowa i Szkolna – w czwartek 30.12.2021

 • wizyty duszpasterskie odbywają się od poniedziałku do piątku w godzinach 17.00.-21.00. i w soboty od godz. 09.00.-16.00. Porządek wizyt duszpasterskich jest wywieszony w gablotach ogłoszeń i na naszej internetowej stronie parafialnej www.parafiabaniocha.waw.pl.
 • ofiary składane przy okazji Wizyt Duszpasterskich planujemy przeznaczyć na rozliczenie instalacji głośnikowej w naszym kościele.
 • zakończenie wizyt duszpasterskich planujemy do 01 marca 2022 r. –w tym czasie czasu w dni kolędowe nie będzie wieczornych Mszy Św. O godz. 18.00. Msze Św. będą celebrowane jedynie w Niedziele, Środy i wszystkie Uroczystości.
 • realizując wytyczne Synodu, który rozpoczął się w Kościele 9 października br. zapraszamy naszych Parafian do wypełnienia parafialnej Ankiety. Od stycznia zapraszamy wszystkie zainteresowane osoby co tydzień w środy po wieczornej kancelarii o godz. 19.30. do Sali Prymasa Tysiąclecia na Rozmowy Synodalne. Warunkiem koniecznym jest wypełnienie wspomnianej Ankiety. Serdecznie zapraszamy do udziału w pracach synodalnych.
 • dziękujemy osobom które pomagały w parafii podczas Rekolekcji. Tradycyjnie nauki zostały zamieszczone na naszej stronie parafialnej dla tych, którzy z ważnych powodów nie byli w tym czasie w kościele. (kogo nie było niech żałuje!).
 • dziękujemy p. Wacławowi, który ofiarował choinki do kościoła, p. Grzegorzowi z ekipą, która je wycinała i przywiozła oraz p. Andrzejowi, Arturowi, Marcinowi i Jarosławowi którzy je oprawili i wnieśli do kościoła. Dziękujemy też członkom Kościoła Domowego, którzy ubrali choinki i przygotowali dekorację Szopki. Bóg zapłać!
 • dziękujemy wszystkim osobom, które składają ofiary przelewem na konto parafialne.
 • zachęcamy do nabywania prasy katolickiej. w „Gościu Niedzielnym” płyta CD z kolędami w wykonaniu polskich karmelitanek w Islandii; gazeta „Idziemy” w artykule „Z piekielnej kuchni do nieba” przybliża osoby Agnieszki i Wojciecha Modesta Amaro, a w „Niedzieli” śpiewnik kolędowy z obrzędem wieczerzy wigilijnej.

07/ INTENCJE MSZALNE:

08/ ROCZNICE ODEJŚĆ:

 

20

12

Dąbrowska

Marianna

1952

Sobików

   

Jagodzińska

Helena

1957

Baniocha

   

Zieliński

Ludwik

1969

Baniocha

   

Dzwonkowska

Marianna

1993

Baniocha

   

Durka

Zofia

2000

Baniocha

21

12

Gorczyca

Jadwiga

2002

Baniocha

   

Parol

Henryk

2005

Baniocha

   

Kubajek

Wacława

2009

Baniocha

   

Podlas

Hanna

2016

Baniocha

22

12

Tabor

Franciszka

1974

Baniocha

   

Mzyk

Władysława

2002

Baniocha

   

Owczarek

Marianna

2006

Baniocha

   

Ciborek

Krystyna

2010

Baniocha

   

Regulski

Mieczysław

2013

Baniocha

   

Kalmus

Mirosław

2014

Baniocha

23

12

Matysiak

Bogumiła

1952

Słomczyn

   

Gałązka

Stanisława

2000

Baniocha

   

Krzycholik

Stanisław

2002

Baniocha

   

Biernacka

Leokadia

2012

Baniocha

   

Bogucki

Wiesław

2012

Baniocha

   

Bała

Bolesław

2013

Baniocha

   

Ziernik

Janina

2017

Baniocha

24

12

Chojnacki

Józef

1994

Baniocha

   

Białas

Marianna

2014

Baniocha

   

Wróbel

Helena

2014

Baniocha

   

Borowska

Anna

2015

Baniocha

   

Witak

Urszula

2020

Baniocha

   

Radzyński

Stanisław

2020

Baniocha

25

12

Dzwonkowska

Józefa

1979

Baniocha

   

Dylewska

Józefa

1979

Baniocha

   

Stawiarska

Marianna

1991

Baniocha

   

Myszkowska

Stefania

1992

Baniocha

   

Głozak

Róża

1996

Baniocha

   

Kacprzak

Wacław

1999

Baniocha

   

Ignaczak

Genowefa

2002

Baniocha

   

Kowalska

Aleksandra

2003

Baniocha

   

Zulczyk

Andrzej

2012

Baniocha

   

Wasiak

Piotr

2020

Baniocha

26

12

Sokalska

Anna

1953

Słomczyn

   

Borkowska

Antonina

1963

Baniocha

   

Gustowska

Stanisława

1980

Baniocha

   

Zdrojek

Zygmunt

1987

Baniocha

   

Ciechanowicz

Wiktor

1997

Baniocha


W TYM TYGODNIU POŻEGNALIŚMY:

 • śp. Józefa FRANKOWSKIEGO, lat 103.

Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…..

Wszystkim Parafianom oraz miłym gościom dziękując za wspólnotę modlitwy i świadectwo wiary przez nią wyrażone, życzymy błogosławionego tygodnia! 🙂